Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Általában mindenki "üvölt" az...

Általában mindenki "üvölt" az irtózatos fájdalomtól?

Figyelt kérdés
Ezt csak kíváncsiságból kérdezem, mert nekem régen iszonyatos menstruációs görcseim voltak, néha tényleg azt hittem elpatkolok. Amikor a legjobban fájt akkor pedig nem, hogy üvölteni nem tudtam volna, de még szinte levegőt is alig kaptam. Szóval úgy kigúvadtak a szemeim és csak némán koncentráltam míg elmúlt. Ezért gondolom szülésnél, ami ennél is jobban fog fájni hasonlóan reagálnék. Vagy ez hülyeség? Úgy szeretnék majd nem üvöltözni. :)
2012. aug. 15. 11:15
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
87%

Én nem tudtam üvölteni vajúdás közben, nem is volt rá erőm tulajdonképpen. Összeszorított fogakkal vártam, hogy elmúljon egy-egy fájás.

Bár van, aki ilyenkor kiabál.

Igazából nem lehet szerintem tudni mit vált ki belőled a szülés, nem vagyunk egyformák, valaki csendben, valaki meg kiabálva tudja átvészelni.

2012. aug. 15. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
90%
Hű ez engem is érdekel, bár nálam még nem aktuális a szülés, de erős menstruációs fájdalmakkor, sokszor komolyan a falat kapartam kínomban, és nyöszörögtem, mint egy haldokló, a víz is kivert egy-egy erősebb fájdalomnál. Olyan érzés volt sokszor, mintha valami belülről baromi erősen ütné a hasamat. (Most már szerencsére megtaláltam a tökéletes fájdalomcsillapítót.) Szóval el sem tudom képzelni milyen lesz majd a 100-szor fájdalmasabb szülés. :S
2012. aug. 15. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
87%

Én amikor évekkel ezelőtt menstruáltam, olyan szintem görcsöltem, ha nem jutottam azonnal gyógyszerhez, akkor a mentő vitt el, mert annyira erősek voltak a fájdalmaim.

Aztán 2 éve szültem meg a fiamat. Anyukám szerint kb. ennyire lesznek erősek a szülés közben fellépő fájdalmak, mint a menstruációs görcsök. Hát, hogy anyukámnak kevésbé fájt a szülés, vagy csak vigasztalni akart, nem tudom, de a vajúdás alatti fájdalmak sokkal jobban fájtak.

De nem éreztem késztetést, hogy kiabáljak, csak ahogy lehet, tűrtem a fájdalmat.

2012. aug. 15. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 A kérdező kommentje:
2. válaszolónak. Akkor szerintem hasonló mensis élményeink vannak. :S Én amúgy bízom benne titkon, hogy akik azt írják a szülés 100% jobban fáj mint a mensis görcsök, annak a mensis görcsei meg sem közelítették az enyémeket. Így aztán talán mégsincs igazuk. Persze lehet, hogy mégis. Decemberben kipróbálom. :)
2012. aug. 15. 11:31
 5/33 A kérdező kommentje:
Na az előző kommentemet a 3. válaszoló cáfolni látszik. :S
2012. aug. 15. 11:33
 6/33 anonim ***** válasza:
89%
2. vagyok. Anyukám és nagymamám hasonlóan nagyon szenvedtek minden mensinél, mamám első napokon a munkából is haza kellett kérezkedjen, annyira rosszul volt. És mondták, hogy még ennek a százszorosa volt a szülési fájdalom. Viszont utána már nem fájt többé annyira nekik a menstruáció. Szóval ki tudja. Minden esetre a lényeg, hogy túlélhető, és nem tart örökké. Könnyű szülést, sok boldogságot! :)
2012. aug. 15. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
69%
Én nem üvöltöttem, levegő benn, szem-száj becsuk! Biztos, hogy könnyebb így, főleg a tolófájásoknál :)
2012. aug. 15. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
87%
Nekem rettenetesen erős mensis fájdalmaim szoktak lenni.Amikor először megjött,alig vártam,hogy hazaérjek,lemosdottan,algopyrint kaptam be,és lefeküdtem aludni.Rettenetes fájdalmaim szoktak lenni,nagyon erősek,és általában állandó fürödhetnékem van.Már megtaláltam a remek fájdalomcsillapítót,de ha nem jutok hozzá,olyan erős görcseim vannak,hogy sírni tudnék,és üvölteni.3 hete szültem a babámat,hát a szülés 55-ször jobban fájt,mint a menstruáció,én üvöltöttem,és úgy szorítottam a párom kezét,hogy belilult,ráadásul nekem a legvégén császár is lett.Na,akkor már nem a fájdalom érdekelt,hanem az,hogy egészséges a babám.Én terhességem alatt végig totálisan abban a hitben voltam,hogy nem fogok üvölteni,mert az milyen kínos,megalázó.Na a szülőszobán,pont nem ez érdekelt.Viszont állítólag szülés után már nem lesznek olyan erősek a mensis görcsök.Kíváncsi vagyok...:)
2012. aug. 15. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:
70%
Ez attól függ, h kinek milyen a fájdalomküszöbe, ki milyen típus. Én hallottam nőket szülni, mikor szülés előtt a kórházban feküdtem pár napot. Van aki szó szerint visít, ordít. De ez nem általános. Én egyáltalán nem ordibáltam, inkább csak nyöszörögtem, meg volt 1-2 káromkodás is:)
2012. aug. 15. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
87%
Ja, és mindenki azt hiszi, h akinek hatalmas mensis görcsei vannak, az meg sem érzi a szülést majd...Egy alapvető különbség van: hogy mensis görcsnél ha összegörnyedsz, vagy beveszel gyógyszert, az csillapodik. De a szülési fájásnál helyezkedhetsz akárhogy, csinálhatsz bármit, az csak erősödik, és másodpercekig mozdulni sem bírsz tőle.
2012. aug. 15. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!