Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Császármetszés és utána mi...

Császármetszés és utána mi történik, előkészületek, mire figyeljek? Győrben császároztak valakit? Hogy történik ott? Hány órát kell feküdni? Mikor láthatod a babát? Mikor kezdhetsz el szoptatni?

Figyelt kérdés
császármetszés, előkészület, felkészülés, beavatkozás, szövődmény

2012. nov. 29. 10:20
 1/9 anonim ***** válasza:

Látom nem írt senki!

Igazából én Kecskeméten szültem császárral, de hátha segíthetek.

Ha EDA-t kapsz,akkor elvileg 12 órán át nem kelhetsz fel utána.

Ha kint van a baba, akkor odaadják egy picit, aztán viszik fürdetni stb. Ha téged lerendeztek, akkor az örzőben megkaphatod a babát akár egy órára is!

Utána nem hozzák ki, mert ugye 12 órát fekszel. Utána felállítanak, kikísérnek tusolni. Ha minden ok, a következő etetésnél már kihozzák!

2012. nov. 29. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Engem Szolnokon császároztak, de valószínű mindenhol ugyanaz a menete.Programozott volt és így nézett ki: Először beöntés, CTG egy ideig, katéter, infúzió, gyomorsavcsökkentő lötty a vajúdóban, majd a műtőben spinális érzéstelenítés, gyors vízszintesbe fekvés. Kivették a babámat, odahozták egy puszira, összevarrtak majd a megfigyelőbe toltak, nem volt szabad a fejemet emelni és rengeteg folyadékot kellett inni, erre a kettőre figyelj nagyon és 11 óra múlva fel kellett állnom, mondjuk ez nehéz volt először, de utána óráról órára javult a helyzet. A babámat rögtön hozták műtét után. ez nagyon jó volt. Kb. ennyi a lényeg. Remélem tudtam segíteni.
2012. nov. 30. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

1 hónapja császároztak Győrben!



Még előtte adnak hálóinget, kórházit. Ezt majd kidobhatod a kijelölt kukába. Bekísérnek a műtőbe. Felkell feküdnöd a műtőágyra, felteszik a lábadat a tartókra. Adnak katétert (pisi miatt), ez nekem nem fájt. Betakarnak, letakarnak. Nem altatnak, érzéstelenítőt adnak. Ülve görnyedni kell és beadják. Ez csak annyira fáj, amennyire egy szúnyogcsípés. Érezni fogod ahogy zsibbadsz lábujjtól derékig. Annyit fogsz érezni, hogy húzódik a hasad meg matatnak valamit, de nem fog fájni egy kicsit sem. Amikor kiveszik a babát, "rádobják" a hasadra aztán megmutatják pár másodpercre, de aztán el is viszik. Pár perc múlva visszahozzák, kicsit megnézheted, de nem adják oda, én kicsit odabújtam a fejemmel a fejéhez. Aztán elviszik megmutatni a családnak. Összevarrnak, majd kitolnak a megfigyelőbe. Ott bennt lehet a párod, aki odatudja neked adni a babát, aki amúgy egy hősugárzó alatt van. Itt már szoptathatsz, bár tejed még nembiztos, hogy lesz. Ráraknak egy "zsákot" a hasadra, és nem mozoghatsz, a fejedet sem emelheted fel. Segítenek inni, pohárból adnak teát, vagy vizet szívószállal. Itt fekszel 3 órát, én ebből 2-t aludtam, mert nagyon kimerültem. Aztán kitolnak a kórterembe, ahol 12 órán át feküdnöd kell még. Ha letelik, fel kell kelned, el kell menned a csapig. Segítenek felállni. Elmentek a csapig, a nővérek megmosdatnak, fogatmosol, megmosakodsz és visszafekszel. Majd később már a wc-ig is elsétálnak veled. Sajnos a pisis meg a véres zacsikat addig cipelni kell magaddal. Nekem 24 óra után vették ki a katétert is, meg a draint is a hasamból. Amikor kiveszik a draint vegyél egy nagy levegőt közben, akkor nem fog fájni. A babát nekem ilyenkor adták oda. Az első nap nagyon rossz lesz, a második elég rossz, a harmadikon már nem fog érdekelni, hogy kicsit rossz. Majd egyre jobb. Én már császár után 12 órával tudtam fordulni az ágyban, és elég hamar fel is tudtam kelni. A seb nem is igazán fáj, inkább húzódik. Folyton attól féltem, hogy szétválik, persze ez szinte lehetetlen. :) Innentől magadra vagy utalva. Általában 4 nap múlva hazaengednek.


Amiket nekem nem mondtak előtte:


- A műtét után még jó pár órán át nem fogod érezni a lábad, ne ijedj meg.

- Az első felkelésnél elég sok vér távozik, azt fogod hinni, hogy ez nem normális, de az.

- Vegyél eldobható bugyit, mert csupa vér lesz előszőr, ezt meg csak kidobod a kukába, nemkell hazaküldeni kimosatni meg ilyenek.

- Tena betétet vegyél, tényleg a legvastagabbat.

- Szoptatós melltartó tényleg nagyon jó dolog, én nem vettem, és majdnem bőgtem minden egyes szoptatásnál, mert csupa tej lett minden. Ja meg melltartóbetét. Az is jó.

