Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » 4 hete szültem. Mi lehet a...

4 hete szültem. Mi lehet a kitüremkedés a hüvelyemnél?

Figyelt kérdés

Valami véres cafat is távozott.

Létezik, hogy leereszkedett a méhem? Csak műtéttel oldható meg?



2013. ápr. 15. 13:59
 1/7 anonim ***** válasza:
Hólyagsérv, méhsüllyedés ilyesmi lehet. Úgyis azt fogják mondanki, hogy majd változik mert nemrég szültél. Aztán majd kiderül, elvileg az intimtorna segíthet. Műteni akkor műtik, ha komolyabb problémát okoz, pl inkonitnencia vagy tényleg a méhed nagyon leereszkedik. Hüvelyplaszikának hívják amúgy ezt az eljárást és úgy érzem sokan nem beszélnek róla, hogy bizony a normál szülés ilyen szövődményt okozhat ez nemcsak esztétika, hanem ki akarna bepisilni, na meg a belek is megereszkedhetnek. A hüvelyplaszikát meg akkor van értelme megcsinálni, ha már nem akarsz többet szülni, mert következő szülés után visszaállna állítólag. Erősíteni kell ott is az izmokat. De kérdezz majd rá.
2013. ápr. 15. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
0%

Szerintem csak a szűzhártyád maradványai. De két hét múlva úgyis mész a dokihoz, majd ő tájékoztat :)


Ne aggódj, a "rendeltetésszerű használat" során majd távozik ;)

2013. ápr. 15. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

4 hét nagyon kevés, hónapok kellenek a teljes regenerálódásához, úgyhogy egyelőre ne ijedj meg, alkatfüggő, ki milyen gyorsan tér vissza az eredeti formájához.

A kitüremkedés lehet a mellső, vagy hátsó hüvelyfalad, ami megereszkedhetett a szülés során, ennek a visszahúzódását, a hüvelyed erősítését tornával tudod segíteni, amit trénertől tudsz megtanulni. Hamarosan itt a hathetes vizsgálat, ott a dokit fogja mondani, hogy kórosan süllyedt-e a méhed, ha igen, léteznek méhmegtartó, felfüggesztő műtétek, de idáig azért kevesen jutnak el. Torna elsősorban, de a legtöbb nőnek torna nélkül is vígan visszaáll minden az eredeti helyzetbe, csak idő kell hozzá. Szóval bármit is látsz most, az átmeneti, ne aggódj.

2013. ápr. 15. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Nekem a hüvelyfal ereszkedett meg szülés után, én is azt hittem első tapintásra, hogy a méhszáj van ott lent, de szerencsére nem. Intimtorna (a Kriston-féle) segített bizonyos mértékig, de nem állt vissza teljesen, így úgy állapodtunk meg a dokimmal, hogy a második baba után (mivel többet nem akarunk) csinál egy kis hüvelyplasztikát. Egyébként tényleg hónapok után áll be majd a végleges állapot. A véres cafat meg lehetett még alvadék a méhből. Majd úgyis mész 6 hetes kontrollra, említsd meg a dokinak.
2013. ápr. 16. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat.

Az egyébként normális, hogy még mindig vérezgetek?

2013. ápr. 18. 10:57
 6/7 A kérdező kommentje:

Az is tény, hogy próbálom azt az izmot a hüvely körül mozgatni, de valahogy mintha hiányozna maga az izomból. Nem tudom olyan erősen megmozdítani, mint a szülés előtt. Lehet valami baja lett annak is? A kakit sem tudom "elvágni". Nem tudom mozgatni ott sem.

Ja én végbélig szakadtam szét, hülye vagyok ez lehet az ok, de néztem, hogy szépen összefort mindenhol, nem is látszik, hogy volt ott valami. Csak a kitüremkedést látom.

Pisit, kakit sem tudom tartogatni.

2013. ápr. 18. 11:01
 7/7 anonim ***** válasza:
4-es vagyok. Nem véletlenül 6 hét a gyermekágy, addig ne is gondolj arra, hogy úgy tudsz bármit is csinálni mint régen. Én szülés után 2 hónappal mentem el az intimtorna-tanfolyamra, és még akkor is nehezen tudtam mozgatni az izmokat ott, pedig nekem csak 1 cm vágásom volt. Türelem, hónapokba telik mire teljesen visszaáll minden. A vérzés is normális az első 6 hétben. Ne akard már most mozgatni, edzeni, még regenerálódnak az izmok, az egy dolog, hogy a vágás nem látszik, de az izmok is megterhelődnek a szüléstől, regenerálódáshoz idő kell.
2013. ápr. 18. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!