Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Milyen szobák vannak a szent...

Milyen szobák vannak a szent Isván kórházban, Babás vagy sima szobák? Mik a tapasztalatok a hellyel kapcsolatban? Nővérek szülésznők aranyosak? Szült ottt valaki mostanában? Vagy készül oda?

Figyelt kérdés
Kb egy hét múlva megyünk, és izgulok még sosem voltam kórházban, jó ellátást kap a babám? tudtok valami netes oldalt?
2009. aug. 15. 20:38
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Szia. Igaz én csak látogatóban voltam ott, de a egy szobában lehet veled a baba, boldog-boldogtalan bemehet a szobába látogatóba. Ahol az ismerősöm feküdt, abban a szobában 3 ágy volt, az ágy elég kényelmetlen és magas, a szoba kicsit lepukkant, de elviselhető. A többiről sajnos nem tudok nyilatkozni!

Könnyű szülést kívánok Neked!

32 hetes

2009. aug. 15. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Akkor én pontosítok(mint ott szült kismama):mivel ez egy bababarát khz,24 órában veled van a baba(nem is nagyon van lehetőség arra,h beadd a csecsemősöknek,mivel hely sem igen van).Most alakították át,az 5 és 6 ágyas kórtermekből 4 ágyas fürdőszobás kórtermek lettek.A szülésznők kedvesek(ha nem fogadott akkor is) és profik(ez a dokikról is lemondható)A nővérek is nagyon segítőkészek,de bármit tudni akarsz KÉRDEZD ŐKET,mert nagyon elfoglaltak,így maguktól nem biztos,h mindent mondanak.A babád és te is jó kezekben lesztek,ebben biztos vagyok.A khznak van honlapja,sok-sok információval.Könnyű,gyors szülést.
2009. aug. 15. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Én ott szültem, 8 hónapos terhesen veszélyeztetten be kellett feküdnöm, de semmi jó tapasztalatról nem tudok neked beszámolni.Egy kivétellel, a nővérek kedvesek voltak,egy két kivételével.18 napot feküdtem bent,az első éjszakát amikor visszafogták a szülést, akkor nem volt hely, mert front volt, és mindenki akkor szült, szóval az első éjszakám a nővérszobában töltöttem el,mert helyhiány volt.Ülve egy fotelben, infuzióval a karomon.Nagy fájásaim voltak, de sikerült megállítani a szülést.Másnap kaptam helyet, de nem a szülészeten , hanem a nőgyógyászaton, és mondták a nővérek, hogy aki terhes, az járjon fel a szülészetre zuhanyozni, ha nem akar egy betegséget itt beszerezni.A szülésig itt voltam, és nem ismerték fel, hogy szülök, és teljesen kitágulva tolófájással vittek fel szülni, és mondták tartsam vissza a tolófájást, mivelez egy tervezett császár volt!Mivel a baba nem volt befordulva, és kevés volt a magzatvizem.Sajnos esélyem sem volt a sima szlésre, és mégistélhettem mnden fájdalmát, mert nem vették észre, hogy szülök, pedig, mondtam, hogy dől a vér alulról, és nagyon erős fájásaim voltak.Mert hát olyan nehéz egy szülést felismerni ugyebár.Felhívtam a fizetett orvosom este 7 kor, és lebcott, hogy mért zavarom a privát életében, ott az ügyeletes orvos, ő vizsgáljon meg, hogy
2009. aug. 15. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Én tavaly ott szültem, de jót sajnos nem tudok mondani.Rosszat sokat tudnék.Majdnem meghaltam a babámmal a szüléskor, mert bénáztak.Ha részletesen érdekel írhatok.
2009. aug. 15. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Szia!

Hát csatlakozom az elöttem szólokhoz,nekem se volt egy pozitív élmény az István kórház.A második babámat nem is ott szültem.Velem közölték szülés közben hogy nincs epidurális érzéstelenítőjük mert elfogyott... Pedig egész terhesség alatt arra készültem hogy azzal szeretnék mindenféleképpen szülni.Hát megtudtam milyen a természetes szülés.Amugy meg tényleg minden ugy van ahogy az elöttem írók is leirták.Ha front van káosz van a korházban,nincs hely,a szobába bárki jöhet mehet.

