Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Van valakinek tapasztalata a...

Van valakinek tapasztalata a Róbert Károly magánklinikával kapcsolatban?

Figyelt kérdés
Tényleg annyira háborítatlan/alternatív szemléletű, mint írják? Ha ott szültetek, elmesélnétek milyen volt?

2012. okt. 12. 17:29
 1/10 A kérdező kommentje:
Illetve ki a leginkább alternatív szemléletű szülésznő/doki ott? :)
2012. okt. 12. 17:33
 2/10 anonim ***** válasza:

Szia:)

Én ott szültem május végén és csak a legjobbakat tudom róla nyilatkozni.

Valóban alternatív szemléletűek,nem erőltetnek rád semmit,úgy vajúdsz,szülsz,ahogyan szeretnél(persze,ha eü.akadélyai nincsenek,abszolút támogató a légkör.Én például a vajúdás nagy részét a kádban töltöttem,nagyon jól esett a meleg víz.Kitolásos szakasznál pedig egy félig álló,kádnak támaszkodó pozícióban szültem meg a kislányomat.

Nekem Nega Doktornő volt az orvosom,csak a legjobbakat tudom róla elmondani szakmailag és emberileg is.Telefonon mindig elérhető,alapos,százszor elmondja,ha valamit nem értesz.

Gátvédelemmel szültem,ami a szülésznőket köszönhető,Zachár Erikának hívják.Ő a terhességem alatt választottam,nagyon sok jót lehetett róla neten olvasni,és ő talán a legtapasztaltabb a klinika szülésznői között.(igaz az éppen akkor ügyeletes(Fehér Andrea) is nagyon kedves volt).

A kórtermek szépek,tiszták,kényelmesek,tényleg az a kórház,ahol nincsen rohanás,van rád idő.Én a 18.héten jöttem át a Róbertbe a Maternity-Kútvölgyiből,ott lényegéből mindent elutasítottak elvből,amit a szülésről gondoltam,képzeltem.

A Róbertnek hátránya csupán annyi,hogy magán,tehát fizetni kell,de kapsz számlát,amit eü.pénztárral akár el tudsz számoltatni,és ha összevetjük az állami kórházban adott hálapénzekkel,már nem is olyan vészes.Ami még negatívum eszembe jut,hogy a terhesgondozás alatt többször is várni kellett,de ez sem volt soha vészes(max.30 perc körül).


Ha bármi kérdésed van,írj,szívesen válaszolok:)

2012. okt. 12. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

De jó :)

Igazából nekem a szemlélet a legfontosabb. Gondolkodtunk állami kórházban is, de ott még a legalternatívabbról is azt írták, hogy olyan orvost/szülésznőt/szobát kell kifogni... Pl. a Szent Imrében, ha foglalt az alternatív szoba, akkor így járt az ember. Ez nekem elég visszás, főleg, hogy tényleg elég sok pénzt kell adni paraszolvenciaképp. Aztán elkezdtük nézegetni a magánokat, némelyik tényleg luxusszálloda szinten van, de pl. a Dr. Rose-nál is azt írják, hogy a szülési póz szabad megválasztásáért felárat számolnak fel! Nem tudtam, hogy sírjak vagy nevessek. A környezet engem kevésbé izgat (bár, ha van kád, annak nagyon örülök :)), viszont a szemlélet nagyon fontos, hogy tényleg alternatívak legyenek, és ez ne csak abban merüljön ki, hogy vajúdás alatt szabadon mozoghatok. A Róbert Károlynak a honlapjáról ezt sugározzák, és reméltem tényleg így van (főleg, hogy ez a legolcsóbb a magánok közül).

2012. okt. 12. 19:02
 4/10 anonim ***** válasza:

:)

Tyűha,ez a dr.Rose nem semmi.Én nem igazán néztem őket,nálam már akkor kiestek,mikor megtudtam,hogy összesen egy nőgyógyászuk van.

Telki nekünk messze lett volna már nagyon,a Kútvölgyi pedig amiatt esett ki,hogy élből elutasították a gátvédelmet,muszáj az ágyon feküdni, stb.

A Róbertben tényleg az a legjobb,hogy emberközpontúak,és ezt mindig,még egy egyszerű vérvételnél is lehetett érezni:)

2012. okt. 12. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Ugyanazokat a jókat tudom mondani, mint az első válaszoló! Én 2010 januárjában szültem ott a kislányomat Dr. Kovács Péternél, és gyönyörű emlék volt!!! :) Mindent hagytak a maga békés medrében folyni, nem kellett burkot repeszteni, nem sürgettek oxival, én is kádban vajúdtam, amit mindenkinek nyugodt szívvel ajánlok, mert szerintem nagyon sokat segít a vajúdás alatt, engem teljesen ellazított. A szülésznőm (nem választott) Pálfi Andrea volt, aki egy tündér! :) Nem is kértem külön, de gátvédelmet csinált, nagyon ügyes volt, nem is repedtem egy picit sem, hálás is vagyok neki! :)

A szobák is nagyon szépek, igényesek voltak, és rendszeresen bejöttek, érdeklődtek, hogy hogy vagyok, szükségem van-e valamire. A második babámat is tuti náluk szülöm majd!!! :)

2012. okt. 12. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Nekem sajna csak császárom volt a Róbertben, de abból kettő! :) Emiatt nem is volt fogadott szülésznőm, jött aki jött, de mindkétszer nagyon kedvesek voltak így ismeretlenül is. A gyerekágyasok és a nővérek is tündérek voltak, semmi panasz!

