Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » II. Sz. Szülészeti és Nőgyógyá...

II. Sz. Szülészeti és Nőgyógyászati Klinikáról mondanátok valamit?

Figyelt kérdés

Elvileg ott fogok szülni nem sokára (pár nap). Szeretném tudni, mi merre hány méter :) bababarát e? sokat kérnek? milyen az ellátás? kedvesek e stb...

mindent!

köszi

39 h km



2012. júl. 19. 08:09
 1/9 anonim ***** válasza:

én is ott szülök, jövő hétfőre vagyok kiírva :)

amit megtudtam a szülésznőtől:

-szülésre víz és szőlőcukor, meg utána valami szendvics vagy ilyesmi nem árt

-csak napi pár db pelust meg popsitörlőt vigyél, mert bár adnak, de kevés

-nővérek leterheltek, de ha kérdezel szívesen segítenek csak merj kérdezni

-tápszert, stb eldöntöd kapjon-e a baba

-a csecsemős főnővért mindenki dicséri, ő szokta többek között megmutatni a köldökcsonk ápolás stb dolgokat (vagy aki ott van), igyekeznek úgy csinálni, hogy a szobában legyenek első és többedik babások így baromi jó, hogy ha elakadsz a melletted lévő ágyon a sorstárs már tud tippet adni, egíteni, szóval nem érzed elveszettnek magad

-5 ágyas szobák vannak, baba bent lehet Veled végig vagy éjjelre leadhatod

-látogatók a babát üvegen keresztül nézhetik, odatolod az üveghez a folyosón és kimehetsz hozzájuk (ezt a fertőzések elkerülése végett nagyon komolyan veszik)

-lehet ott intézni anyakönyvezést csak legyen meg apával minden papírotokból másolat

-szülőszoba egyágyas, felújított, kényelmesnem tűnik

-edat kérhetsz bármikor, csak szólj időben, de 24 órában van anesztes az ambulancián

-babaruhát ne hozz be, mert bentit adnak (szintén a fertőzések elkerülése végett) majd uccsó nap apa behozza amiben hazajön

-beöntés, borotva ha akarod van, ha nem, nem

-most éppen egy kisebb felújítás van az udvaron, de a gyermekágyat, szülőszobát nem érinti és nem is túl zajos szerintem

2012. júl. 19. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Szia!

Én márciusban szültem ott. Teljesen megvoltam elégedve mindennel!

Nekem fogadott orvosom és szülésznőm volt! A dokim 100ezret a szülésznőm 30-at kapott! A szülésznőm Zsoldosné Eteka volt, aki nagyban elősegítette, h tökéletes legyen a sülésem! Először a vajúdóban fekszel, utána engem sétáltattak a folyosón, aztán zuhanyzóban vajúdtam és már fektettek is fel és fogtam a lányomat a kezemben! (5óra alatt voltam meg)Ami számomra kifejezetten szimpatikus volt, h miután rendbe raktak odalent, hármasban hagytak minket a lányommal és a párommal kb. 1-2órára! Utána felkísértek a szobába, ami szörnyű volt, mert 1 percet se tudtam aludni, felkelés után szépen felklattyogtam és kértem magánszobát (napi 10e) utána végre sikerült aludnom! A csecsemősök nekem nagyon szimpik voltak, kedves volt mindenki, talán 2-3csecsemős volt bunkó, de az is éjszakás volt! Hál isten akkor vittem be a lányom amikor akartam, ha szerettem volna éjjelre is ott hagyhattam, h tudjak pihenni! Igaz 1 csecsemősnek adtam 2000Ft-ot és majdhogynem a popómat is kinyalta! :) megmutattak mindent! :) Úgyhogy összességében végtelenül örülök, h ott szültem, biztos újra oda mennék, ha lenne majd tesó! :)

És ha van még kérdésed, tedd fel, szívesen válaszolok bármire!

Könnyű szülést!

2012. júl. 19. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
2011-ben szültem ott, doki 100e-t, szülésznő 40e-t kapott. Tökéletesen meg voltam elégedve mindennel!
2012. júl. 20. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

jövő héten valamelyik nap progr.császároznak, de még nem tudom hogy kapok időpontot, hétfő-kedd-szerda az igért napok


nagyon izgulok, mert már olyan hajcihő van az elintézni valók körül hogy kétlem simán mennem minden, többek között még soha nem feküdtem kórházban ugyhogy ettől is félek, de ha meglesz a picifiunk akkor tuti nem az fog érdekelni hol vagyok hanem hogy vele :)


nagyon köszi az irásokat, megnyugodtam hogy jórészt megbizhato és kedves a korház.

2012. júl. 20. 10:26
 5/9 A kérdező kommentje:
nekem 80ezret kér a dokim, de külön kell a segitőknek is pénz?
2012. júl. 20. 10:27
 6/9 anonim ***** válasza:
külön nem kell, de én adtam
2012. júl. 20. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
mivel programcsászár lesz és nem lesz melletted 8-0 órát egy szülésznő, így már másnak nem kell adni semmit, csak a dokinak
2012. júl. 20. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
ok ennek azért örülök de ha nagyon kedvesek kapnak egy egy csokit :))) viccelek. :)
2012. júl. 20. 17:43
 9/9 A kérdező kommentje:
Életem szive csücske keddre kiírt időpontban meg is lett természetes úton ugy hogy a császár kuka :)
2012. júl. 31. 15:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!