Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » 35 évesen merjek babát vállalni?

35 évesen merjek babát vállalni?

Figyelt kérdés
Van már 2 gyerkőcőm, de szeretnék még egyet. Érveket és ellenérveket szeretnék, anyagi egészségi, lelki témakörökben. Köszönöm!
2012. júl. 16. 09:29
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Én 36 évesen is fogok.

Az első gyerkőcünk 33 éves koromban született, hosszú éveket vártunk mire megfogant.....

Leginkább azért vállalom, mert nem szeretném hogy a fiam egyke legyen, szerintem nagyszerű dolog a testvér.

Én kicsit már testileg-lelkileg rugalmatlannak érzem magam, asszem túl kényelmesek is vagyunk a férjemmel, de szerencsére egyetértünk, hogy szeretnénk még babát.

Van egy tehermentes öröklakásunk, kocsi hitellel, férjem köztisztviselő, de mivel már 20 éve így elég jó pénzt kap. Én max. GYED-et kapnék, azt nem mondom hogy nagy lábon, de meglennénk, amíg otthon vagyok.

Utána, ha dolgozom (remélem továbbra is lesz hol), akkor nincs gond az anyagiakkal (kopp-kopp).

2012. júl. 16. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem meg nem keso, ha az eletkorod miatt aggodsz. Sot, a mai vilagban egyre gyakoribb ebben az eletkorban gyereket vallani, mert a karrier epites miatt nem "ernek ra" elobb. Mas vilag van, mint amikor a lanyoknak nem volt semmi mas dolguk "csak" anyanak lenni.


A felesegem 40 eves koraban is bevallatuk a kozos gyereket (en vagyok a fiatalabb), es nagyon boldogok vagyunk, es mindenki egeszseges. :)

2012. júl. 16. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
78%

37 évesen szültem a 3. gyereket, és az okok:

[link]

2012. júl. 16. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem sem keso,foleg,hogy mar van ketto. Anyukam is 35 evesen szulte a kisocsem, mert kikonyorogtem toluk egy kistesot :)) nagyon sok oromot hozott akkor az eletunkbe es a mai napig imadom. Most en is anya leszek,igaz joval fiatalabb,22 vagyok,de mar most tudom,hogy szinten harmat szeretnek es ha a harmadik bebire 35 evesen tudok majd vallalkozni,akkor siman! Nem a kor lenne az akadaly. 35 evesen meg igen fiatal vagy :) szoval ha a hatteretek rendben,lesz egy szereto csaladja,biztonsag,akkor vagjatok bele!

30 hkm

2012. júl. 16. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

SYaját tapasztalatom nincs, de a páromat az édesanyja 34 évesen szülte (az apukája 50 volt). Az anyagi dolgokkal ti vagytok tisztában, ti tudjátok, hogy belefér-e egy harmadik. Bár szerintem, ahol 2-nek van hely, ott szorítanak egy 3. nak is :) Egészségi okokból ilyenkor kezd magasabb lenni a kockázat, de egyátalán nem vagy öreg a szüléshez. Viszont ha akartok, akkor most! 3-4év múlva lehet, hogy már koros leszel hozzá.

Ahogy én a pároméknál észrevettem, nagyon jó volt egyrészt a késői szülés. Sokkal felkészültebb volt az édesanyja, megfontoltabb, mint huszonévesen. De ma már az anyukája is azt mondja, hogy előbb kellett volna vállalni (egyke a férjem). Másrészt bennük mindig az volt a para, hogy látják-e felnőni a fiukat? Láthatják-e még az unokájukat? Amikor érettségiztünk, az anyukája már 53, az aukája már 69 évesek voltak.

Én azt mondom, hogyha akartok 3.-at, vágjatok bele most!

Hajrá :)

2012. júl. 16. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Az elsőt 26, a másodikat 36 évesen szültem. A másodiknak jobb anyukája vagyok szerintem, jóval türelmesebb és tapasztaltabb vagyok. Anyagi hátteredet nem ismerem, ezt mindenki maga tudja, mi az a szint, amit meg akar adni. Nálunk minden megvan a kicsinek is, ami a nagynak járt. Remélem, ez így is marad a későbbiekben is. Hát egészségi szempontból ez a terhesség sem volt rosszabb, a szülés viszont rémálom. De ez is egyéni dolog. Lelkiekben csak annyit, hogy nagyon jó döntés volt bevállalnunk a kicsit. A nagy is nagyon szereti. Ha az anyagiak engednék, lenne egy harmadik is, talán lesz is...:) De minden család, minden test és minden terhesség más, így igaziból nem hiszem, hogy érvelni lehetne ellene, vagy mellette így ismeretlenül.
2012. júl. 16. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Azt mondják, hogy manapság egyre többen vannak akik 30 fölött szülnek. Akkor miről vagy lekésve? Szerintem több a türelmük is, túl vannak iskolán, építkezésen. 35 fölött jórész megcsináltatják a szűréseket, ami a fiatalabbakról nemigen mondható el. Ha minden rendben akkor hajrá:)
2012. júl. 16. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Kockázata nyilván van- pl a Down szindróma kockázata nagyobb- de nekem is sok ismerősöm szült 35 év fölött!


Én azt mondom,hogy még nincs késő egy 3. gyerkőcöt bevállalni!! :-)


Mielőbbi pozi tesztet és egészséges kisbabát!! :-)


Üdv: 3 lányos,10hkm

2012. júl. 16. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 gabszem ***** válasza:
Persze, vállald be, ha úgy érzed, hogy szeretnél. Anyagilag pedig szerintem jól jön hogy van több gyerek is Így kevesebb ruhát és egyéb dolgokat kell venni. Sok minden adott már. 35 évesen pedig nem vagy öreg a babavállaláshoz. Manapság nagyon sokan csak ebben a korban vagy még később tudnak csak gyereket vállalni.
2012. júl. 16. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Miért ne?Én a 2.-nál voltam 35 éves,és most,a 3.-nál 39 éves vagyok.Semmi extra.Jól vagyok(a 29.hét végén járok),nem is híztam sokat.Építkezünk,költözünk,melózni is megyek.
2012. júl. 16. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!