Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Ha külföldön szülöm meg a...

Ha külföldön szülöm meg a gyerekemet, és az apa ott tesz apasági nyilatkozatot, akkor itthon ez -mármint az apasági nyilatkozat- támadható lesz-e?

Figyelt kérdés

Tudom fura a kérdés, de egy ismerősöm vállalja az apaságit, és én nem szeretném hogy a vérszerinti apjának bármi köze legyen a gyerekhez.

Kérem olyanok válaszoljanak, akik a feltett kérdésre tudják a választ, eléggé el vagyok keseredve ahhoz, hogy a témát illetően korholó válaszokat olvassak. Nagyon jó okom van rá, hogy már itt tartok...

Előre köszönöm.



2012. nov. 4. 12:08
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Így a konkrét esettel kapcsolatban nincs tapasztalatom, de mi a párommal Angliában élünk itt a nagykövetségen tesz nyilatkozatot, ami természetesen ugyanúgy érvényes lesz, mintha otthon tette volna. De ha jól tudom a vérszerint apa indíthat apasági vizsgálatot, ami pereskedéssel, bírósággal és nagyon sok pénzzel jár(Mármint a kérvényezőnek):S:S Remélem picit tudtam segíteni.
2012. nov. 4. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Mi is külföldön éltünk amikor a lányom született. A nagykövetségen a konzul előtt tett apasági vizsgálatot nem fogadták el itthon. (Én hazajöttem szülni) A gyerek születése után kellett megismételni Magyarországon. Ezért a lányom anyakönyvezése is csúszott. Ez 16 éve volt, lehet, hogy azóta már rugalmasabbak.
2012. nov. 4. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Természetesen nem az apasági vizsgálatot, hanem az apasági nyilatkozatot nem fogadták el. Bocsánat, elírtam.
2012. nov. 4. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Szerintem az azóta változott, mert a nagykövetség oldalán azt olvastam, hogy ha nem vagyunk házasok, akkor ugye kell az apasági nyilatkozat, a kicsi anyakönyvezéséhez meg mmindketten kellünk. Na, de ugye haza menni ezért nem tudunk míg a babának nincs útlevele, amihez ugyancsak az anyakönyvi kell. Szóval szerintem ez elintázhető a nagykövetségen is. Ha nem, akkor nagyon furfangos gondolkodás módjuk van az ott dolgozóknak. Habár nem tudom, hogy ez országonként mennyire változik, vagy számít, hogy EU-s ország vagy nem.
2012. nov. 4. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Első válaszoló vagyok, az előzőt is én küldtem. EZt találtam még, ha segít.

[link]

[link]

[link]

2012. nov. 4. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
sziasztok! mi is kulfoldon elunk,most aktualis nalunk ez az apasagi dolog. Szoval,a nagykovetsegen kell apasagit tenni (nekunk egy masik hivatalban is kellett,h legyen neve a kicsinek). a nagykovetseg hazakuldi a papirokat M.o-ra,akik HA KERED visszapostazzak nevvel,anyakonyvi kivonat stb,DE ugye ezzel meg nem tudsz hazamenni,ugyh kapsz a nagykovetsegen vmennyi penz elleneben egy ideiglenes utlevelet,amivel vissza mar nem tudod hozni a babat,igy otthon M.o-on tudsz neki csinaltatni utlevelet. az apuka pedig birosagi uton pedig elintezheti h az o nevere keruljon a gyerek,dns-t is kerhet stb... De te pedig nem tudsz hazudni sem,meg nem is teheted meg,max annyit tehetsz h elmondod h nem foglalkozott veled,aztmndta h nem veszi a nevere a gyereket stb,igy a te elattarsad vette a nevere,o ugy neveli mint a sajatjat es te nem tudod h a rendes apuka most miert gondolta meg magat... persze ez csak egy pl volt,mivel nem tudjuk a rendes verziot,de ebbol kiindulhatsz!
2012. nov. 5. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!