2009. aug. 16. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
A 2.válaszoló vagyok.Az utolsó válaszolónak üzenem,h azért van,h a szobába bárki bejöhet,mert a khz bababarát(és ezáltal mamabarát is).Ennek az egyik feltétele,h nem vagy elkülönítve(és a babád sem)a látogatóktól.Itt nem kap cumisüvegből cukros vizet,meg tápszert a baba,minden eszközzel a szoptatásra próbálnak ösztönözni.De ha ez valakinek nem megfelelő,nem kötelező itt szülni(ezt nem rosszból írom,de tudomásul kell venni,h mindennek van előnye és hátrány is)Nekem már 2 gyerekem van,de az tuti,h a 3.babát is itt fogom szülni.Az,pedig,h nem tudták fájdalomcsillapítót adni,az anyagi helyzet miatt van.Én az első babámat EDA-val szültem,gondoltam a 2. baba is csak így születhet(mert én nem bírom a fájdalmat).Mivel volt fogadott orvosom(az elsőnél is,uaz a doki-nem mellesleg nő,3 gyerekes anyuka)előre megbeszéltem vele(mint az első szülésnél),h én ezt kérem.Ő mondta,h azért kell ELŐRE tudnia,h akarok e fájdalomcsillapítást,vagy nem,mert a pénzhiány miatt előfordul,h a khznak elfogy az EDA beadásához szükséges felszerelése(persze akinek császárra van szüksége,annak lesz hozzá felszerelés(vagyis nekik tartják fenn),de ő a saját betegeinek tart 2 szettet tartalékban a szülőszobán.Mivel ezt ő zsebből veszi,ki kell fizetni,ennek pedig 3000 ft az ára...
2009. aug. 16. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

22.11.es vagyok

Hát azért mert baba mama barát a kórház,azért szerintem egy kicsit zavaró amikor szoptatni próbálsz és a két szobatársad pereputtya ott van melletted 1méterre és téged néz,se pihenni se semmit nem tudsz nyugodtan csinálni.A szülésről meg annyit hogy volt fogadott szülésznőm,orvosom,és még se szólt egyikse hogy ilyen helyzetek vannak,pedig a én is lebeszéltem előre a szülésznőmmel hogy EDA-val szeretnék szülni.Csak aszülésznőm éppen nem ért rá bejönni...Utólag persze én is megtudtam,hogy szokott nekik félretéve,amiért neked kell fizetni(hozzáteszem én bármennyit fizettem volna érte).És igazad van nem muszáj ott szülni,és én nem is ott szültem a második babámat...

