Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Kedves babás kismamák! Milyen...

Kedves babás kismamák! Milyen volt a szülés?

Figyelt kérdés

Én 2 hét múlva szülök elvileg, és nagyon félek a fájdalomtól, mert alacsony a fájdalomküszöböm. Akik már túl vagytok rajta, és előtte nagyon féltetek, hogy emlékeztek vissza rá? Annyira fájt, amennyire féltetek tőle? Esetleg kevésbé?

Tudom, hogy amint a kezemben lesz a babám, "elfelejtem" az átélteket, na de addig? Mivel tudom "nyugtatni" magam??



2013. ápr. 4. 21:10
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
ugyanezt ereztem mint te,azzal nyugtattam magam,h minden egyes nap eltelik... Reggel ugy keltem h aahh ez egy hosszu nap lesz es mostmar este van. Baromsag de nekem bejott. Nehez volt de hirul sem annyira mint amilyennek leirjak (nekem legalabbis).
2013. ápr. 4. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
én még csak az első laboron vagyok túl, de már kidőltem, mi lesz szülésnél? :D nekem is alacsony a küszöbön.majd írj.kitartást!
2013. ápr. 4. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
93%
Szia!Én vagyok az a fajta aki még a tüdőszűrésen is remeg :DSzóval,én be voltam parázva kegyetlenül,és mindenre számítottam,csak arra nem,hogy nem olyan borzalmas a szülés,ahogy én elképzeltem.Persze hozzáteszem csak az én tapasztalatom alapján írom ezt!!Kellemesen csalódtam!Személyem szerint nem fájt annyira,mint ahogy féltem tőle.Érdekes módon,mikor nálam beindult,akkor múlt el az összes félelmem,nem tudom,hogy sikerült,pedig néha eléggé tutyimutyi vagyok.A nyugtatóm neve:itt a vége,láthatom:)
2013. ápr. 4. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
90%
Szia! Én pont az ellentéte vagyok az első válaszolónak! Én nem féltem a szüléstől annyira, amikor eljött az idő, akkor tapasztaltam meg, hogy baromira fáj, és nem gondoltam volna, hogy ennyire fog! Nekem is alacsony a fájdalomküszöböm, kiakadt a fájásmérő, mégis itt vagyok :)! Úgyhogy nyugodj meg! Amint a kezedben lesz a babád, tényleg elmúlik minden fájdalmad! Erre gondolj csak!
2013. ápr. 4. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
90%

Rettegtem a szüléstől, annak minden összetevőjétől (tudom-e, hogy mikor kell bemenni a kórházba, vizsgálatok, beöntés, gátmetszés, varrás, és persze a vajúdás, kitolás, fájdalom, minden). Egy sima vérvételtől rosszul voltam, elég nehezen tűröm a fájdalmat, a tűtől írtózom, szóval minden együtt. Én is feltettem akkor egy kérdést, hogy mit csináljak, mert szörnyen félek. Jöttek (az akkor sablonosnak tűnő) válaszok, hogy amint kibújik a baba, eltűnik minden fájdalom, stb., akkor ez semmit nem segített. És képzeld, tényleg. :). Pedig szörnyű szülésem volt, azt hiszem. A vajúdást viszonylag könnyen megúsztam, olyan 3 óra volt kemény. Nevetgélve mentünk be a kórházba, nem is hittem , hogy szülni fogunk (37. hét elején voltam, csak már 3 napja majdnem leszakadt a derekam, úgyhogy bementünk, hogy megnézzenek). 3 ujjnyira voltam nyitva, azonnal burokrepesztés.

Az első manuális vizsgálatnál azt hittem összepisilem magam, úgy fájt. Az ügyeletes doki meg annyit mondott, hogy szedjem össze magam, mert nemsokára egy sokkal nagyobb dolognak kell ott kibújnia, mint az ő keze. Na akkor kezdtem a legjobban beparázni. Aztán bekötötték az oxit, amitől sugárban hánytam, hirtelen olyan erős fájdalmaim lettek. Aztán a kitolás volt az igazán durva, majdnem 2 óra, mert rövid volt a köldökzsinór. Nem is részletezném. És tényleg, ahogy kibújt a baba, mintha elvágták volna a fájdalmakat. És nem akarom misztifikálni, hogy elhidd... nem az örömtől. Hanem tényleg nem fájt semmi. Mondtam is a páromnak, hogy olyan durva, mert el tudom képzelni, hogy milyen roncsolódások, mekkora sebek, vágás stb. van ott lent, és mégsem fáj...hogyhogy? Gondolom a felszabaduló hormonok, vagy nem tudom.


