Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Az oxitocin helytelen adagolás...

Az oxitocin helytelen adagolása szülés közben milyen módon okozhat oxigénhiányt?

Figyelt kérdés
2012. szept. 7. 14:50
 1/8 anonim ***** válasza:

Túl erős és intenzív összehúzódásokat okozhat, amik "préselik" ki a babát a még nem megfelelően kitágult szülőcsatornába.

Sok egyéb bajt is okozhat, ez "csak" a leggyakoribb eset.

2012. szept. 7. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
milyen más problémákat?
2012. szept. 7. 15:11
 3/8 anonim ***** válasza:
Nálunk mozgásfejlődési elmaradást, és az egyik reflex késői kioltódását okozta. A szülés alatt az orvos ész nélkül emelgette az adagot. a szülésznőm szólt neki, hogy most már álljon le, mert bradycard a gyerek. Még szerencse, hogy nem lett nagyobb baj!
2012. szept. 7. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Sajnos-saját tapasztalat alapján is írom- oxitocinnál nincs helytelen adagolás, először laza infúzión megy le. Akinél hat, ott hat fél órán belül.

Ez annyit jelent a gyakorlatban, h a semmiből hatalmas fájásokat (összehúzodásokat okoz). Az anyának se jó ez, meg a babának se, mert ahogy az első írta túl nagyok a nyomások , közben a babának meg haladnia is kellene. Ha szerencsés a helyzet, halad is, de ha pl. megakad, beakad...akkor könnyen lehet, szorul a köldökzsinór , oxigénhiány, szívhang leesés van. Megint jobb esetben ez csak átmeneti.

2012. szept. 7. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

"Az oxytocin használatával nagy az esélye, hogy különlegesen erős kontrakciók negatívan befolyásolják az oxigéndús vér normális áramlását az anyától a baba felé."

más problémák pl.:

-a magzatot érő stressz(a túl erős összehúzódások) miatt a baba beleürít a magzatvízbe

- oxitocinnal indított szülések esetén sokkal nagyobb arányban fordul elő postpartum vérzés, szintén a túl gyors "méhürülés" miatt

- fokozott fájdalommal járó méhtevékenység

-"Az agyban megjelenő oxitocin váltja ki az anyai viselkedést, ez teszi érzékennyé az anyát a saját babájára, csökkenti a félelmet, a depresszió kialakulásának kockázatát, növeli a bizalmat és a társas támasz keresését, elfogadását. Az oxitocin hormon akkor fejti ki hatását, ha van idő az anyagot érzékelő receptorok kialakulására. Ez pedig csak akkor következik be, ha nem siettetik a szülést. "A kutatások szerint 72 óra alatt akár háromszázszorosára is növekedhet a receptorok száma!

" Dr. Varga Katalin elmondta, hogy a különböző szülészeti beavatkozások jelentősen ronthatják az oxitocin hatását, és ez még fél évvel a szülés után is kimutatható zavart okozhat az anya lelkiállapotában. Több utánkövetéses vizsgálat is igazolja azt a tényt, hogy ha megzavarják a szülés sajátos ritmusát, vagy fájdalomcsillapító eljárásokat alkalmaznak, az a gyerek fiatal felnőtt korára is hathat, és sajnos az ő szülői viselkedésére, azaz az ő gyerekeire is hatással lehet. "

- ...

2012. szept. 7. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Nálam indítás volt 40+6 napra, 1,5 üveg folyt le, üvegenként 5 ml oxitocin volt adagolva fél 8-tól kb 3-ig. Semmit nem tágultam, fájásom sem volt, csak a derekam fájt. A szülésznőm végig mellettem volt, ő emelte az adagot, óvatosan. A ctg-n a szívhang végig normál tartományban volt, a gépen 96-ig mentek fel a görbék. Semmi probléma nem volt, 5-kor császároztak. Tényleg fontos, hogy valaki közben az ember mellett legyen, ezért jó, a fogadott szülésznő. Sajnálom, akinél problémát okozott. Amúgy a magzatvizem teljesen tiszta volt és még az infúzió előtt elkezdett csordogálni, úgyhogy a kisfiam is erre a napra tervezte a világra jövetelt :)
2012. szept. 7. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Off:

En 4 ujjnyi tagulasnal kaptam oxitocint, ami utan rogton a tolofajasok kovetkeztek. Mindket szulesmnel igy volt. Jelent valamit, hogy orakig folyik, vagy csak kb 20 percig, de lehet, hogy addig se?

