Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Ha a kórházban csak előre...

Ha a kórházban csak előre megbeszélt esetben adnak EDÁt, mert nincs olyan szakember, akkor esetleges császározáskor hogy-hogy hirtelen van?

Figyelt kérdés
2012. nov. 8. 07:21
 1/10 anonim ***** válasza:
29%

Régen sem adtak semmilyen fájdalomcsillapítót szüléskor, még is meg szült minden anyuka. Csak most ilyen "kényesek" a szülő nők.

Császározáskor természetes van szakember, mert ahhoz szükséges a jelenléte, de egy sima szüléshez elég a szülész orvos is.

2012. nov. 8. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Mert a legtöbb kórházban csak az anesztes orvos ad EDA-t. Így nem mindig akad arra lehetőség, hogy kirohnagálon műtét alatt beszúrni egy szülő kismamának az EDA-t.

Ahol én szültem ott minden szülész orvosnak volt engedélye EDA-t adni így mindenkinek van erre lehetősége.

2012. nov. 8. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Nálunk csak egyetlen doki ad EDA-t, külön fel kell kérni, ha valaki ilyet szeretne. (Legalábbis mikor én szültem, így volt.)

Császárnál viszont azonnal volt kéznél anesztes, aki spinális érzéstelenítést alkalmazott.

2012. nov. 8. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Egyébként szerintem azon is múlik a dolog, hogy a császárhoz egyszer kell ugye beadni az érzéstelenítést, és az egész kb. 10-15 perces dolog varrással együtt, a szülésnél meg végig ott kell lenni az anesztesnek, ha EDÁzol.
2012. nov. 8. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm hogy írtatok! Nekem alapból mínuszban van a fájdalomküszöböm, de mégsem szeretnék EDÁ-t kérni (legalábbis még ezt gondolom), mert vannak azért hátrányai is. Van akinél csak féloldalasan zsibbad el, elhúzódik a tágulás, a kitolásnál meg úgyis éreznem kell a fájásokat. Azért tettem fel a kérdést mert furcsa volt ez az ellentmondás, de most már ezt is tudom, köszi:)
2012. nov. 8. 12:39
 6/10 anonim ***** válasza:
Én soha többet EDA-t
2012. nov. 9. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
6. Miért, mi történt? Már ha publikus.
2012. nov. 9. 06:02
 8/10 anonim ***** válasza:
Nagyon jól tágultam , megkaptam az EDAt 3x mellé szúrták,nem fájt csak kellemetlen volt, illetve nem volt jó tehát akkor sem működött amikor fél oldalasan éreztem ,ellenben leállította a tágulást, majd a fájások is leálltak .. A kislányom nagyon aluszékony volt még 2 nap múlva is ,nem tudott szopni és besárgult, nagyon hamar.Aztán a sárgaság még rátett egy lapáttal és nem is tudott szopni,újra meg kellet tanítani ,2 hónapomba került..
2012. nov. 9. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Uhh, az nem semmi. Ha jól tágultál, akkor miért adtak EDÁ-t? Vagy előre meg lett beszélve?
2012. nov. 9. 18:48
 10/10 anonim ***** válasza:
Basis a fajdalomcsillapitasra EDA adnak nalunk ez infuzios pumparol megy allandoan adagolva tehat nincs non stop benn az anestesie viszont CSAK indokolt esetben kapja a kismama.A csaszar az egesz mas ott spinalt adnak ez egy egyszeri adag es kb 4/5 ora mire elmulik a hatasa ez az osszes ideget leallitja a labakat nem erzed teljessen erzestelenit.A csaszar ha indokolt mindenkit keszenletbe allit.
2012. nov. 9. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!