Lényeg, amiért leírtam. Már nem tudom felidézni igazán, hogy milyen szörnyű volt, pedig a tudatommal tudom, hogy az volt. És csak 3 hónapja történt. Most ilyen tényszerűen idéztem fel, hogy leírjam, de nem tudom átélni. És most azt mondanám az érzéseimre hallgatva, hogy bármikor meg tudnám csinálni újra. Pedig utána jó másfél hónapig azon gondolkoztam, hogyan mondjam meg a páromnak, hogy nem lesz kistesó, mert én ezt mégegyszer biztos, hogy soha többet.


Hogy mivel tudod nyugtatni magad? Hát azzal, hogy ez csak egy nap (na jó, meg utána 3-4 kemény hét), de utána egy életre ott lesz a kisbabád, akit a világon mindennél jobban fogsz szeretni. Ezt a szeretetet most még felfogni sem tudod. Éltessen az a kíváncsiság, hogy ennek az első szelét megismerd aznap, amikor megszülöd. Mással nagyon nem lehet. Ezt át kell vészelni. Csak azt tudom kívánni, hogy könnyű szülésed legyen. Utána úgyis szép emlék marad. Akkor kemény lesz, nem szabad abban a hitben ringatnod magad, hogy nem. Erre készülj is így. De utána valami olyan jön, amit ugyanúgy nem tudsz most még felfogni, mint a szülést. Hajrá, nem lesz semmi gond! Esetleg majd írd meg, hogy mi volt.

2013. ápr. 5. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
49%

nekem nagyon fájt, és elég nehezen viseltem, főleg, hogy nem kaptam EDA-t, mert nem volt laborom (máshol szültem végül), ill. béna volt az anesztes, csak a végére tudta beadni, így a varrást legalább nem éreztem.

folyamatosan vonaglottam, nem bírtam egy helyben ülni.

nem lehet leírni a fájdalmat.

én mondjuk még sokáig emlékeztem rá.

de nyugi, biztosan jó kezekben leszel!

én előtte nem tudtam elképzelni, így nem is görcsöltem rá, te se tedd!!

2013. ápr. 5. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
93%
2 és fél hónapja szültem. Gyors volt, este 11-kor éreztem hogy picikét görcsölgetet, fél 12-is mértem hogy milyen időközönként, és kiderült hogy szinte pont 2 percenként 40 másodpercet. No irány a kórház, mellesleg csak a görcsök rendszeressége miatt, fájdalomnak semmilyen tekintetben nem nevezném. 10 perc alatt ott voltunk a kórházban, megvizsgáltak, mondták hogy szivárog a magzatvíz, úgyhogy már tuti maradok. Magamban még mondtam is, hogy "ez lenne az a borzasztó, elviselhetetlen vajúdás, hogy 2 percesekkel hálóingbe battyogok a szülőszobába, és koncentrálnom kell hogy érezzem egyáltalán??". Beértem a szülőszobára, és abban a pillanatban elfolyt a magzatvíz. Pont akkor lépett be a párom, és a szülésznőm, aki mondta, hogy semmi gond, menjek be a szülőszoba fürdőszobájába wc-re, had jöjjön ki a maradék. Nagyvígan bementem, leültem a wc-re, és akkor.... attya úr isten!!! Jött egy olyan fájás, hogy megszédültem és kapaszkodnom kellett... Nem tudnám felidézni, de emlékszem, már a szülőágyon feküdve mondtam is a páromnak, hogy ha nem a gyermekünket szülném, hanem betegség vagy baleset miatt éreznék ekkora fájdalmat, valószínüleg könyörögnék hogy öljön meg, persze ezt 2 fájás közt viccesen. Meg üzentem a jövőbeli énemnek, hogy ha a baba okozta öröm feledtetné velem ez a fájdalmat, akkor ezúton üzenem hogy BORZASZTÓ!! :D Emlékszem haza is akartam közben menni, hogy halasszuk el majd visszatérünk rá pár nap múlva :D. Aztán a vége (mikor már megjelent a feje) már nem volt annyira vészes, volt hogy tolás közben elnevettem magam mert viccelődött a dokim... :D. A gátmetszést nem éreztem, észre sem vettem hogy volt, aztán hajnal 3 óra 40 perckor kibújt a kisfiam. Utána nem éreztem fájdalmat, mint ahogy egyébként a fájások között sem, a varráshoz is úgy telepumpált lidokainnal a doki, hogy csak annyit éreztem hogy matat. Hozzáteszem odalenn nem is fájt többet, pedig a seb meg a zúzódások miatt féltem hogy mi lesz ha elmúlik az érzéstelenítő. Méhösszehúzódások is csak szoptatásnál voltak, de nem vészesek. Összegezve: sajnos tényleg nagyon fáj, de így visszatekintve a fiamért bármikor újra csinálnám :). Gondolj arra hogy olyan csöppnyi időt vesz el az életedből a szülés, hogy simán túl lehet lenni rajta, ki lehet bírni, élsz és virulsz előtte is, utána is :). Jah és a félelem helyét átvette nálam az izgatottság, és a "történjen aminek történnie kell" érzés mikor elindultunk a kórházba. Onnantól már csak folytak az események és egyszer csak túl lettem rajta. Velem ez történt, bennem ez maradt :).
2013. ápr. 5. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
76%

