Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Szülés után másnak is nagyon...

Szülés után másnak is nagyon de nagyon erős lett a menstruációja vagy csak én jártam így? Mit használtok? Intimtölcsért próbálta már valaki?

Figyelt kérdés

Super tampont használok + még betétet is rakok, de így is 2 óránként cserélgetnem kell, mert átázok.

Előtte sem volt túl gyenge a menzeszem, de a legnagyobb tampon azért simán kitartott 4-5 óráig, probléma nélkül.

2 éve szültem, első baba, hüvelyi úton született, gátvédelemmel. Doki szerint minden rendben, szokjam meg.. Hát köszi. :)

Az intimtölcsérrel szemezek most, állítólag normál ciklusnál 12 órát, erős vérzésnél pedig 6 órát is kibír. Viszont az orvosi szilikonból készült 10-15 ezerbe kerül, úgyhogy nem venném meg csak úgy a vakvilágba.. Valakinek tapasztalat esetleg?



2013. márc. 20. 13:51
 1/9 anonim ***** válasza:
90%
Nekem is jóval erősebb azóta. Pont én is a legnagyobb tampont használom betéttel, és kb 2 órát bír ki. De én azt a tölcsért nem bírnám elképzelni. Olyan fura.
2013. márc. 20. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Dettó így jártam én is, szinte óránként cserélgettem a tampon+betét kombót. Nekem a nőgyógyászom ajánlotta az intimtölcsért, MoonCup-ot használok, teljesen bevált, 4-5 órát kibír úgy is, hogy közben szaladgálok a gyerek után, emelgetem, elmegyek bevásárolni, cipekedek stbstb.

Szerintem egy próbát megér. :)

2013. márc. 20. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

A második babám után nekem is erősebb lett jóval a megszokottnál (ennyire azért még úgy sem volt erős, mint neked), de szerencsére amikor újra elkezdtem szedni a fogamzásgátló bogyimat, azonnal normalizálódott és visszatért az eredeti mennyiségre. Anélkül biztos megint sokkal több lenne...

Lehet, hogy a helyedben én másik dokit is megkérdeznék....

(nekem amúgy a kis korkülönbséget hozta fel indokként, hogy a hormonháztartás még nem állt vissza mikor újra megborult minden a második fogantatásával stb)

2013. márc. 20. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Én az erőségre nem panaszkondék, inkább csak arra, hogy ugyanúgy megvannak azok a bizonyos fájások, mint szülés előtt, amire mindenki azt mondta, hogy ááh, majd ha szülsz, úgyis elmúlik, nem lesz többé :)

Dehát nyilván ez alkati kérdés.

2013. márc. 20. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Szia! Én is kipróbáltam már mindent, a tampon+betét kombinációt, az intimtölcsért, az összes létező extraextraszuper betétet, az összes márkát, de szörnyű. :(

Én most a legkisebb Tena Lady-t használom, így megvagyok 3-4 óráig, amúgy katasztrófa a helyzet.. 5 dokinál voltam egyik sem tudja megmondani miért.. Van, akinek a terhesség és a szülés ennyire felborítja a ciklusát, ezt a választ kaptam..

2013. márc. 20. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Szia.Már gondoltam rá én is,hogy felteszem hasonló kérdésemet.Nekem is a 2. szülésem óta olyan erős,mintha valami ütőeret vágtak volna el bennem.Először be is pánikoltam tőle,azt hittem elvérzek szó szerint.Orvosnál még nem voltam,de lehet nem ártana azért.Erről a tölcsérről még nem hallottam,de utána nézek,bár furán hangzik :)
2013. márc. 20. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Nekem is erősebb volt, de csak az első 3-4 mensi, utána normalizálódott.
2013. márc. 20. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Én is hasonló okok miatt használok tölcsért, szeretem, bár némi logisztikázást igényel, hogy otthon legyek mikor ki kell venni, de megéri, hogy nem kell aggódnom az átázás miatt.

Arra készülj, hogy nem fog menni tökéletesen az első egy- két próbálkozás, meg kell tanulni használni, kitapasztalni de szerintem jó lesz.

2013. márc. 20. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 szsuzs ***** válasza:

szia!

én is használom a mooncup-ot:D nekem az elején fóleg éjjel kell kiegészítés, de azt kell mondanom, hogy bevált, ráadásul anyagilag is megtérült már bőven...

2013. ápr. 18. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!