2009. aug. 17. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Ez a kórház baba és mama barát, meg szoptatásbarát kórház?Hát ezt megkérdőjelezném.Nekem van tapaasztalapom erről a kórházról, én vagyok aki majdnem meghalt mert nem voltak képesek mecsászározni amikor elindult a szülés, pedig tervezett császár volt a fizetett orvosom is megmondta , esélyem sincs a sima szülésre(sajnos).Szóval hiába fizetett orvos, hiába minden azért nem halétam meg csak, mert a szervezetem kibírta,csodaszámba is mentem ám a kórházba, minden orvos aki ott dolgozott, mind meglátogatott, hogy ki ez a csodanő" aki 60 as vérnyomásnál életben marad.De ha időben elvégzik a császárt, akkor valószínűleg nem lépett volna fel semmi komplikávió, mert úgy kapkodtak a császárnál, hogy szinte felkaszaboltak, aki nem hiszi van fényképem küldhetek egyet a sebemről, még most is látszik, pedig majdnem két éve szültem ott.Amikor elmentem egy másik orvoshoz szülés után kontrollra, majdnem elájult, a sebemtől, hogy mi ez a disznóvágás rajta, és mondta, hogy miért nem perelem be őket.Én nem akarok belemenni ilyenbe, örülök, hogy túléltem és próbálom elfelejteni a rossz szülési élményeket, meg a 17 napos kórházi megpróbáltatásokat.Ha újra itt kellene szülnöm, inkább nem is mennék bele mégegy terhességbe.Én jól megjártam evvel a kórházzal!:((( Még annyit, hogy mivel a babám koraszülött volt és átszállították másik kórházba, és mivel én egy hétig feküdtem infúzió stb.így a tejem is csak akkor kezdett elindulni amikor kezdtem lábra állni, de senki nem foglalkozott velem, hogy mi van velem meg a tejjel, bejöttek rámripakodtak a csecsemősök, hogy anyuka fejjen ezerrel, mert nem lesz teje, de én meg sem tudtam moccanni,amikor meg jobban lettem és a férjem behozta a mellfejőt, akkor meg a szobatársak elkezdtek panaszkodni, hogy milyen hangos, de én fekvésre voltam ítélve csak wc re mehettem ki.Jaj még annyit bejött egy szoptatós valaki, hogy segítsen fejnio, de úgy megnyomkodta körömmel a mellem, hogy két napig hozzá sem tudtam nyúlni úgy fájt, meg kisebesedett.Meg rámtutmáltak egy mellfejőt 6000 Ft ért, ami xart sem ért.Csak hangos volt.De alig jött valami.Valami büdös dohos elavult xar volt.Üzletben ilyet nem is láttam.Nah ekkor hozta be férjem a hangos gépi fejőt, de ez meg azvarta a kedves szobatársaim.nah nekem ezért nem lett csak 40 ml tejem.Pedig a kórházban még ömlött, de nem voltak meg a fejési körülmények, tehát babámnak átküldeni sem tudtam tejet a koraszülöttre.Olyan szutykos hűtőbe tudtam volna tárolni a lefejt tejet, hogy inkább azt mondtam nem, nehogy még itt valami fertőzést kapjon.Szóval tudnék mesélni, de azt hiszem ennyiből le lehet vonni a következtetést.A boldog boldogtalan bejár a kórházba erről annyit, hogy a férjem a kórházba bejárt hozzám a két és fél hét alatt, és a kórházban el kapta a bárányhimlőt.nah ezután már a gyerekünket sem tudta senki látogatni a koraszülöttön,ott meg csak anyát és apát engedték be, de mivel engem nem engedtek ki a kórházból, így szegény babám nem látogatta senki:(anyja apaja beteg volt.:(

Nem tudom egy szülészetre miért kell beengedni mindenkit, én nagyon sokat szenvedtem a látogatóktól.Volt olyan hogy kimentem wc re, és jött egy pereputty, és mire visszajöttem ráültek hárman kinti ruhában az alvó ágyamra.(ekkor még terhes voltam veszélyeztetett)Hát bizony átcseréltettem a nővérrel az ágyam.Szóval voltak dolgok.Az aki 3 napig bent van az ezt nem tudja ennyire megtapasztalni.

2009. aug. 17. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Előző vagyok, még annyit, a szülésznőknők közül vannak nagyon jók, de a csecsemősök azok, nagyképűek, és úgy viszik a gyerekeket, mintha valami csomag lenne, nem pedig egy baba.Meg bementem az egyik szobatársammal fürdetést megnézni, tanulás céljából, és ki sem mosták egyik gyerek után a kádat, kiöntötték a vízet, és minden gyereket ebben fürdettek, semmi fertőtlenítés, semmi kimosás, szóval ez nekem kicsit fura volt,hogy nem adtak a higiéniára.
2009. aug. 17. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Még mindig a 2. vagyok.Annyira sajnálom lányok,h nektek ilyen rossz tapasztalatok van!És én csak 3 napot töltöttem bent,de nekem minden kerek volt(2 gyereket szültem ott).Rajtam kívül 2 barátnőm is ott szült,az egyik megint várandós,és oda megy megint szülni...

Velem a dokim és a szülésznőm is nagyon korrekt,profi és segítőkész volt,de uezt tudom mondani a nővérekről is(pedig ők nem kaptak egy fillért sem).És eddig még nem is írtak negatív dolgokat az Istvánról,pedig volt már egy pár kérdés ezzel kapcsolatban.Minden jót nektek,és remélem mihamarabb elfelejtitek a rossz emlékeket!

2009. aug. 17. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!