És császár után fél órával már enyém volt a babám, hozták és nyomban segítettek mellre tenni, stb. Szó nem volt olyasmiről, hogy császár után csak másnap lehet babázni. Igaz, hogy éjjel a csecsemősöknél volt, de akkor amúgy se tudtam volna vele mit kezdeni. De nappal hozták ha kértem, apa és a mamák "babázhattak".

2012. okt. 13. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Dr Tóth Károlyról van esetleg infótok?

Ha már eldöntöttük, hogy ott szeretnénk szülni, mi a következő lépés? Első vizsgálatnál kell kifizetni a terhesgondozási csomag díját (330,000 Ft)?

Van aki a prémium csomagot választotta? Abban minden benne van? Ezen felül már csak a szülés díját kell fizetni?

2013. febr. 9. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
54%
Én ott szültem nem rég és a közkórházban szülő barátnőim elmondásaival összehasonlítva a Róbert Károly Magánklinika színvonala mind szakértelemben, mind emberségben, mind tisztaságban messze ALUL MÚLJA BÁRMELYIK KÖZKÓRHÁZ SZÍNVONALÁT. A személyes tapasztalatomat úgy fogalmaznám meg, hogy többszázezret fizettem azért, hogy bunkó, modortalan, pénzéhes, szakképzetlen embereknek kiszolgáltatva hozzam világra a gyerekemet. Csak szemléltetésképpen: én minden segítség (értsd: méhszájlazító, fájásgyorsító, fájdalomcsillapító stb.) nélkül szültem. Miután megvolt a pici és elláttak a szülés után, a kötelező 2 órás megfigyelést sem várták ki, közölték, hogy szedjem a holmimat, ami a szülőszobán van és menjek a szobámba. "Kedvesen" még azt is hozzáfűzték, hogy igyekeznem kéne. És ezt nem azért, mert bárkinek dolga lett volna ezen kívül, mert nem szült más akkor rajtam kívül. Az persze eszükbe sem jutott, hogy kerekes kocsival toljanak a szobámba, ami a közkórházban szülő barátnőim elmondása szerint máshol alap! Én tulajdonéppen, a páromnak köszönhetek minden biztonságérzetet, amit a szülőszobán éreztem, mert a klinika egészségügyi dolgozói lekezeltek, a szülésznő kinevetett az 5 perces fájásaimmal, az orvosom meg majdhogynem leszidott, hogy pont aznap zavarom a szülésemmel. A többi negatívumot nem akarom részletezni, de az én esetemben tényleg csak a babám apukáján és az isteni gondviselésen múlott, hogy simán megszültem. AKI TEHETI KERÜLJE EL A RÓBERT KÁROLY MAGÁNKLINIKÁT!!!!!!
2013. febr. 21. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

KI volt az orvosod?

Annyira nehéz ezt elképzelni bármelyikükről is,mi annyira törődést,szeretetet,szakértelmet kaptunk emberi és szakmai oldalról is..

2013. febr. 21. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
37%

Nem szeretnék személy szerint lejáratni senkit, mert a terhességem idején maximális bizalmam volt az orvosban, udvarias és figyelmes volt, nagyon kellemes élményeket szerzett nekem a várandósságom alatt.

Ám a szülésem napján 5 perces fájásokkal hazaküldött, pedig felhívtam rá a figyelmét, hogy legalább 40 perc visszaérni, ha kell, de azt mondta majd este beszéljünk. Én ekkor nem fogadtam szót neki, elindultam ugyan a klinikáról, de dél körül visszamentünk. A burkom nem repedt meg, azon kellett volna segíteni. A szülésznő szerint ez már délután aktuális lett volna, de nem történt meg. Mire megrepesztette a doktor úr néhány órával később, már mekóniumos volt a víz. Istennek hála, hogy nem lett baja a babámnak.

A szülésznő egyébként pedig, amikor a 3 perces fájásaim közepette öltözködtem hálóingbe, somolyogva a kicsit raccsoló kiejtésével, pikírt stílusban megjegyezte, hogy "Nagyon parázol :-)"

Megjegyzem, hogy nem hisztiztem, nem aggodalmaskodtam, csak valamit megkérdeztem, mert tudni akartam mi történik velem. Egy üvöltés, kiabálás, hangos szó nélkül csináltam végig a szülést fájdalomcsillapító nélkül.

Legyen elég ennyi az élményeimből. Ha valakinek más elbánásban volt része, nem vonom kétségbe. Van ott több szülésznő és orvos is, nyilván pech, ha valaki a legtrébbeket fogja ki, mint én. De mivel ez megtörténhetett velem, nem ajánlom a klinikát senkinek. Szerintem, aki teheti, kerülje el messzire. Én biztosan ezt fogom tenni.

2013. febr. 22. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!