Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » 34- 35 hétre született babák...

34- 35 hétre született babák rendben voltak? Volt szükség valamilyen kezelésre? Teljesen egészséges lett? Aki tud meséljen kicsit.

Figyelt kérdés
2012. szept. 4. 08:18
 1/9 anonim ***** válasza:
12%

Nagyon nagyon ritka akinek rendben volt. Ők még kicisk, 35 hét után már képes önállóan lélegezni ha megszületik, persze vannak szerencsések akiknek előbb is de ez ritka. És ha nincs komolyabb baja csak hamarabb jött, tlejesen egészséges is, max annyi hogy picit alacsonyabb, vagy kisebb súlyú lesz a kortársaihoz képest majd.

Ha viszont beteg a baba természtesen számos kezelés gyógymód szükséges.

2012. szept. 4. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
33%

Nekem ikreim vannak, akik a 36. héten születtek. Elég sok koraszülött babás (ikres és nem ikres is) anyukával beszéltem, ill. ismeretségi körben is van egy pár. A 34-35. hét az már az időszak, amikor lehet, hogy teljesen egészséges lesz, persze ehhez kell jó adag szerencse is az azonnali megfelelő ellátás mellett (PIC). Én is kaptam tüdőérlelő injekciót, bár végül is nem volt rá szükség, mert tovább bírtam a terhességet, de egy alapból problémamentes terhesség esetén ezt nem szokták alkalmazni. És igen, ebben a korban még nem elég érett a picik tüdeje.

Azon kívül, hogy kis súlyú, fejletlen és érzékeny a korababa, még szülés közbeni komplikációk is nagyobb arányban történhetnek, pl. oxigénhiányos állapot, újraélesztés, agyvérzés, stb., amelyek utóhatása lehet akár életre szóló is. Megsérülhetnek fontos érzékszervek idegpályái (látás, hallás).

Én tudok 24 hétre született babákról, ahol az egyik baba maradt életben, és majdnem fél évig kórházban voltak. Egyelőre nem tudni, mennyire lesz teljesen egészséges. Vagy 28 hétre született hármasikreket, ahol az egyik baba pár naposan meghalt, de a másik 2 kislány kb. 1- másfél éves korukra behozták a lemaradásukat, és az orvosok szerint ők teljesen egészségesek. Van 2 barátnőm, akiknek 2 hónappal előbb született a babájuk. Az egyik bár méretre picike, de sokkal előrébb jár mozgásban, beszédben a kortársaihoz képest, a másik viszont epilepsziás lett, és a mozgásban nagyon el van maradva, folyamatos fejlesztésre kell járniuk.

Szóval összegezve, minél korábban születik, annál nagyobb az esély arra, hogy esetleg nem lesz minden rendben, de ugyanakkor simán lehet teljesen egészséges, senkit nem akarok riogatni.

2012. szept. 4. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
89%

Szia! A kisebbik fiam 35. héten született 2230 grammal, semmi baja, csak kisebb súlyú, mint a hasonló korú babák. Most négy és fél hónapos és 5700 gramm. Nem volt szüksége semmilyen kezelésre, kedden délután született, egy napot volt a PIC-ben megfigyelésen, szerdán délután már velem volt a koraszülött rooming-inben. A nagyobbik fiam nem volt koraszülött, viszont ő meg 1760 grammal született, így szintén a koraszülött osztály vendégei voltunk, megjegyzem ez nálunk sokkal jobb, mint a sima újszülött. Neki sincs semmi baja, kezelésre sincs szüksége, ő már lassan három éves nagyfiú, termetre is akkora mint a kortársai. Mindkettőt tudtam/tudom szoptatni, szültem simán és császárral, ha tudok valamiben segíteni írj nyugodtan.

A koraszülöttön, akik velem voltak 32-36. hétig született babák, egy kivételével mind egészségesek voltak, csak kicsik. Az az egy viszont időre született, de ő sajnos oxigénhiányos volt és még nem tudták megmondani, hogy milyen kihatással lesz ez az életére.

2012. szept. 4. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Fiam a 35. héten született 2400 grammal. Maradt a tüdejében egy kis magzatvíz, így 10 napig antibiotikumot kapott. Azóta sincs semmi probléma vele. Most 15 hónapos "fut", mond már jó néhány szót és szerintem semmiben sincs lemaradva a többiekhez képest. Ismerős kisfiú is a 35. héten született, neki egyáltalán semmi baja nem volt, inkubátorban is csak 1 napig volt.

Mivel már a 27. héttől rizikós volt nálam, hogy megszülök a szülésznőm mindig azt mondta, hogy a 34. hétig húzzam ki utána már nem lehet gond.

Egy kis statisztika:

[link]

2012. szept. 4. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Szerencsére nincs velünk gond.

Tegnap este nagyon felhúztam magam és volt néhány erős fájásom, azonnal lefeküdtem és igyekeztem a lehető legjobban megnyugtatni magam. Szerencsére elmúlt, igaz azóta is fekszem. Már csak a szokásos keményedések vannak. De iszonyúan megijjedtem, mert még ma töltöttem be a 34 hetet.

2012. szept. 4. 11:43
 6/9 anonim ***** válasza:
84%
ne aggódj, lehet csak ijesztget a baba :)én a 29. héttől hiszem azt, hogy megszülök minden frontnál stb. és egyelőre semmi. most vagyok 38+1
2012. szept. 4. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
73%

Szia!

Az én lányom is 35.hetesen született meg 11,5évvel ezelőtt! :) Én is kaptam tüdőérlelőt! Sima szüléssel jött világra az én kis drágám 2450grammal! Annyi kis "problémája" volt, hogy nehezen tartotta a hőjét így azonnal inkubátor. Ott volt 3 napig. Emlékszem a csecsemősök kedvence volt,mert olyan kis picike volt (picuri fejjel:29,5cm)! Mindig mondták, hogy ne aggódjon anyuka (sosem aggódtam,de mindegy:)) majd megnő ez a baba, utoléri a társait! Még annyi, hogy a lányomnak azóta is szuper immunrendszere van! És mostanra 46!kg. Tiszta izom csaj! :) (mondjuk én még ezt a sokáig szopizás számlájára is írom)

2012. szept. 21. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Kardos-Varga Klaudia ***** válasza:
Az én picurkám elöreláthatólag a 36. hét környékén (programozott császárral) fog születni, ugyanis 28 hetesen drült ki rutin UH-on, hogy rekeszsérves.Most vagyok a 30. hétben.Èn is félek, hogy a születése után mennyire fog tudni önállóan levegöt venni.Àtestem 1 hete egy 2 napos szeroid kúrán, ami elméletileg sokat segít a tüdeje fejlödésében.Császár után a fiamat megmütik, de etekintetben megnyugtattak, hogy a mütéttel a sérv tökéletesen helyrehozható.Egyedül a tüdeje a kérdés, hogy bírni fogja-e.Ìgy kaptunk 50%-ék esélyt a túlélésre. De persze bizakodunk, hogy a Leventénk élni akar.Sok sikert nektek!!
2013. jan. 11. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
100%
unokatestvérem kislánya 10 éve 27. hétre született 500g-al teljesen egészséges a suliban is kitünő tanuló. szerencsések voltak! az orvosok ma már sokat tudnak. az én orvosom azt mondta hogyha 32. hétre született volna a kisfiam sem lenne vele semmi gond mivel arra kialakul a tüdeje! hála isten vissza tudták tartani remélem minden oké a picivel! :) 35 hetes kismama :)
2013. júl. 28. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!