Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Kedves Gyöngyösiek/környékiek,...

Kedves Gyöngyösiek/környékiek, véleményeket várok Bugát Pál Kórház Szülészetéről/Nőgyógyászatáról? Kérlek, minél többen osszátok meg velem, gondolataitokat, tapasztalataik. (Bővebben lent. )

Figyelt kérdés

Babát tervezünk (vagy is már nem csak tervezzük, hanem "rajta" vagyunk a témán :) ), és szeretnék kicsit tájékozódni. Keresgettem ilyen kérdéseket, de sajnos nagyon régiket voltak, vagy egyáltalán nem találtam választ a kérdésemre :)

Kérdéseim pedig a következők?!

Mikor mentetek legelőször amint babásak letettek el nőgyógyászhoz? Vagy is inkább úgy is kérdezem, hová (házi orvos, védőnő) mentetek el először? Gyöngyösön a Bugát Pál kórházról mi a véleményetek? Szerintetek, kik korrekt orvosok (sajnos nem ismerem őket egyáltalán :( ) Milyen tapasztalataitok vannak velük kapcsolatban? Melyik orvost nem tartjátok személy szerint "korrektnek" és melyik szerintetek a legnormálisabb :)? Fogadtatok magán dokit? Mi alapján, és milyen módon? Vagy nem tartottátok fontosnak a magán rendeléseket? Olvastam a honlapjukon, hogy minden szülést gátvádelemmel csinálnak, erről tapasztalatok? És milyen fájdalomcsillapítási lehetőségek vannak, gondolok itt pl. EDA ezt is kötelezően adják, vagy el lehet dönteni, hogy ilyet szeretnék e? Bármilyen más dolog is érdekel, ami ezzel kapcsolatos, már mint tényleg rossz tapasztalatok, jók. Vagy akár más gondolatok, milyen/hogyan éltétek át ott, érzelmileg a szülést.

Ne, haragudjatok, hogy sokat írtam :) Kissé (nagyon) tájékozatlan vagyok :) Ezért szeretnék Rátok "támaszkodni", meg lehet így nem is lesz olyan félelmetes az egész, mint ahogy én most ezt gondolom :)



2012. okt. 31. 20:19
 1/10 anonim ***** válasza:
Este ha gepnel leszek megirom a valaszom :)
2012. nov. 1. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Nagyon nagyon szépen köszönöm :) Várom, mihamarabbi válaszodat :))))
2012. nov. 2. 11:54
 3/10 anonim ***** válasza:
Szia egyes vagyok, megprobalok minden kerdesedre valaszolni bar telorol vagyok.33 hetes kismama vagyok ugyh a szuleszetrol nen tudok mit mondani. A nogyogyaszatotki sem probaltam, egybol maganhoz mentem. Horvath gabor doktorur maganrendrlojebe jarok. Havonta egyszer, 5000 ftot szokott kerni, nagyon meg vagyok vele elegedve. Minden alkalommal legalabb 15-20 percet toltok bent. Minden kerdesemre szivesen valaszol. A korhazba csak uhra szoktam jarni az uh szakaszisztensek nagyon aranyosak. Nogyogyaszhoz eloszor pozitiv teszt utan 1 hettel mentem tehat 5 hetesen, ekkor mar petezsak volt lathato. Egyebkent horvath doktor ur maganrendelojeben van uh gepe. Ezert is tudom ajanlani. Ezutan kellett csak mennemm a haziorvoshoz. Ha van meg kerdesed nyugodtan irj!
2012. nov. 2. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Ja es nincs sem gatvedelem sem EDA. Ez felrevezetes. Viszont bababarat szoba es vip szoba van. Az utobbi fizetos.
2012. nov. 2. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Hű ha. Akkor tényleg elég félre vezető a bejegyzés amit olvastam :) Itt, írt, EDA és gátvédelmet is, hogy az apuka benn lehet (remélem ez utóbbi viszont tényleg igaz :)) Nagyon szépen köszönöm, hogy megosztottad a tapasztalataid velem :)))

Te hogy választottál magadnak dokit :) Már mint, elmentél ide oda, aztán a szimpibb lett vagy ajánlották neked? És, csak felhívtad, vagy mentél és fogadott is? Vagy időpontot kértél? :) Bocsi, ha sok butaságot kérdezek :D csak olyan elveszettnek érzem magam. Kicsit be vagyok rezelve, nem is tudom mitől :D vagy is egy szóval mindentől :D Pedig igazán előtte állok, vagy is inkább remélem már nem sokáig :)

Egyenlőre, hirtelen ennyi jutott eszembe :) Remélem, néha jársz erre :)))

És nem utolsó sorban szívből gratulálok a picikédhez :)))) Ahjj!!! Irigykedve :))) olvasom minden szavadat, és már nem is sok idő va számodra, hogy a kis pocaklakód a kezdeben tarthasd :)

