Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Hogyan lehet kilábalni a...

Hogyan lehet kilábalni a szülés utáni depresszióból?

Figyelt kérdés

1 hete szültem.Nagyon nehéz volt.25 óra vajúdás után lett egy császár.Az is megviselt és azóta a babával is nehéz.Nem rossz baba, volt egy rossz éjszakánk és azóta rettegek tőle.Úgy érzem nem tudok megbírkózni a feladattal,minden nap bőgök és alig birok enni is.

Kérlek segítsetek,mert ez nem mehet így sokáig.

Honnan merítsek erőt?Meddíg fogom magam így érezni?


2008. jún. 2. 20:24
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Hormonváltozás okozza. De a helyedben nem szégyelnék akár szakmai segítséget is kérni, ha van rávaló. Nincs abban semmi. Felgyorsítja a helyrerázódást.
2008. jún. 2. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Én is átestem ezen a részen,de szerencsére nekem 1-2 nap után elmúlt.Mindenképpen beszélj erről a pároddal,és nem árt,ha elbeszélgetsz egy olyan nővel,aki tapasztalt anyuka.(Én édesanyámat választottam.)Illetve egy kiadós alvás is sokat segít.Még mindig minden egyes apró neszre felébredek,de javul a dolog.Nekünk is volt rossz éjszakánk,amikor hazajöttünk a kh-ból,pokoli volt,és a másnapot végigbőgtem.

A fontos,hogy most ne hagyjanak egyedül a babával,és támogassanak lelkileg.Minden egyéb más gondot vegyenek le a válladról(háztartás stb...)Bízz magadban,és gyönyörködj sokat a piciben a Pároddal.Mi volt,hogy 10-15 percig csak álltunk a kiságy mellett és néztük,hogy hogyan alszik.Ha az megnyugtat vond magadmellé az ágyba és dédelgesd sokat.Nem csak neki,de a te lelkednek is jót fog tenni.Bízz magadban!

2008. jún. 2. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Első baba?Szerintem egyszerűen hozzá kell szoknod a babával a hétköznapokhoz. Szánj magadra egy kis időt ,akkor vigyázzon a picire valaki más (apuka,nagymama...)Az is nagyon jót tud tenni, ha a párod egy kicsit dicsérget (én ki szoktam provokálni! pl:ügyes vagyok?(mert megtaláltam valamit,mert szültem neki egy egészséges gyereket...))

Békülj ki önmagaddal!Gondolkodj el azon ,hogy miért vagy bánatos,aztán azon ,hogy minek tudsz örülni? (süt a nap,alszik a pici,hazajött a párod,ettél egy finom sütit...)

Szívből kívánom, hogy minden rendbejöjjön és boldogan tudj babázni!

2008. jún. 2. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Szia, én is császáros voltam hasonló állapotba kerültem utána mint te, nekem igazából az segített amikor sorstársakkal tudtam beszélgetni, valahogy jó volt hallani hogy nem én vagyok ügyetlen, meg nem csak én érzem így magam ma is sokat sétáltatjuk együtt a manóinkat akik már fél évesek múltak. Én kb. öt hétig éreztem így magam, hozzátartozik az is hogy addigra a babalátogatók sem jöttek már, a páromnak is letelt a szabi, és akkor rájöttem hogy egyedül is tudok boldogulni, persze először én is féltem mi lesz ha sírni kezd a pici és nem tudom megvígasztalni, de az anyai ösztön hidd el csodákra képes. Az én babóm is áldott jó gyerek, ritkán van sírós éjszakája szerintem ez azért rossz mert ha egyszer valami nem kerek neki és bömböl, mi meg kétségbe esünk mert nem szoktunk hozzá, míg akinek szinte minden éjszakája nehéz előbb tudja kezelni ezeket a helyzeteket. Remélem világosan tudtam fogalmazni. Bennem akkor ezek az érzések forogtak. Kitartás, és fel a fejjel, sírni meg ne szégyelj én is végigsírtam két és fél hetet.
2008. jún. 2. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Ha van ra keret, kerj nyugodtan szaksegitseget, egy pszichologus rengeteget segithet, gyorsan kilabalni ebbol.

Minden jot!

2008. jún. 3. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Szia!Én is így jártam nálam még az is tetőzőtt,hogy begyúlatt mind a két mellem 40fokos lázban feküdtem.Szerencsére áldott jó anyósóm van és ráismert a tünetekre(kezelésbe vett).A férjem is nagyon sokat segített.A második gyereknél úgy ment mint a karikacsapás fel voltam készülve mindenre.Probálj segítséget kérni és menj ki ebben a jóidőbe egy árnyékos hejre és pihehj sokat.Ne aggódj túl leszel rajta tudom nehéz időszak.
2008. jún. 3. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Olyan jó ,hogy nem vagyok egyedül.Sajnos dokira nem futja,meg remélem sikerül egyedül (családdal) kilábalni ebből.Tényleg nagyon rossz ez az állapot.Aztán meg lelkifurdalás is gyötri emiatt az embert.:(

Köszönöm a válaszokat,nagyon aranyosak vagytok és tényleg ez is sokat segít.

2008. jún. 3. 20:06
 8/8 anonim ***** válasza:
Szia! Én két és fél hete szültem, és végigbőgtem ezt az időt. Most úgy érzem, jobb már. Hogy mi segített? A férjem türelme és szeretete. Pl. egy napos bőgés és kialvatlanságom láttán lepasszolta a Babánkat a nagypapához, és elvitt vacsorázni, máskor meg ugyanígy ruhát venni nekem. A kimozdulás csodát tett. Illetve az is, hogy rájöttem: a magabiztosság a legfontosabb! Én irányítom a helyzetet, nem a Baba, tőlem vár segítséget, így biztos képes is vagyok segíteni. Már nemigen pánikolok, ha sír, egyre türelmesebb vagyok, egyre jobban szeretem. Szóval bízz Magadban, és merj időnként kimozdulni a Baba nélkül, töltődj, és akkor lesz miből adni! Fel a fejjel, az élet szép!!!
2008. jún. 4. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!