Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Leírnátok a programozott...

Leírnátok a programozott császár menetét a lehető legrészletesebben?

Figyelt kérdés

Kell valamire figyelni előtte? Műtét előtt a kórházban miket csinálnak? A műtét hogyan zajlik? A kisbabát odaadják picit? Mennyi ideig tart a műtét? Fáj amikor a spinális érzéstelenítőt beadják? És a katéter? Utána a babát mikor adják oda? Kérhetem hogy egyből velem legyen? (SOTE II)

Műtét után hány órával kell először felkelni? Mennyire fájdalmas? Hogyan lehetne könnyebbé tenni? Mennyi idő után lehet hazamenni?

Otthon mennyire nehéz ellátni a babát? Kell segítség az első pár napban?


Sok élmény, tapasztalat érdekelne ezzel kapcsolatban és előre is köszönöm a válaszokat! :)


2013. febr. 19. 21:24
 1/5 anonim ***** válasza:
0%
Miért nem az orvosodtol kérdezed meg ezeket? Biztosan többet tudna segíteni.
2013. febr. 19. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Nincs fogadott orvosom. Meg hát tapasztalt kismamák biztos többet tudnak az utána jelentkező fájdalomról stb:)
2013. febr. 19. 21:38
 3/5 anonim ***** válasza:

Nekem így volt:

Reggel 6ra mentünk, ekkor kaptam beöntést meg infúziót. 8kor vittek be a műtétbe, nekem sajna elég vacak ilyen szempontból a gernicem így majd egy óra volt mire beadták a szurit, közben majdnem elájultam, de nem a fájdalomtól, csak egyszerűen kellemetlen volt, fájni nem fáj, normál esetben ez 1 perc.

A katétert már akkor kapod mikro nem érzel semmi így ezt sem.

Ezután 2 perc alatt kikapják a babát, megmutatják, elviszik, rendbe rakják, majd behoztáks és a mellkasomra rakták, közben kezdtek összevarni, majd elvitték megvizsgálni elötte még az apa kivitte a nagyzsülőknek megmutatni, közben befejeztek engem (hánytam egyett, miközben rángattak belül). Majd betoltak a pihenőbe, és nem rokára hozták a fiam. Délután 1körül kerültem a szobámba (várni kelett, mert akkor mentek el a szobámból). Délután 5 körül kelhettem fel, kicsit fájt de nem volt vészes, mondjuk nekem az új technikával csinálták amit csak 2 kórházban használnak itthon egyenlőre, és ez kevésbé fáj. Este már jötte mentem. A fiam szinte végig vleünk volt mikortól a szobámban voltam.

2013. febr. 19. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Kórházanként is változó, valahol elég aznap reggel bemenni, valahol 1-2 nappal előtte be kell feküdni. Laborokat kell csinálni, altatóorvossal kell konzultálni.

A kitűzött napon éhgyomorra kell maradni, aztán előkészítés, borotválás (akinek kell), itt beöntés nem volt, viszont a katétert feltették, nekem az nagyon kellemetlen volt, de kibírható. Infúziót bekötötték, aztán átsétáltam a műtőbe. A gerinc szuri 1-2 perc alatt megvolt, lezsibbadtam, 5 perc után kint volt a baba. Megmutatták, elvitték rendbetenni, megmérni stb. Utána apuka kapta meg. Majd visszahozták nekem, akkor már fel volt öltöztetve. Megfogni nem tudtam, mert még varrtak, de odatették mellém. Utána átkerült 2 óra megfigyelésre az újszülött osztályra, én meg a császáros őrzőbe. 6-8 órát kell feküdni. Az első felkelés borzasztó, de utána egyre könnyebb. Másnap kivették a katétert.Minden felkelés egyre könnyebb, de azért 1-2-3 napig húzós. 3 és fél napos volt a kincsem mikor hazajöttünk.

Nem nagoyn volt itthon segítségem, és a pici mellé volt még 2 nagyom (15 hónapos és 4 éves). Az első pár nap húzósabb, de hamar összeszoktunk. 1 hét után szedték ki a varratot, utána már nem is éreztem a sebet.

2013. febr. 19. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ja azt lehagytam, hogy másnap már velem volt baba-mama szobában, és el tudtam látni.
2013. febr. 19. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!