2012. szept. 7. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Avaon válasza:
Én 12 napra szültem a kiírtnál. Állítólag ez természetes, hogy ha nem indul be 40. hétre még várnak rá 2 hetet. Közben kaptam 3 oxitocin infúziót. Az elsőre nem reagált a méhem pedig 1 órán át kaptam. A másodikra pedig a baba szívhangja lelassult, a harmadiknál pedig a baba tolta magát a gyomor szájam felé és embertelen hosszú fájásokat produkált szünet nélkül szinte. A méhszájam nem tágult semmit pedig 6 percig tartó folyamatos fájásaim voltak. Majd mire kiírtak császárra előtte való napon megindult magától a szülés. Nagyon gyorsan jöttek a fájások. Még előző este talán egy ujjnyira voltam kitágulva másnap reggel már 5 ujjnyira. Elvileg 10 ujjnyinál van szülés. A vajúdás kb 2-3 óra hossza lehetett. Labdáztam majd egyszer csak kényelmetlen lett és oldalt fekvésbe felfeküdtem az ágyra és hirtelen egy pukkanást halottam majd megállíthatatlanul folyt belőlem a magzatvíz. A szülésznő rögtön a magzatvíz színére volt kíváncsi. Azt mondta, hogy zöld. Én nem értettem. Közben úton volt az orvosom. A kicsi nem tudott haladni mert a méhszájam ennyi idő alatt nem ereszkedett le rendesen. Az orvosom császározni készült, mire egy másik orvos aki aznap ügyeletben volt bejött és felgugoltatott és azt mondta, hogy úgy próbáljam tolni. Ő segített, hogy megszüljem rendesen. A kicsinek már csak a hátán volt magzatvíz és a meconiumos magzatvízből is nyelt, amit azonnal elkezdtek leszívni a gyomrából. Állítólag nem kapott fertőzést a labor vizsgálatok szerint....kb 3 hónapos volt mikor az első folt megjelent rajta....4 hónaposan egy igen ritka bőrbetegséget diagnosztizáltak nála a Heim Pál kórházban(mert akár hova vittük még ilyet nem láttak az orvosok). Angol kutatások szerint 500-ból 1 gyerek beteg. Minden igaz kinőhető. A betegség neve urticalia pigmentosa. Anyatejjel táplált gyerek, hozzá teszem a gyerek nem tanult meg szopni mert a kórházban 24 óráig cukros vizet tömtek belé és nem segítettek a szoptatásra hanem ha nem evett a gyerek azonnal nyomták a szájába a tápszert. Itthon nem akarta elfogadni a cicit. Vettem egy elektromos mellszívót mert a kézivel nem tudtam beindítani a tejelválasztásomat. Lehet az oxitocin zavart be...ki tudja...hiába kérdezem az orvosokat...azt mondják genetika, de nem örökletes betegség. Akkor, hogyan genetika? A válasz az oxitocin melynek hatására meconiumos(kakis) lett a magzatvíz, amiből a baba nyelt. Az oxitocin hormon, amit a szervezet termel, de ha külsőleg kapjuk a szervezet nem termeli. Ezáltal fájdalmasabb de annál gyorsabb a szülés....de fennállnak nagyobb kockázatok is....oxitocin termelést gátolja a stressz és a szorongás, a túlzott idegeskedés, így javasolt nyugodtnak maradni hiszen az oxitocin végeredményben egy boldogság hormon.
2015. febr. 5. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!