Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Miért akarnak sokan természete...

Miért akarnak sokan természetes szülést császármetszés után? Van valaki akinek van tapasztalata ezzel kapcs?

Figyelt kérdés

én félnék hogy szétnyílik valamelyik heg vagy hogy bepánikolnék közben mert másra számítottam mondjuk

meg attól is félnék hogy még ott a hegeknél is fájni fog plusszban, nem merném vállalni

aki volt így annak hogy alakult?


2012. aug. 14. 19:17
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Én még csak tervezem a kis tesót de az első gyermekemet császárral szültem ha nem gond leírom neked az én véleményemet.

Szóval szeretnék én is természetes útón szülni másodszorra de nem minden áron. Ha a legkisebb jele is lenne annak, hogy baj lesz(túlzottan elvékonyodik a heg nagyon fájna a terhesség alatt stb) akkor természetesen marad a császár.

Én azért szeretném normál útón szülni a következő babámat, mert a császár mégis csak egy nagy hasi műtét. Majdnem fél évig nem bírtam nehezet emelni úgy feszített a heg. Állítólag természetes úton könnyebb regenerálódni is.

Amit esetleg a többiekről gondolom, hoghy a természetes szülés kicsit túl van ajnározva. Sok császárral szült nő nem tud megbékélni a dologgal és úgy érzi, hogy ő attól lesz teljes, ha a második illetve a többedik babáját természetesen tudja világra hozni Meg a sok olyan hozzászólások, hogy a császár szülés nem igazi szülés és gyakorlatilag aki ezzel a módon szült az majdnem úgy állnak hozzá, mintha nem is szült volna.

Én néha le vagyok döbbenve, hogy milyen kommentek vannak egy császáros témánál, és egy így szült nő mennyire negatív élményként éli meg, hogy nem úgy alakult a szülése ahogy tervezte.

2012. aug. 14. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
51%
Nekem császár volt az első és én tuti nem akarok természetes úton szülni a következőt sem !!!
2012. aug. 14. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 Avery ***** válasza:
100%

Nekem az első császáros, most a második majd kiderül.

Ez kettős dolog... egyrészt, a császárt már "ismerem", meg az egy tervezettebb szülés.

Másrészt ha nem lesz több baba, akkor jó lenne megtapasztalni a rendes szülést is, várhatóan rövidebb idő alatt megszületik majd, mint az első (9 óra vajúdás). AMúgy a dokik nagyon elővigyázatosak, legalábbis az enyém. Ha halvány esély is van rá hogy a heg szétnyílik, vagy a baba 3,5 kg-nál több lesz (nekem ezt mondta), akkor nem kockáztatnak.

A fájdalomtól annyira nem félek, úgyis fájni fog mindenütt, egy hellyel több vagy kevesebb... :)


Ja, és van aki csalódott, hogy császárral szült, ismerek ilyet is, ezért szeretne normál úton szülni,

2012. aug. 14. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
68%

A szövetek, izmok állapotától függ, hogy valaki hogyan éli meg a császármetszést. Nekem semmi bajom nem volt tőle, 5. napon otthon takarítottam már, mert nem volt segítségem. Utána sem kímélt senki, a két hónapos gyerekemet is én cipeltem és a szatyrokat is.

Vannak akik alul annyira érzékenyek, hogy abból nem tudnak regenerálódni. Akinek a császármetszés nem volt negatív élmény, az nem hiszem, hogy természetes úton szeretné szülni a másodikat. És általában nem is ajánlott.

2012. aug. 14. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
51%
És sokan a császármetszés előtt is vajúdnak, csak azért mondom, hogy ne szólogassanak be az ősanyák.
2012. aug. 14. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 Avery ***** válasza:

Elsőhöz: igen, szerintem is az a lényeg, hogy a baba egészségesen kint legyen, és mi is egészségesen menjünk haza szülés után. És örüljünk, hogy van lehetőség a császárra, szóval, maximálisan egyetértek.

:)

2012. aug. 14. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 A kérdező kommentje:

nekem az az ijesztő hogy pl. engednék hogy szüljek császár után természetesen de közben nyílna szét mondjuk a heg mikor már félúton van a baba akkor mit csinálnának? ígyis- úgyis össze kellene akkor varrni meg talán lent is szétszakadnék és nagyobb biztonságban érezném magam ha inkább újra megcsászároznának.

félnék attól is hogy a baba is megsérülne, esetleg rosszabb

2012. aug. 14. 19:30
 8/25 anonim ***** válasza:
100%

A császár után álalában ha szét akarna nyilni a heg, akkor azt a terhesség végefelé teszi, és azt már szülés elött észrevenék az orvosok.


Nekem az elsö sürgösségi császár volt, a második természetes. Ha a két gyerek közt legalább egy év eltelt, akkor gyakorlatilag semmi esély arra, hogy a császár miatt legyen bármi komplikáció is. Nekem a második még csak nem is lett nehezen meg, átlagos szülés volt.

Sem a terhesség közben, sem a szüléskor a császár helyét nem is éreztem, viszont sokkal pozitivabb élmény volt igy szülni meg a babámat, érzelmileg sokkal többet adott, mint a császár.


A babának meg eleve a természetes szülés sokkal jobb, fizikailag is, meg lelkileg is, a császár meg, mivel komoly hasmütét, bizonyos kockázattal jár az anyára nézve is.

Az más dolog, ha a baba vagy az anya élete miatt szükséges, de önként ezt kérni nem jó dolog.

2012. aug. 14. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
100%
én azért szeretnék természetes szülést császár után, mert nekem borzasztó volt a császár utáni időszak.
2012. aug. 14. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
100%
Én nem éltem meg nehezen a császáros szülést, nem lábadoztam sokáig. Ettől függetlenül szeretném ha második természetes lenne. Nem látom okát hogy császár legyen, hisz az esélye annak hogy szétnyílik a seb, nagyon kicsi. Viszont babának is mamának is a természetes szülés lenne az ideális. Persze kockáztatni én sem fogok, de nem fogom az orvosra ráhagyni ha azzal áll elő, minden ok nélkül hogy akkor a következő is császár.
2012. aug. 14. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!