- Van benn fejőszoba, 0-24, önkiszolgáló, ha sok a tejed fejd ott le, van jó kis fejőgépük.

- A szülőszoba felöli zuhanyzót használd, az sokkal tisztább, és nagyon kevesen használják.

- Hashajtót adnak, elég sokszor ki kell majd menned. Még másnap is.

- Ha nincs elég tejed, látni fogod hogy a babád még éhes. Kérj pótlást a csecsemősöktől. (Tápszert adnak)

- Elég sok injekciót adnak. Kérj mindig fájdalomcsillapítót nyugodtan. De úgyis megkérdezik. Bár én igazából fájdalmakat nem nagyon éreztem.

- Egyből edd meg az ebédet amit adnak, mert fél óra múlva már kérik vissza a tálcát.

- Olvasd el a papírt ami a szobában van, szabályzat vagy mi, ott van, hogy mikor mi történik. (Reggeli, ebéd, vacsi, vizitek, takarítás.)


Most így hirtelen ennyi jutott eszembe, ha van kérdésed írj nyugodtan.

2012. nov. 30. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

köszönöm szépen a választ,válaszokat.


1. a baba akkor 24 órát nincs mellettem, és a nővérek hozzák szoptatni?


2.az apuka meddig lehet a megfigyelőben?hánytól-hányig?


3.cumisüveget vigyek?


4.ha nem indul be a mellből való szoptatás,vagy nem tud a baba olyan erősen szívni egyből adnak tápszert? gondolom ez a napi súlymérésnél is kiderül?


5. érezni már az első szoptatásnál, hogy szív a baba?

2012. nov. 30. 13:52
 5/9 A kérdező kommentje:

6. hogyan tudsz rendesen letusolni, megmosakodni, ha minden ott lóg belőled?van külön zuhanyfej vagy az a fali?


7.12 órán át amikor is kint vagy a kórteremben a baba melletted van vagy hozzánk oda mindig 3 óránként szoptatni?

2012. nov. 30. 13:55
 6/9 anonim ***** válasza:

Amint fel tudsz kelni az ágyból és nem vagy rosszul, odaadják egész napra, csak fürödni viszik el este. Egész nap veled lehet, néha elviszik megvizsgálni.


Az apuka akármeddig ott lehet, amig te is ott vagy. Persze steril ruhában.


Vihetsz cumisüveget, mert a tápszert szivesebben adják a tiedbe, ha kell, mert kevés üvegük van, de van hogy ők adják oda neki.


Előszőr amíg nem veled van a baba, ők megetetik. Amint rádbízzák egész napra, bármikor kérhetsz tápszert, de 3 óránál sűrűbben nem. De segítenek szoptatni, megmutatják hogy kell, ha nem megy.


Én azonnal éreztem, hogy szív, és a nővér is mondta, hogy szív, de még alig volt tejem. Az csak itthon indult be rendesen, de én ezt nem tudtam, aztán csodálkoztam, hogy miért fogy a baba. Figyeld, hogy nyel-e szopás közben, így tudod hogy van e tejed.


Van a szobában ilyen zuhanyfej, de nem használtuk. Nem is értem hogy lehetne. Az elsőnél a nővérek megmossák a hátad, meg a lábad, te megmosod a hónaljad, arcod. Mást nemtudsz még. Ők addig fogják a zacsikat. Ezt mind a csapnál, mert a zuhanyzóig még nem tudsz elmenni.Másnap már egyedül is eltudsz menni a zuhanyzóig, és le tudsz fürödni. De ha nincs elég erőd hozzá, szólj nyugodtan nekik, elkísérnek.


Odahozzák igen. Nincs végig melletted, mert nem tudsz még hozzá felkelni, ha valami baja van. Az enyém pl elkezdett fuldokolni egyszer, és ki kellett vele rohannom a dokikhoz, bármi előfordulhat, amíg nem vagy jól, nem bízzák rád.

2012. nov. 30. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Milyen fura, Szolnokon a Hetényi annyira "bababarát", hogy az én babámnak nemhogy tápszert, de még vizet is alig akart adni a nővér, miután szegényke úgy ordított, hogy nem lehetett lecsillapítani.Azért sírt, mert éhes-szomjas volt (kánikula+kevés tej), ja és azt mondta a babának, hogy "ne hisztizz, fiam"...én meg semmit nem tudtam tenni, végül elvitték és elaludt.
2012. dec. 1. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Az enyémnek meg úgy leesett a vércukra a nagy "éheztetésben", hogy majdnem kóma lett belőle. Ez egy baromság, hogy nem adnak enni neki, amíg nincs tejed. Nálam 2 napig kellett pótolni, mert csak akkor lövellt be a mellem. Addig étlen, szomjan,!
2012. dec. 2. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Nekem azt mondták adtak neki enni az első nap. Bár azt is mondták, hogy a baba amikor megszületik 24 órányi "élelemmel" jön, ezért nem gond, ha első nap nem kap semmit, de szerintem azért ez nem teljesen így van. Másnap már láttam, hogy adnak neki.
2012. dec. 2. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!