Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Az első gyermekemet spontán...

Az első gyermekemet spontán szültem. A másodikat császárral, mert túl nagynak ítélték. Most a harmadik babámat várom és a 2. gyerekhez képest 20hónap lesz a különbség. Szerintetek megszülhetném őt normál úton?

Figyelt kérdés
Súlya eddig normál tartományban van és szépen be is van fordulva. 34hetes vagyok.
2013. jan. 15. 13:33
 1/10 anonim ***** válasza:

Erről az orvosod tud dönteni, de van olyan ismerősöm, akinek 17 hónap van a lányai között, az első császárral született, a kicsi pedig spontán, gátvédelemmel.


Amúgy függ a testalkatodtól is, hogy mennyire széles a medencéd stb. Mert van, aki 4800 grammos babát is simán megszül apró gátmetszéssel vagy repedéssel, másnak már egy 3,5 kilós csöppség sem férne ki.

2013. jan. 15. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Ja, és függ a heg vastagságától, bár néhány helyen nem is mérik, mert szerintük egy vékonyabb heg sem fog szétválni.
2013. jan. 15. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Nekem is az első sima. A második császár, mivel szegénykémnek rossz volt a szívhangja...

Nekem most 26 hónap lesz elvileg a 2. és a 3. között. De én is agyalok ezen, hogy megszülhetem-e simán. Bár, a lényeg inkább, hogy minden rendben legyen.

De teljesen értelek. Legalább is feltételezem, hogy Te is hasonló különbségeket éltél meg a sima és a császáros szülés között.

2013. jan. 15. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Hát igen. Tudom mik a különbségek és ha tehetném választanék :-) a normál mellett voksolnék. Neked is minden jót!
2013. jan. 15. 14:39
 5/10 anonim ***** válasza:

Hát, igen.... Ha lehetne, én is a simát választanám...

Neked eddig mit mondott a doki? Vagy erről a 34. hétig még nem nagyon lehet beszélni? Néz majd hegvastagságot neked? Mikor?

2013. jan. 15. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Hegvastagságról eddig nem esett szó. Magyarországon is és Ausztriában is kérdeztem az orvost. Magyarban azt mondta ha nem érzek a vajúdás során szúró nyilalló érzést a sebemnél, akkor lehetséges. Kint azt mondta, hogy majd a kórházban döntik el az orvosok, feltéve ha nem nagy (megint) a baba és be is van fordulva.

Jó lenne természetesen szülni, de a seb szétnyílásától félek nagyon.

2013. jan. 16. 09:28
 7/10 anonim ***** válasza:
Egy ismerősnek pl. engedték volna Ausztriában, de egy magyar szülész teljesen lebeszélte. Szóval nagyon változó. Hol szeretnél szülni?
2013. jan. 16. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Ausztriában szeretnék szülni, ahogy eddig is. Remélem minden rendben zajlik majd.
2013. jan. 18. 09:14
 9/10 anonim ***** válasza:
Megírod majd, hogy ment a szülés, mit engedtek meg?
2013. jan. 23. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Nagyon szívesen, akár privátban is. Jó ha az ember többféle megoldást hall.
2013. jan. 24. 21:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!