Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Szülés után legkorábban mikor...

Szülés után legkorábban mikor lehet visszameni dolgozni? A gyermekágy végét ki kell várni kötelezően?

Figyelt kérdés

2013. okt. 10. 01:37
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
Vagy akár ha valaki úgy gondolja, hogy 1 héttel utána már kell valamit csinálnia az mehet, pl. magánvállalkozásnál? Vagy pl. egy orvos magánrendelőben? Ezt ki szabja meg?
2013. okt. 10. 01:40
 2/15 anonim ***** válasza:
63%
Nem szabja meg senki. Akkor mesz vissza, amikor ugy erzed jol esik. Van aki azonnal tud dolgozni van aki kesobb. Altalaban 6 het, amig az atlag magara talal...amugy nem csak fizikai oldala van a dolognak. Lelkileg is keszen kell allni, de ez is alkat fuggo.
2013. okt. 10. 02:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
56%
En 2 honap mulva mentem vissza. Durvan 9 het mulva. Megbantam. Anyam es Anyosom nelkul nem tudtam volna csinalni. Hordozhato fejogep a taskamban allandoan, ejszakak...egy Kisembernek szuksege van az anyjara es pont. Ha jon megvalaki hozzank, vele itthon maradok meg akkor is ha nagyon be kell osztani ami van.
2013. okt. 10. 03:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
85%
Terhesen maskepp gondolkodik az ember. azt hiszi minden funkcionalisan megoldhato, en is igy voltam. Mindig is aktiv voltam, a munkahelyemen is allandoan le voltam foglalva vmivel, full time melo mellett epitkeztem, sokat utaztam egyebek, ugy gondoltam h majd unatkozni fogok. Itt Ausztraliaban nincs se TGYAS, GYED, GYES, TB semmi. Amikor szultem 2009-ben, csak egy ev fizetetlen jart, jo visszavesznek a munkahelyedre ugyanabba a pozicioba es a beredet emelni kell inflacio aranyosan, ezt torveny irja elo, helyedre nem vehetnek fel allando jellegre senkit, csak szerzodessel akitol meg is kell valni, mihelyst visszatersz a poziciodba. Jelenleg kemeny 18 het fizetettet adnak minimal beren, a tobbi fizetetlen, osszesen 52 het jar. Mivel mi epitkezni akartunk es vettunk egy telket ket hitellel le voltunk terhelve, ferjem mashol dolgozott nem keresett annyit, h vigye a ket hitelt pluszba meg eljunk is belole. Igy bevallaltam h 3 honap utan visszaterek dolgozni, es anyum figyelt a kicsire. Ahogy elottem irta vki, ennek lelki dolga is van nem csak fizikai. Fizikailag fit voltam meg irodaban ulok, tehat nem kell sok energia ehhez fizikalisan. En nagyon megbantam a dontesem!Az elso ket honapban elveztem h visszatertem hisz mas volt vissza a regi kornyezet kicsit kiszabadultam az otthoni kornyezetbol. Aztan jott a lelki resze a dolognak. Jo anya vagyok egyebek, es eleg depresszios lettem. ezen az segitett tul h tavaly olyan lefoglalt lettem a munkahelyemen h nem volt idom gondolkodni, ez lenditett at a holtponton. Sokaig nem is jott a kisteso. Most varjuk a kistesot es tuti h otthon maradok 12 honapig, ha torik ha szakad, nem erdekel ha szukosen is de megoldjuk. Aztan elgondolkodom h visszaterek-e, egyenlore eroteljesen gondolkodom ezen. Csak azert irtam neked ezt le, h maskeppen gondolkodik az ember elotte, foleg ha mindig tevekeny volt mint szules utan. Az anyai oszton elojon hidd el, es a munka mar nem is lesz olyan fontos. eddig a munka toltotte ki az eleted, szules utan mar a pici fogja maximalisan es az ember ertekrendszere atertekelodik. Sose felejtsd el egyszer elsz, hasznald ki az alkalmat. En orulnek ha ilyen rendszer lenne itt is mint Mo-n, sokat mondogatom a ferjemnek koltozzunk haza, csak vele nehez mert o idevalosi.
2013. okt. 10. 05:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
54%
Majd ha a kisbabádat a kezedben fogod eldöntöd mi kötelező mi nem.
2013. okt. 10. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
81%

Erre van egy találó vicc:

- doktor úr! Szülés után rögtön visszamehetek dolgozni?

- Persze, csak elöbb zuhanyozzon le.

Bocs, nem tudtam kihagyni.

Amúgy, ha megteheted, akkor elsősorban a babád igényeit vedd figyelembe. Egy pici babának az első pár hónapban elsősorban az anyjára van szüksége.

2013. okt. 10. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
59%
Na, szegény gyerek, már előre sajnálom. Persze, rohanj vissza, majd a bébiszitter felneveli a gyerekedet! Nem gáz.
2013. okt. 10. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

En hollandiaban elek es itt bizony max 16 het szulesi szabi jar.4 het a szules elott koteklezoen es 12 het utana .

12 het utan mar 3 muszakban nyomtam a melot miert mert mas lehetosegem nem volt es ehenhalni nem akartunk.

a gyerekeim egeszsegesek felnottek mar semmi bajuk nem lett.

Aki ezt szokta meg annak ez a termeszetes.

Itt mindenki furcsan nez ha mondom otthon evekig vannak otthon a gyerekkel elsore sajnaljak az anyukat hogy nincs elete es otthon bezarva van egyedul a gyerekkel.

A hollandok szerint egy nonek kell a munka reszmunka foleg hogy onnalo teljes embernek erezze magat.

A legtobb no amig a gyerekek kicsik heti2-3 napot dolgozik majd ha iskolaba mennek akkor heti 36 orat. Ez a normalis itt.

2013. okt. 10. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
28%
Egy újszülöttnek szüksége van az anyjára. Persze nem kötelező otthon ülni három évet, de azért ha már babát válall valaki akkor ne azon járjon az esze hogy minél előbb dolgozhasson. Főleg ne egy hét után. Kell a pénz de azért nem hiszem hogy ennyire.
2013. okt. 10. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

"Na, szegény gyerek, már előre sajnálom. Persze, rohanj vissza, majd a bébiszitter felneveli a gyerekedet! Nem gáz."


arra nem gondolsz, hogy kényszer? esetleg útközben kirúgták a férjét, és nincs más megoldás? Gondolkozzunk már, mielőtt ilyet írunk...

2013. okt. 10. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!