Nálam reggel kezdődött kijött a nyákdugó és elkezdtem görcsölni,bementünk a dokimhoz,mert éppen sztk rendelésen volt,gyors vizsgálat,ctg és mondta hogy ha erősödik akkor kórház!Kora délutánra tökre eltűnt a fájdalom,de ahogy jött az este elkezdett ismét fájdogálni,halálos nyugalommal elmentem egy kb 2 órás fürdésre,borotválás(nehogy nekem valaki összeszabdaljon a kórházban a 2mm-es szőr miatt),hajmosás,megszárítottam és még rá is vasaltam...párom már idegbeteg volt,hogy menjünk,mert itthon fogok megszülni :) Végül este 11-re értünk be,akkor már 4 perces fájásaim voltak,ezek még nem voltak vészesek,csak inkább kellemetlenek...beraktak a vajúdóba,közbe pisit néztek,NST-re raktak vagy 30-40 percet,majd fogtam magam és kimentem a páromhoz a váróba,mert ebbe a kórházba a vajúdóba,illetve szülés után a babához senki sem jöhet be,üvegajtón keresztül nézhetik meg a gyereket...aztán fogalmam sincs hogy mikor kezdtek erősödni a fájások,de azokat is túl lehetett élni,fordultam az ágyon jobbra,balra,jobbra,balra,összegörnyedve,mint a gyerek a hasamba,aztán szólt a szülésznő hogy megnézné mi a helyzet alul,konkrétan úgy másztam fel a vizsgáló székbe,mint egy 100 éves,reumás,izületes és nem tudom milyen jelzőket rakjak még ide,lényeg hogy elég nehezen ment,megvizsgált mondta hogy szóljak apának kint,hogy megyünk szülni,jó felőlem mehetünk,amint lemásztam innen!A nó még siettetett is,hogy neki még szólni kell a dokinak,igyekezzek..persze rohanok,konkrétan lehet elöbb lejutottam volna a székből,ha fogom magam és legurulok oldalt!Míg apát beöltöztették,elmentem pisilni,jött vele a kakilós érzés,de nem jött semmi,akkor még nem tudtam hogy ez toló fájás,így vártam még egy kicsit a csodára,nehogy oda rakjak valamit a lepedőre!Kb 10 perces wc-zés után mind a ketten(szülésznő,párom) már ott toporzékoltak,hogy mit csináltam eddig,de senkinek eszébe nem jutott volna hogy bejöjjön és felszedjen a budiról,mert olyannyira fájt,hogy egyszerüen képtelen voltam felállni,de végül valahogy megoldottam!Hajnali 3-kor foglaltam helyet a szülőágyon,doki pár percre rá ott is volt,gyors burokrepesztés,nyomtam párat látta,hogy nem fog kiférni olyan simán,hát gyorsan kaptam egy szurit a nyílás mellé,gátmetszés és nyomhattam újra!Sztem kb 3-at nyomtam és a lányom,szó szerint kirepült belőlem :) 3:30-kor,azaz fél óra múlva már tisztogatta a csecsemős az én drágámat!És tényleg ahogy mindneki írja,azaz a legtöbben,ahogy a gyerek kint van,minden fájdalom elmúlik!Én személy szerint már a nyomásoknál sem éreztem fájdalmat,utána meg végképp semmit,csak azt hogy húúú de aludnék már egyet!Doki összevarrt és ott a szülőágyon a megfigyelés alatt,egyszerüen elaludtam,nem volt érdekes a póz,hogy fel van rakva a lábam a támaszra,olyan jót aludtam,hogy csak na! :) Arra keltem,hogy a szülésznő jött,mert eltelt a 2 óra,kérdezte hogy vagyok,mondtam nagyon jól csak mindjárt összepisilem magam,nagyon örült neki,hogy magamtól mentem el,ugyanis ha nem tudsz magadtól pisilni,akkor katétert kapsz!Kakilásról nem is beszélve,mert ha szülés utn 1-2 nappal nem tudsz wc-zni,akkor rásegítenek!Barátnőmnek azt mondták,hogy amig nem wc-zik,addig nem mehet haza!Na erre fel ő minden összezabált és estére sikerült is neki :) Mindent összevetve,tökre nem kell rágörcsölni az egészre,mert csak annál rosszabb lesz,engedd el magad és add át magad az egésznek,hagyd hogy a tested végezze a dolgát!És hidd el szülés után 1 héttel vagy 1 hónappal már nem is fogsz emlékezni a fájdalomra!Magára az érzésre én sem emlékszem,csak arra hogy nem tudtam ezt vagy azt csinálni,vagy hogy a wc-ről nem tudtam felkelni!Kívánok neked könnyű szülést!


