Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Milyen gyakran érdemes/"illik"...

Milyen gyakran érdemes/"illik" felkeresni egy nőnek a nőgyógyászt szülés után?

Figyelt kérdés
4 hónapja szültem és természetesen voltam a 6 hetes kontrollon. Akkor minden rendben volt. Most sem érzek semmi problémát. Ilyenkor azért érdemes bizonyos időközönként elmenni a nőgyógyászhoz? Rákszűrésre tudom évente 1x kell menni, de én még szoptatok, és úgy tudom addig nem csinálnak rákszűrést.
2008. júl. 14. 13:11
 1/7 anonim ***** válasza:
Ha nincs semmi panaszod akkor fél évente-évente ahogy terhesség elött is jártál elég elmenni.
2008. júl. 14. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
De csinálnak szoptatás alatt is rákszűrést! Van olyan orvos, aki a 6 hetes controllon leveszi a rákszűrést. Bár lehet téves eredmény is ekkor. De szülés után kell mindenképpen friss rákszűrés (ha nem is a 6 hetes controllon) ! Évente meg kell csináltatni! Keresd fel szerintem az orvosodat.
2008. júl. 14. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Szülés után kb a 3.hónapba illik elmenni rákszűrésre.
2008. júl. 14. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
De ha szoptatok, akkor is mehetek rákszűrésre? A melleket is vizsgálja olyanoknál, akik szoptatnak?
2008. júl. 14. 14:21
 5/7 anonim ***** válasza:
úgy tudom nem, szólni kell hogy még szoptatsz és akkor nem vizsgálja meg.
2008. júl. 14. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Az én orvosom a 6 hetes kontrollon nem vette le a rákszűrést Azt mondta szülés után várni kell kb. 6 hónapot.

Én akkor megyek legközelebb,hogyha addig nem adódik semmi probléma.

2008. júl. 14. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Elég évente menni orvoshoz,ha nincs problémád.Ez a szüléstől független!
2008. júl. 15. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!