Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Van olyan anyuka aki az elsőt...

Van olyan anyuka aki az elsőt császárral szülte és a második sima szülésnél szétvált a hege?

Figyelt kérdés

Első babámat 2 éve szültem sürgösségi császárral,és most rendes szülésre készülünk,nagyon félek a hegszétválástól,de a dokim azt mondta próbáljuk meg!

38 hkm


2012. okt. 10. 11:58
 1/9 anonim ***** válasza:

Ha azt mondta, akkor bízz benne! Ilyen esetekben folyamatosan nézik a heget, ellenőrzik az állapotát. Vannak dokik, akik óvatosságból nem pártolják a hüvelyi szülést császár után, mert valamivel nagyobb a komplikáció esélye. De a kezelőorvosod TUDJA, hogy milyen állapotban van a heg, nem fog feleslegesen kockáztatni. Persze lehet, hogy még a szülés előtt elvékonyodást tapasztal, és akkor megcsászároz, vagy szülés közben is közbe tud lépni. Szerintem készülj fel azért lélekben a császárra is, mert benne van a pakliban, hogy mégis az lesz.

Nekem a dokim 50% esélyt mondott, hogy császár után újabb császár lesz. De 50% a hüvelyi szülés esélye. :)

2012. okt. 10. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
te SZERETNÉD a rendes szülést vagy csak azért lesz, mert az orvos azt mondja, lehet?
2012. okt. 10. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Én nem szeretném,de az orvos azt mondta csak ugy nem lehet császár megint,meg kell próbálni,és csak akkor műt ha indokolt!
2012. okt. 11. 08:22
 4/9 anonim ***** válasza:

itt kulfoldon teljessen normalis dolog csaszar utan huvelyileg szulni.Sajnos a csaszar utan sok komplikacio lephet fel Meg kell siman probalni megeri.

Ha nem megy ugyis megcsaszaroznak ne aggodj.

Az a legjobb ha a szules magatol indu lakkor nagyobb az esely a sima szulesre es kisebb az esely a heg szakadasra ami nagyon nagyon ritka 15 ev alatt 2x lattam 1x a kismama az iker szules utan 6 hettel ujra terhes let tes nem tudta a terhesseg alatt valt szet a heg fajt a hasa es bejott azonnal megcsaszaroztak mindketten tuleltek 33 heten volt. A masik esetben EDA kapott a holgy csaszar utan sima szulesnel ugyancsak az EDa mellett fajt a hasa egy pontban UH es gyors mutet semmi gond nem lett a baba meg a meheben volt es a mehfal olyan vekony volt mint papir latszott a baba a falon keresztul.

tehat egy ritka komplikacio es ha korhazban vagy hamar felismerik mert eszmeletlen fajdalommal jar akkor azonnal mutet. NYUGODJ meg semmi gond nem lessz figyelni fognak egy huvelyi szulessel jobban jar te is a baba is.

2012. okt. 11. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat!Remélem nem lesz semmi probléma!Csak hát annyi rosszat lehet hallani!:(
2012. okt. 11. 14:12
 6/9 Tóth Bernadett2 ***** válasza:
Szia! 3 napja szültem normál módon, 20 hónapja meg császárral. Nem volt semmi gond, semmimet nem vágták. :) Szóval meg lehet csinálni. Szép szülést!
2012. okt. 11. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Jaj,nagyon köszönöm,remélem sikerül nekem is!:)

Gratulálok,és jó babázást!

2012. okt. 11. 17:18
 8/9 anonim ***** válasza:

Nekem az első babám bazi nagy volt, ezért kellett a császár. A doki elsorolt egy csomó feltételt, aminek teljesülni kellett (volna) a második sima szüléshez. De én végül inkább császárt választottam. A második babám is jó nagy lett és a doki mondta, hogy a műtét közben olyan vékony volt a heg, hogy átlátszott rajta a gyerek! Szóval nagy valószínűséggel szétvált volna a heg, ha nem császároznak... Megjegyzem már előre látta a doki, az ultrahangon is látta, hogy nem az igazi a dolog és mondta, hogy ha megindulna magától a szülés, akkor rohanjak a kh-ba.

Szóval ha esetleg nálad is baj lenne, akkor a doki úgyis rábeszél a műtétre.

2012. okt. 12. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 YinSu válasza:
Nem akarok elrettenteni senkit, de a közvetlen környezetemben nem egy kismama van, akinek másodjára szétvált a heg szülés közben. Az egyikőjüknél az első császár után 5 évre jött a gyerek, amikor is normál szüléssel próbálkoztak, szétnyílt a seb. Pedig a doki azt mondta, hogy biztonságos.
2015. dec. 19. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!