Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Oxitocin+ burokrepesztés! Mik...

Oxitocin+ burokrepesztés! Mik a tapasztalatok? Félek mert ez vár rám! 41+6 hetes vagyok és ha 2 nap múlva sem indúl magától ez a 2 "csodás" dolog fog történni. Mire számítsak? Nem akarok tágúlni és ezért ez a beavatkozás.

Figyelt kérdés
2009. júl. 11. 19:40
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
a burokrepesztés:semmit nem érzel kellemes meleg viz fog ellepni.:) oxitocin:na az kicsit kemény,de hatásos és gyorsan kitágulsz(meg van a baba).én 4hete szültem igy.sajdnos fent repedt meg a burok és nem jöttek fájások.3kor kaptam oxitocint és fél 9re megvolt a pici lányom.edát kérj!!!az szuper.én a nélkül nem birtam volna.sok sikert!!
2009. júl. 11. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
A burkot muszáj? Nem elég az ot? nekem az volt. Hétfőn reggel ot, egy órán át, enyhe fájások, aztán kedden hajnalban beindult a szülés.Burok repesztésről nem volt szó. Általában az ot elég. Általában!!Drukkolok!
2009. júl. 11. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Én vok a2. és most olvasom az elsőt és mások a tapasztalataim. Nekem nem volt gáz. Kellemetlen de a szülési fájásokkal nem lehet összehasonlítani.Én sem tágultam, végül császár lett.
2009. júl. 11. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

A burokrepesztéssel csak segít a doki, sztem.

12 után burkot repesztett a doki 13:20-kor megszületett a baba. Oxitocint nem kaptam nekem már voltak fájások meg minden.

2009. júl. 11. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
szia!Nekem is repesztették a burkot, bár már előtte is voltak fájásaim, de nem tágultam.Hát az szerintem semmilyen, se nem kellemetlen, se nem fáj.Az oxitocin engem nagyon megkínzott, nem kaptam érzéstelenítőt(nem is merült fel ez a lehetőség valamiért) és így is másfél óráig tolófájásaim voltak. De nekem mondjuk maga szülés nem jó élmény, csak a baba:)Csak beindulnak nálad a dolgok:)Kitartás!
2009. júl. 11. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Nekem több ismerősöm úgy járt, hogy tudták, hogy 2 nap múlva megindítják a szülést és riadalmukban másnap megszültek :) A burokrepesztést nem éreztem, pedig nekem mondta a doki hogy alig tudta elcsípni, az oxitocin az tényleg hatásos, csak az volt a bökkenő, hogy kb. 10 percig csepegett mire észrevettük hogy a lányom szíve lelassult tőle. De ez a kevés idő is elég volt ahhoz, hogy meginduljon a tágulás.

Könnyű szülést neked:)

2009. júl. 11. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Nálam is szükség volt mind a kettőre. Véres folyásom volt, és a doki nem látta már a magzatvizet, így muszály volt gyorsítani. Az oxitocin rögtön hatott, egyből 3 perces fájások lettek, amik egyre inkább erősödtek. Szerencsére nagyon gyorsan tágultam. A doki burkot is repesztett, az tényleg nem kellemetlen, csak folyik a meleg víz. Kisfiam 6 óra vajúdás után született meg. Életem legszebb emléke, bármikor szülnék újra.
2009. júl. 11. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

nekem az indítás napja előtti este indult meg a szülés :) megijedt a gyerkőc biztos

a burokrepesztés maga nem fáj, csak utána begyorsulnak és erősödnek a fájások - de hát ez a cél, így gyorsabban meglesz a baba

az első fájástól számítva 6 óra alatt lett meg a fiam

(nem tudom, hogy attól-e vagy magától is megindult volna, de nekem a mellbimbóstimulálás után pár órával indult be a szülés - itt olvastam, hogy az is természetes szülésindító - zuhanyozás közben pár percig határozottan, de nem durván dörzsölni kell a mellbimbókat)

2009. júl. 11. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Nekem szivárgot a magzatviz,oldal repedt meg a burok,nem sürüsödtek,erősödtek a fájások.15:30-kor burkot repesztett a doki,oxitocint kaptam,na az begyorsitotta a dolgokat két óra mulva már tolófájásaim voltak,szivtam a gázt rendesen :) ,18:10-kor meglett a lányom.
2009. júl. 11. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Nekem szivárogni kezdett a magzatizem, fájás semmi, fél 6-kor burokrepesztés, továbbra sem voltak fájások, így fél 8-kor oxitocint kötöttek be, aminek adagját szép lassan emelték, így a fájásaim is folyamatosan erősödtek. Az utolsó 3 óra fájt nagyon, így 3:10-kor megszületett a kisfiam.
2009. júl. 12. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!