Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mi a véleményetek a Pécsi...

Mi a véleményetek a Pécsi Szülészeti Klinika szülés utáni gyermekágyas ellátásáról?

Figyelt kérdés
2013. jún. 22. 20:01
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Röviden:KATASZTRÓFA!Császárral szültem nem volt még tejem semmit nem adtak a babámnak mondván hogy aláírtam hogy anyatejjel kívánom táplálni ezért két éjszakát a folyóson sétálgatva töltöttünk hogy legalább a többi anyukát ne zavarja a sírás (a frissen vágott hasammal) aztán szóltam hogy már véresre rágta a mellem de semmi nem jön erre kaptam választ mikor megnézték a mellem:hűha ez nagyon csúnya de ne aggódjak annyi tej biztos jön hogy nem hal éhen mert diónyi a gyomra még!Így tápszeres babám lett mert bár folyamatosan fejtem nem lett semmi.Ha ez a bababarát kórház lényege az szomorú.
2013. jún. 22. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is szörnyű volt!!! Én is császáros voltam és nagyon fájt a sebem, semmi segítséget nem kaptam a csecsemős nővérektől... :( Ha leadtam a Kicsikémet, mert pihenni akartam úgy néztek rám mint egy utolsó szarra, hogy miért ők vigyázzanak Rá. Ha odamentem segítséget kérni az egyikhez, közölte hogy nem hozzá tartozik a Babusom várjam meg a saját csecsemősömet. :((( Alig vártam, hogy hazamenjek, itthon már minden ok volt!!!

Viszont császár előtt 5 hétig feküdtem a patológia osztályon, azokat a nővérkéket imádtam!!!!! Nagyon kedves volt mind!!! <3

2013. jún. 23. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Katasztrófa!!!! Én is császáros voltam, szerencsére 1 csecsemős volt, aki segített az ott töltött napokban, de a többi nem oda való! Állatot nem bíznék rájuk. A hazajövetel napján indult be a tejem, 40 fok volt tavaly júliusban, miután kiüvöltöztem magam, lett pótlás, miután a fiam egyfolytában üvöltött és az élettaninál többet veszített a súlyából. A főnővér egy utolsó tapló, bunkó! Az életemből kitörölném azokat a napokat. Szerencsére jó dokim volt és amikor elmeséltem neki, azonnal elintézte az 1 ágyast. Nem beszélve arról, ha megkérdezel valakit a szoptatásról, ahányan vannak annyi félét mondanak, ráadásul lekezelőek, flegmák.
2013. jún. 24. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
A gyermekágyon dolgozó szülésznők is ilyenek voltak ?
2013. jún. 25. 09:04
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
A gyermekágyas nővérekkel nekem nem volt gondom, azon kívül, hogy nekem kellett utánuk rohangálnom az oxi injekció miatt, mert elfelejtették, hogy az alapítványiban vagyok..... mondjuk ez is jelent valamit mennyire figyelnek a munkájukra. De összességében robbantanám azt az osztályt. Vezető beosztásban dolgoztam a baba előtt, állatokkal foglalkoztam, de ott lelkiismeretesebb dolgozók foglalkoznak az állatokkal, mint ott. Ha szülnék, csak a dokim miatt és amiatt szülnék itt, ha probléma van a PIC-nek nagyon jó híre van, de ha 24 óra után távozni lehetne, én lennék az első. Katasztrófa, hogy ennyire lehúzza az az osztály az amúgy szerintem nagyon jó terhesgondozást és szülészetet.....
2013. jún. 25. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Neked kellett rohangálnod az alapitványiból az Oxytocin injekciódért ?

A terhespathológiai ,vagy a gyermekágyas osztályon lévő VIP-es kórteremben voltál ?

Órákat késtek a szuriddal,miért nem kaptad meg ?

