Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Uzsoki kórház szülészetéről...

Uzsoki kórház szülészetéről vannak-e aktuális tapasztalatok?

Figyelt kérdés
Üdv Mindenkinek! Valószínű, hogy az Uzsokiban szülöm meg a babámat szeptemberben. Érdekel azon anyukák tapasztalata, akik szintén ott szültek, vagy oda járnak gondozásra. Mindenre kíváncsi vagyok, ellátottság, hozzáállás, szülésznők, stb. Köszönöm szépen a válaszokat, sokat jelent, ha nálam tapasztaltabbaktól olvashatok.

#Uzsoki #szülészet.
2013. febr. 17. 10:18
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

3 gyerekemet szültem ott, az utolsót babámat 3 hete.

Csak jókat tudok róla mondani.

Terhesgondozás: Mindenhova érdemes jó előre időpontot kérni. Főleg az UH-okra.

Szülészet: egyikkel sem vajúdtam sokat, így a vajúdót egyszer sem láttam. Magándokim volt, de ügyeletes vett fel mindig. Találkoztam nagyon kedvessel és extra gázzal is. Szülésznőkről és csecsemősökről csak jót tudok írni. Utóbbiak csak akkor segítenek, ha kérdezik őket, viszont akkor nagyon készségesek. 1x megmutatják a pelenkázást és a köldökcsonk ápolást, többször csak akkor, ha kéred.

2013. febr. 17. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

9 éve és 3 hónapja szültem ott.

Mindennel elégedett voltam(talán csak a csecsemősökkel nem teljesen),nagyon szépen felújított minden,kedvesek az ott dolgozók.

Lajis Tímeát illetve Csapó doktort tudom javasolni:)

2013. febr. 17. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Ez lehet hosszú lesz kicsi. :) 3 hete szültem ott. Nem volt fogadott orvosom. Éjjel 3-kor mentünk be, 14 órát vajúdtam, úh találkoztam 3 műszaknyi orvossal és szülésszel. :) Először nst-re raktak, vizsgálat, majd beöntés volt, ezalatt 1 szülésznővel és egy orvossal találkoztam, de aztán hamarosan megjött a váltás. Gizi nevű szülésznővel szültem, ő végig jött, nézett, kérdezett, bátorított, kedves volt, humoros, nagyon jól esett és tartotta bennem a lelket. Ebben a műszakban volt még a Tóth Richárd (szakorvos jelölt)és a Bőze Tamás (adjunktus), ők is nagyon kedvesek voltak, megnyugtatóak, mosolygósak, viccelődtek. Este amikor már bújt ki a baba, műszakváltás volt megint, de a szülésznő akkor is ott maradt és nála született a babám, illetve a Lajis Tímea doktornőnél, akivel szintén elégedett vagyok, ő egy határozott kis nő, nagyon ügyes is.

A babákat 2-szer kellett leadni, gyerekorvosi vizsgálatra reggel 8-10-ig és este fürdetésre 8-10-ig. A csecsemősök nagyon aranyosak, segítőkészek. Jöttek megmutatni a pelusozást, szoptatást, alaposak voltak, lehetett kérdezni, készségesen válaszoltak. Mondták, hogy ha valami kérés/kérdés van, bátran csengessünk be éjjel is hozzájuk!

Az anesztesek is nagyon korrektek, aranyosak voltak (nekem 2-szer kellett eda).

A szobával is elégedett voltam, 4 ágyas, külön fürdővel. Egyedüli nem tetsző dolog a kaja volt. Szóval azt vigyél magaddal mindenképpen! Vagy vigyenek be neked! A reggelikor hozták a vacsit is, na ez összesen 2 szelet kenyér + 2 medve sajt + 1 szelet szalámi volt. Szóval ez nem sok. Hűtő van a szobában, úh felvágottat meg bármit tudsz berakni. Meg wc papírt is vigyél, arról is neked kell gondoskodnod. :) Ha van kérdésed bármiről, ami érdekel még, szívesen válaszolok.

