Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Császármetszés után mivel...

Császármetszés után mivel lehet segíteni a gyorsabb felépülést?

Figyelt kérdés
Én szeretném teljesen ellátni a babát, fürdetni is. Meg tudtátok fürdetni mindjárt az első napon otthon? Van valami olyan ötletetek, amivel gyorsítani lehet a felépülést?
2012. aug. 13. 16:33
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Szia!


Szerintem ezt nem lehet felgyorsítani. Ez füg attól, hogy vajúdsz e lesznek e komplikációk, illetve mennyi vért veszítesz.

Én eltudtam látni a babámat amire haza értünk de nagyon nehezen mozogtam és a kiskádba a vizet a párom hozta be és vitte ki.

2012. aug. 13. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Én úgy féltem a császártól, de kár volt, nem olyan vészes, mint ahogy hangzik. Mire hazaértünk, már szinte "el is felejtettem" a műtétet. Teljesen jól tudtam mozogni, mindent meg tudtam csinálni. Persze néhány dolgot óvatosabban, illetve lassabban. Szóval én nagyon gyorsan felépültem, lehet, hogy mást jobban megvisel, nem tudom. Én mondjuk nem hagytam el magam, sokat mozogtam sétálgattam.
2012. aug. 13. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

Nekem császár után az első 2 nap volt nehéz, utána jobb lett. 5. napon volt a varratszedés, és azután már még könnyebb volt.

Otthon már bármit meg tudtam csinálni, nem volt gond a baba emelgetése, fürdetése sem. Nem voltam olyan gyors, mint a villám, de azért nem volt baj, óvatosan, ügyesen mindent megcsináltam.

Én sokat mozogtam. Műtét után 6 órával már fel is állítottak, onnantól sokat sétáltam, és ez állítólag segíti a gyors felépülést.

2012. aug. 13. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

Én már aznap mászkáltam!

Másnap már egyedül simán elmentem a büfébe!

Szerintem ez alkati kérdés! Van,aki jól viseli a műtétet, van,aki nem!

2012. aug. 13. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
46%

szia!


engem reggel császároztak..és este már az ágyon törökülésben szoptattam a gyereket:) igazából ha gyorsan akarsz felépülni..akkor gyorsan is fogsz..sztem.

2012. aug. 13. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

császár utáni 3.napon már tornázni is bírtam volna,semmi de semmi bajom nem volt,a sebem se fájt.

Az első nap volt rossz,nehéz volt a lábra állás.

mire kijössz a kórházból már kutya bajod nem lesz!

Igyál rengeteg folyadékot,amennyit bírsz pihenj,és NE! használj haskötőt,mert többet árt mint használ,nem dolgozik tőle a hasizmod,és lassabb lesz a felépülés.

2012. aug. 13. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Haskötő nem jó??? Mindenhol azt olvasom, hogy nagyon fontos...
2012. aug. 13. 18:22
 8/15 anonim ***** válasza:

Haskötőt ne használj szerintem se! Nagyon jó akkor, szinte egy tokban vagy, összetart, de hosszútávon nem segíti a felépülést. Engem este műtöttek, reggel már mentem a babáért, du. sétáltunk az udvaron.Minden egyes felállásnál nagy levegő, és kihúzod magad. Nagyon sok múlik a hozzáálláson, és hogy ki mennyire hagyja el magát.

(találkoztam már olyan kismamával, aki simán mozgott már, ám amikor a párja/családja megérkezett, "hirtelen" moccanni sem bírt, nem hogy felkeljen)

2012. aug. 13. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 Siposné B. Gyöngyi válasza:

Szia!


Engem tavaly novemberben vágtak harmadszor és amint kimegy az érzéstelenítő kikísértek a zuhanyzóba. Az pokoli volt. Utána minden nappal jobb egy kicsit csak erőltetni kell a mozgást. De mire haza engednek nem mondnom hogy vígan, de el fogod tudni látni a babádat :)Úgy is Ő az aki erőt fog adni neked ;)

2012. aug. 13. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
A haskötőről megoszlanak a vélemények. Hol azt olvasom, hogy pont a császárosoknak ajánlott leginkább, hol meg azt, hogy pont nekik nem. Én nem használtam, és gyorsan felépültem, és a hasam se lóg, sőt, kb. ugyanúgy néz ki mint a terhesség előtt. 2. válaszoló vagyok.
2012. aug. 13. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!