2013. jún. 25. 10:07
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
A gyermekágyason lévő alapítványiban voltam. Egyszerűen "elfelejtettek" gondolom amiatt, hogy a dokim elintézte és minden nap bejött hozzám. Tavaly júliusban szültem, akkor kezdték a patológián az átalakítást. Nekem kellett reggelente megkérdeznem és főleg esténként, hogy nem kellene kapnom???? Ja, anyuka nem kapta meg???? Hát nem. A csúcs az volt, amikor a babát egy csecsemős nem engedte kihozni az orvosi vizsgálat után, mert állítólag még tartott: doki sehol, és 3-4 sintérke röhögcsélt bent miközben a fiam üvöltött, na elmagyaráztam, hogy kinek navigáljon, császár után nehezen indult be a tejem, a hazajövetel napján volt először mérhető, 20 gramm.... én totál lekiismeretesen tettem mellre minden alkalommal mentem mondtam, kérdeztem, le se szartak, csak annyit mondtak, jó ez így....aztán amikor már az élettaninál (mert hülye nem vagyok) többet veszített a súlyából szintén nem kis patália után végre kiírták a pótlást, mert szegény fiam állandóan sírt 40 fok volt legalább és váltig állították, hogy elég neki a tejem.....mindegyik mást mond a szoptatásról, a technikájáról....szerencsére a védőnőm és a gyerekorvosom és nem utolsó sorban szoptatási tanácsadónak köszönhetően a mai napig szoptatok, de azt a 2 napot (másik kettőt fent voltam, bánom, hogy lementem) kitörölném az életemből.
2013. jún. 25. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
És azt hallottam, hogy a főnővér átolvassa a kérdőíveket és ha az osztályra terhelő véleményt ír valaki azt összetépi és eltünteti, így nincs nyoma az esetleges panaszoknak.....
2013. jún. 25. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Hogy lehet ,hogy ott mindenki egységesen alkalmatlan a hivatása gyakorlására ,nem is találkoztál segítőkész ,kedves dolgozóval ?

Felmerül bennem ,hogy magával a rendszerrel is lehet probléma ,talán nem kellene annyira erőltetni ezt a "bababarát" címet ha így anyukák éjszakákat gyalogolnak friss császáros sebbel a folyosón az éhes,üvöltő babákkal ...és az se legyen elvárás ,hogy a fájdalmakkal küzdő,tehetetlen ,végsőkig kimerült anyuka minden áron magánál tartsa a babáját,hiszen ez a pár nap éppen arra való,hogy egy kicsit regenerálódjon és otthon már segítség nélkül is tudjon boldogulni .


A kérdőivekkel kapcsolatosan úgy tudom ,hogy mennek raporortra a dolgozók amennyiben panasz érkezne rájuk név szerint és egy alapos beszélgetésen veszek részt a vezetőséggel .


Én azt gondolom,hogy mindenképpen hangsúlyosan és bátran le kell írni azokra a bizonyos kérdőívekre a problémákat ,mert csakis így van esély arra ,hogy a dolgok jó irányba változhassanak ,ha már sajnos ennyire elégedetlen a legtöbb anyuka .

2013. jún. 25. 13:08
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Egyetlen csecsemőssel találkoztam azon az osztályon, akihez fordulhattam és segített az ott töltött napok alatt. Én mindent leírtam azon a kérdőíven, nagyon remélem, hogy valaki elolvasta. A bababarát kórházról és a szoptatásra való buzdításról még annyit: amikor a császár után hozták a fiamat a nővér egyből mondta, hogy ezekkel a cicibimbókkal nem fogok tudni szoptatni, ad bimbóvédőt, de a férjemet küldjem el és vegyen. 1 éve lassan, hogy szoptatok. A fiamat vérvételre vitték, mint kiderült, azért, mert kékült a szája körül, de hiába könyörögtem mondják már meg miért, csak annyit hajtogattak, majd a doktornő elmondja.....ez volt reggel, délután 1után kaptam tájékoztatást. Semmi mást nem mondtak, csak annyit, anyuka minden rendben van, csak tegye gyakran mellre. Hát ez nem segítség. Nem ártana komolyabban továbbképezni a csecsemősöket és egy szoptatási tanácsadót alkalmazni, aki felügyelheti az ámokfutásukat. A kórházi védőnő kedves, de ő elég halvérű, nem hiszem, hogy bárki összetojná magát tőle. Elég rendesen át kellene szervezni és képezni és megszűrni az ott dolgozókat. Valamiért úgy érzik, ők bármit megtehetnek.....ha jól tudom eléggé nagy lovat adtak a főnővér alá a Dr. Bódis prof által, még magas beosztású orvosok sem mertek nagyon panaszt tenni, mert az én dokimnak is volt állítólag emiatt problémája....szép egy társaság, ha ez így van.
2013. jún. 25. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!