2013. febr. 17. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm hogy reagáltatok. Ha jól gondolom, akkor nincs együtt a mama a babával, hanem elviszik? Hogy van ez konkrétan az Uzsokiban? ÉN jelenleg Dr. Baksayhoz járok gondozásra, aki ott vezet le szüléseket, így merült fel az Uzsoki, mint lehetőség. Köszönöm, hogy reagáltok.
2013. febr. 18. 07:57
 5/12 anonim ***** válasza:
Szia,én szeptemberben szültem ott,császár lett a vége.Dr. Bőze Tamás műtött,nem volt fogadott orvosom,de így is maximálisan elégedett voltam,délután volt a műtétem így éjjel nem volt velem a baba,de reggel ahogy kinyílt szemem csoszogtam is érte,és egész nap veled lehet,meg éjjel is csak a reggeli vizitre kell bevinni,meg este a fürdetésre,de ilyenkor legalább Te is gyorsan letusolsz,rendbe szeded magad. Én az ebéddel meg voltam elégedve,bár a vacsi tényleg gyatra... a nővérek aranyosak tapasztalatom szerint kivétel nélkül,és nagyon segítőkészek.Van egy szoptatási tanácsadó is,segít mindenben ha szeretnéd,hogyan tedd helyesen cicire,stb... én nem éltem segítségével,mert ment a dolog szerencsére (talán lehet azért is mert második baba)de a szobatársamnak 1 órán át mutatta és látta el tanácsokkal.Mutatta alatt értem,hogy ő is előkapta cicijét és megmutatta a sajátján hogyan működik a helyes fejés pl. Szóval én bátran mentem szülni oda fogadott doki nélkül is,igaz én előtte is feküdtem már bent vérzés miatt,így azért szereztem kis tapasztalatot a dokikkal kapcsolatban. Boldog babavárást :)
2013. febr. 18. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Elvileg a baba veled van nap közben és éjjel is. Naponta 2 x kell visszatolni őket. Reggel orvosi vizsgálatra 7.40-9ig és este fürdetésre ha jól emlékszem 20.00-22.00ig. Ha nem érzed jól magad, vagy pihenni akasz, akkor bármikor visszaviheted a csecsemősöknek.


Vinni kell magaddal wc papírt (sem az előkészítőben, sem a szobában nincs!!), evőeszköz, pohár. Gyereknek ruha! (régen nem kellett), pelenka, sapka, takaró. Kaja botrányos.

2013. febr. 18. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Szia! És a Baksay lesz a választott orvosod is? Én is szeptemberben fogok szülni, de nekem nem ígérte biztosra, mert augusztus közepétől nem lesz egy hónapig :( Érdekelne, hogy Te hogy fogod csinálni, mert én így elég tanácstalan vagyok... Köszi, ha válaszolsz! :) 11hkm
2013. febr. 18. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Még nem beszéltem erről konkrétan a Balsayval, de hozzá járok a szakrendelésre. Meg fogom kérdezni, hogy elvállal-e, ha nem, akkor tovább nézek vkit, valszeg abban az esetben is sz Uzsokiban. Lehet, hogy nekem sem lesz fogadott dokim, hiszek és bízom a gondviselésben :) Mennyi idős várandós vagy?
2013. febr. 19. 11:56
 9/12 anonim ***** válasza:
11. héten vagyok, de ma terhesgondozásra sem vettek fel (mert nem él már a tartózkodási helyem hivatalosan), úgyhogy mindenképpen keresnem kell egy magánorvost, csak úgy mehetek az Uzsokiba. Azért köszönöm az infót, remélem szerencséd lesz és elvállal a Baksay, szerintem nagyon jó doki!
2013. febr. 20. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Dr Kalocsait tudom javasolni, nagyon rendes volt.
2013. márc. 12. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!