Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Ha a bébi külföldön születik...

Ha a bébi külföldön születik akkor annak az országnak az állampolgárságát kapja. Akkor a magyart hogyan kaphatja meg? Anya által automatikusan, vagy hogy?

Figyelt kérdés
2012. júl. 13. 18:06
 1/9 anonim ***** válasza:
78%
Ez nem így van! Ha a szülők magyar állampolgárok, akkor a gyerek is automatikusan magyar állampolgár lesz attól függetlenül, hol születik.
2012. júl. 13. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
nem, ha Jamaicában születik akkor azt kapja! de az apa orszáágában születik...
2012. júl. 13. 18:13
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Úgy tudom hogy országfüggő. Van ahol a területi elv érvényesül (így hívják azt hiszem), azt jelenti hogy aki ott születik az automatikusan állampolgárságot kap. Más országoknál meg az számít hogy a szülők milyen állampolgárok.
2012. júl. 13. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
oké ezt értem! de, a magyart nem kapja meg anya által? vagy kettős állampolgárságot?
2012. júl. 13. 18:22
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk úgy nézett ki, hogy a kislányunk Amerikában született, és az apuka, a férjem is amerikai állampolgár. A mi esetünkben a kislányunk automatikusan kettős állampolgár lett, bár lehet, hogy ezt meghatározta az is, hogy ugye a férjem amerikai. Ellenben én ugye nem mondtam le az állampolgárságomról, (és nem is szeretnék, nekem a jelenlegi állapot megfelel, hiszen jogom van vízum nélkül belépni az országba, mint egy amerikai állampolgár felesége, és nyugodtan haza is jöhetek a szüleimhez, a családomhoz, bármikor látogathatom a barátaimat, nem kell a vízummal bajlódni) így a baba a magyart is megkapta, apuka és születési hely révén az amerikait.

Bár be kell vallanom, ezen a procedúrán elég komplikált átrágni magad, és ugye mind a két ország szabályait, törvényeit jó tudni. Biztosat és igazat azonban az illetéke nagykövetségen tudnak mondani, bátran ajánlom, hogy fordulj hozzájuk, hiszen kötelességük segíteni és kiigazítani.

2012. júl. 13. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Igaza van Verucának, járj utána az adott nagykövetségen, mivel országok szerint változó lehet melyik elvet használják az állampolgárságot illetően. Lehet mindkettőt használják, lehet csak egyiket!



Ezt találtam:

Az állampolgárság megszerzésének alapja lehet:

a) a vérségi vagy leszármazási elv; ekkor a szülők állampolgársága dönti el a gyerekek állampolgárságát;

b) a területi elv, mely szerint az állam területén született gyermek megkapja az adott ország állampolgárságát. Ma már a legtöbb ország - így hazánk is - leszármazási elv alapján dönt a állampolgárságról. Különféle jogi rendelkezések szabják meg, hogy egy meghatározott országban mi a feltétele az állampolgárság megszerzésének, hiszen a hatóságok hozzájárulásával lehet állampolgárságot változtatni is, ha a körülmények ezt indokolják. A modern nemzetközi jog és ennek hatására az egyes államok küzdenek a kettős állampolgárság intézménye ellen. Ez utóbbi jogi helyzet ugyanis azt eredményezteti, hogy egy bizonyos személynek két államhatalom normáit, elvárásait kell egyszerre betartania, ami nyilvánvalóan teljesíthetetlen.


Bővebb információ: [link]

2012. júl. 13. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Szia! Az én kislányom Írországban született, apuka és én is Magyar állampolgárok vagyunk. Itt úgy van, ha valamelyik szülőnek megvan a 4év bedolgozott ideje, akkor a kicsi megkapja az Ír állampolgárságot és igényelhető neki Ír útlevél is. Mivel mi nem tervezzük hogy itt letelepedünk, ráadásul otthon építkezünk amihez még évekkel ezelőtt felvettük a szocpolt, ezért mi beadtuk Magyarországon a honosítást, vagyis hogy igényeltük a Magyar Anyakönyvi kivonatot. Ez már meg is van, de sajna azt még én sem tudom, hogy akkor most mi a helyzet, kettős állampolgár lesz-e. Nemrég hallottam egy rémhírt, miszerint már nincs ilyen az Uniónak köszönhetően hogy kettős állampolgárság, tehát ha kikéred a Magyart akkor elveszíti azt az állampolgárságot ahol született(de szerintem ez hülyeség, legalábbis remélem).
2012. júl. 14. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
óóó! Köszönöm az infókat! Főleg utolsó neked!
2012. júl. 14. 20:39
 9/9 anonim ***** válasza:

Nem mindegyik orszagba lesz automatikusan olyan allampolgar a gyerek ahol szuletik. Tudtommal ez Europa legtobb orszagara igaz. Ha pl. Angliaba szulsz a gyereked attol meg nem lesz brit allampolgar, fugg attol,hogy te/ti milyen statuszba vagytok.

Amerikaba,Kanadaba viszont az lesz.

A mi fiunk Kanadaba szuletett automatikusan kanadai allampolgar lett,mi szulok magyar allampolgarok vagyunk.

Mikor par honapos volt akkor hazautaztam vele Magyarorszagra es elakartam intezni a magyar allampolgarsagat is de mivel a ferjem nem volt velunk igy nem sikerult.(mindenhez kell apuka alairasa is)

De az ugyved szerint a vilagon barhol ket magyar allampolgarsagu embernek gyereke szuletik a gyermeknek a magyar allampolgarsaghoz is joga van.

2012. júl. 15. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!