Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Hogy oldjátok/oldottátok meg...

Hogy oldjátok/oldottátok meg a második gyerkőccel beindult a szülés? Ha apuka vidéken dolgozik, nem ér haza 20 perc alatt, a nagyobb pl. oviban de a mamák is vidéken laknak. Kb.30 perc mire ide érnéne hozzánk.

Figyelt kérdés
Remélem érthető volt:-)
2013. márc. 30. 22:14
 1/7 anonim ***** válasza:
Hát, elég ritka, ha a vajúdás kezdetétől valaki 20-30 perc alatt megszül. Jó esetben is több óra.
2013. márc. 30. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Szia! Amikor már a terhesség vége fele vagy, akkor az lenne a legjobb, ha mindig lenne melletted valaki!
2013. márc. 30. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Egyszerűen megoldottam: éppen úton voltam a nst-ről hazafelé, amikor elkezdődtek a fájások, így szépen bevittem magam a kórházba. Elég durva volt fájásokkal vezetni, de nem volt más választásom. Szerencsére a kórházi cuccokat reggel valami isteni sugallat hatására beraktam a csomagtartóba, így legalább arra nem volt gond :)
2013. márc. 31. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Fél óra alatt nem szülsz meg!

Hívnám az uram, a nagyikat, fél óra kell nekem is mire össze szedem magam!

Mire mindenki ide érne, kész lennék, férjem könnye velem, Mamik maradnának otthon!

Nekem 2,5 óra mire Anyám felér, aki vigyáz majd a gyerekre!

Vagy megvárom, vagy meg a volt főnökasszonyomnak beadom a lányom.

De az elsővel is hajnalban 4 körül jöttek a fájások, de csak délelőtt 10-kor fájt annyira hogy na induljunk a kórházba!

2013. márc. 31. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nem azért, de általában a második szülés gyorsabb. Ettől én is parázok. Csak a férjemre számíthatok. Napközben dolgozik. Egyik barátnőm egy óra alatt szült meg vajúdással együtt első gyereket, de ő 2 percre lakott a kórháztól gyalog, és az apja átkísérte. Nekem az első szülésem cakk-pakk kevesebb, mint 4 óra volt, így joggal aggódom, hogy mi van, ha akkor jön rám a vajúdás, mikor a férjem dolgozik. Míg hazaér, kb. 15-20 p leghamarabb, míg lemegyünk, bepakolunk a kocsiba legyen 5-10 p, és 20 p a kórház, ha nincs dugó éppen, és simán lehet haladni. És akkor még nem tudom, hogy az hogy lesz megoldva, hogy valaki vigyázzon addig a tesóra. Mert nem biztos, hogy a Nagyi fel tud jönni vidékről.Arról nem is beszélve, hogy másfél órával a vajúdás kezdete után én az első babával már a kórházi szülőágyon feküdtem, de onnan már fel se tudtam volna kelni. Tehát az hogy mikor szülsz meg, egy dolog, de előtte jóval már általában nem tud az ember lánya járni, mozdulni is alig. Na szóval, nem tudom, mi lesz, mi van ilyenkor. Remélem, nem az autóban fogok szülni én sem, meg a kérdező sem.
2013. márc. 31. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
mentőt kell hívni, ha már elment a magzatvíz!
2013. ápr. 20. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ezt mondják, nekem is ezt mondták, hogy mentőt kell hívni, ha úgy adódna, de sok olyan esetről hallani, hogy otthon szült az anyuka, mert hát mire a mentő kiért.....
2013. ápr. 21. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!