18 hkm

2013. ápr. 5. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
68%
Szia, fő a nyugalom! Egész jól bírom a fájdalmat, a szurit meg ilyeneket, gondoltam itt sem lesz baj. Szedem a bogyókat, iszom a teát, mindent megtettem,hogy gyorsan szüljünk. A várható szülési időpont előtt mindent elintéztem(fodrász, kozmetikus, lakástakarítás), és vártam a csodát, hogy kezdődjön már, mert a vége már nekem nagy teher volt. 20 kg-t szedtem fel, már az ágyból kimászás is nehéz volt.. Szerda délután volt, épp anyukám volt nálunk, mikor elkezdett fájni a hasam, mint ha meg akarna jönni. Elkezdtem nézni az időt. Mondom ez a fájás nem ismeri az időt? Össze vissza, hol 10 perc, hol 13, hol 20... Ez ment egész éjjel, nem sokat aludtam. Reggel bementünk a kórházba (a szülésznőm azt mondta, addig ne menjünk, míg nem 5 percesek, vagy elfolyik a magzat víz). Már azt hittem, hogy beképzelem a fájásokat. Kórház, méhszáj vizsgálat (na én ezt nagyon utáltam!), CTG, 1 ujjnyira tágultam, menjünk még haza. Csalódottan hazajöttünk! Szülésznő mondta, hogy apát vegyem rá, hátha az segít és beindítja a szülést. (Mindenre tudtam volna gondolni, de hogy apával szeretkezzek, miközben jönnek a fájások, és élvezzük mindketten, ezt inkább kihagytuk) Ebédeltünk egyet, és közben sűrűsödtek a fájások. Időt néztük, már másfél órája 5 percesek, na akkor vissza a kórházba. Ismét a vizsgálat, megszületett a döntés: Szivárog a magzatvíz, így maradunk! Mondom: Végre!! Mivel pozitív lett a steptococcus bakt.om, ezért kaptam antibiotikumot, fél 4kor és fél8kor. Nem nagyon akart tágulni a méhszáj, ezért még izomlazítót is kaptam. Több vizsgálat, 8kor bejött a doki, mondta, hogy ő most elmegy vacsorázni, majd jön! Gondoltam magamba, oké, de ne halat egyél légyszí!! Siess vissza!! A vajúdás alatt párom végig nyomta belém a homeopátiás bogyókat.. Én nem nagyon éreztem, hogy hatott nálam, bár ki tudja mi lett volna, ha korábban nem szedtem volna, és szülésnél sem vettem volna be. Na mindegy! Én végig álltam, vagy labdán ücsörögtem, de 8kor fel kellett feküdnöm az ágyra, és kaptam infúziót is. Na ez volt nálam a kínszenvedés! 10kor visszajött a doki, mondták, hogy a méhszáj eltűnt, mindjárt kezdjük! fél óráig forgolódtam jobbra balra az ágyban, a doki javaslatára, tolófájással itt és ott is. Majd visszajöttek, láb a nyakamba és nyom, és nyom és nyom... Kis vágás, majd nyom tovább... 23:13kor megszületett a fiam! Ez után tényleg megszűnt minden fájdalom! Csodás érzés volt, meglátni és megérezni! :) Megérte a másfél nap küzdelem! (én sem születtem könnyen, valószínű örököltem, hogy nehezen tágultunk... már ha ezt lehet örökölni!)érdekes, én is csak tényszerűen tudom leírni, a fájdalomra nem emlékszem. Most 6 hetesek vagyunk, hasfájósak, 2 napja nem nagyon aludtunk.. Nem tudom, lehet inkább a szülés, minthogy lássam a picit szenvedni!!! Gyors szülést kívánok!! A félelem nem segít neked, nektek. Nyugodj meg és gondol a végére, meg a végeredményre! Azok a szemek mindent megérnek!! Főleg mikor rád néz és rád mosolyog!!! :)
2013. ápr. 5. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok, a vágásnál nem is éreztem fájdalmat, a varrásnál is csak matatást, mondjuk ott kaptam egy kis érzéstelenítést is!
2013. ápr. 5. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!