2012. nov. 2. 17:39
 6/10 anonim ***** válasza:
Szia. Bocsi de csak most tudok írni, eddig nem voltam. Az apuka persze bent lehet, csak meg kell venni a steril ruhát. Horváth doktorurat pedig úgy választottam, hogy először elmentem egy másik dokihoz, a bunkó volt, nem is nagyon foglalkozott velem. Aztán barátnőm ajánlotta, ideadta a telefonszámát, felhívtam, és bejelentkeztem. Azóta hozzá járok. A 36.hétig a magánrendelőjébe, a 36.hét után a kórházba kell hozzá járni. Egyenlőre ennyi jutott eszembe, ja egyébként én nem kérdeztem meg hogy mennyi nála a szülés, mert mindenki azt mondta hogy nem fog pontos összeget mondani ha végig hozzá jártam terhesgonozásra. Én 40 vagy 50 ezret fogok neki. Többet semmiképp. Egyébként általában 20-60 ezer forint között szoktak adni ennek az orvosnak.
2012. nov. 4. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Nagyon jó dolgokat írtál :), azt se tudom hogy köszönjem meg a kedvességed :))))

Esetleg elmondanád melyik orvos volt aki nem is foglalkozott veled? :) Messze kerülendő lesz számomra az is biztos :D Remélem ilyenekből nem sok van Gyöngyösön :/ Tiszta parás vagyok, aztán még egy arrogáns parasztal össze is futnék, agyvérzésem lenne :D

2012. nov. 4. 20:05
 8/10 anonim ***** válasza:
Dr Szelva, de van aki őt is kedvesnek Tartja, velem nem volt az. Ráadásul ő megmondja nàla mennyi egy szülés, és nem 30-40 hanem 70-100. Tény hogy a környéken, Horváthoz jár a legtöbb kismama. Nyugodtan kérdezz még, szívesen válaszolok, nekem is jól jöttek anno a tanácsok.
2012. nov. 4. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Ismét köszönöm, a válaszodat :) És ne haragudj, hogy csak most írok!!! Pedig izgatottan várom minden válaszod/tanácsod :) Csak munka miatt nem vagyok itthon :(


Hát, akkor ehhez az illetőhöz biztos hogy, nem megyek/mennék :) Nem is az anyagiak miatt (bár, persze az is fontos) de ha egy bunkó paraszt szintjén van valaki azt nem bírom elviselni...Persze, nem kell, hogy örökbe fogadjon az orvosom és szivárványt rendeljen nekem minden alkalomra :D :D :D csak totál parás vagyok,sajnos ez meg úgy nyilvánul meg, ha ideges és feszült vagyok asztmás rohamom van :/ Legfőképp ezért keresek, normális aránylag megnyugtató vagy is inkább türelmes orvost magamnak :)


Sajnos erős szteroidos gyógyszert szedtem :(, sokszor van tüdő gyulladásom (szerencsére több mint fél éve nem volt), de légúti fertőzésem meg szinte mindig van :( és az előző nőgyógyászommal beszéltem a baba tervezésről , ventolint ajánlott (ez nem okoz problémát a gyermek vállalásnál és a magzatnak sem :) ) csak közben ugye költöztünk, így már itt kell "sürgősen" orvost találnom...És szeretnék mihamarabb itt is tájékozódni a még nem tudom, milyen orvost válasszak címszó alatti illetővel :) Kicsit lehet értelmetlenül írtam vagy is sok fölösleges információt :) csak fontos számomra tényleg, hogy milyen "kezekbe" kerülök, ilyen okok miatt :) Itt meg nem ismerek senkit/semmit :( Lehet, nem is jó ötlet addig folytatni a baba tervezést, míg ilyeneket rendbe nem teszek magam körül :'(


Őszintén megmondva, borzasztóan örülök Neked :) van kitől tájékozódni ! :) El sem tudom mondani, milyen hálás vagyok :)


Szerinted nagyon gáz lenne, ha minden orvoshoz bejelentkeznék? :D Így leírva is gáz a kérdés már :D Meg mit mondjak, szeretnék Önnel találkozni, hogy színpatikus e..? :D

Totál hülyeségekre gondolok, csak nem tudom, hogy is vágjak bele az orvos "keresésbe" :)

A fogadott orvos itt Gyöngyösön ott van a szülésnél? Vagy is nem az kukkant be aki akar ha épp szülök? :) (Már mint arra gondolok, hogy tényleg körbejárom a dokikat, és ha xy közül nem azt választom akihez először mentem, de épp az lesz az ügyeletes amikor én szülnék az nem fog ott velem bunkózni? Bár lehet nem is emlékszik addigra már Rám :)


Ne haragudj, ha hülye vagyok :D vagy is a kérdéseim azok, de olyan sok kérdés kavarog bennem, meg gondolat, és olyan nehéz, egy totál idegen helyen, idegen környezetben és emberek között :)

2012. nov. 13. 21:53
 10/10 anonim ***** válasza:

Szia! Én májusban szültem Gyöngyösön és annak idején én is ugyanígy kerestem a választ mindenre, mint Te :)

Én Nadim dokinál szültem. Rendes, kedves, de elég szerencsétlen volt a helyzetem, mert a szülés utáni napokban szabadságon volt, tehát sokat nem láttam belőle a kórházban. EDA valóban nincs, viszont én ismerek olyat aki gátvédelemmel szült itt. Bár nem az első szülése volt.

2013. febr. 8. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!