Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Aki szült mostanában Szombathe...

Aki szült mostanában Szombathelyen mi a tapasztalatotok?

Figyelt kérdés
2014. jan. 13. 15:31
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Aktuális még a kérdésed? Mert akkor szivesen válaszolok! :-)
2014. máj. 5. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Aktuális igen :) Júniusra várom a 2.babámat és minden érdekel amit szivesen megosztanál velem.Ki volt az orvosok ,milyen az osztály,szülésznők stb.

Én 3éve szültem ott a lányomat de kíváncsi vagyok a jelenlegi helyzetekre. :) Várom válaszod!!

2014. máj. 5. 18:59
 3/12 anonim ***** válasza:

Na szóval, én idén januárban szültem. Túlhordás miatt még pocakosan befektettek ugyhogy volt időm "körülnézni"...

A szülészeten a szülésznők nagyon kedvesek voltak. Sajnos neveket nem tudok mondani. Volt egy idősebb fekete rövid hajú szülésznő, rá nagyon emlékeztem mert neki könyörögtem hogy ne indítsák el a szülést és ő maga javasolta is hogy ne.

Ugyanis nálam az volt a probléma hogy el lettem számolva de senki nem foglalkozott ezzel. Túl van hordva. Kész. Az orvosokat nagyon dícsérik itt a Markusovszkyban. Én a Farkas Gergelynél szültem. Nagyon meg voltam vele elégedve. Végig tartotta bennem a lelket, nem sokat hagytak magamra.

Egyébként nagyon sok fiatal orvos és ápolónő van, amitől tartottam is az elején, mondván nem elég tapasztaltak de igy vissza gondolva inkább tök jó, mert talán még nincsenek annyira "kiégve" és lelkesebben dolgoznak.

Tehát orvosok közül a fiatalok a szimpibbek: a Farkas Gergely, a Kovássy Gergely, Németh Levente. Hozzájuk mind volt szerencsém, télleg nagyon jófejek és jó orvosok is. Akit még láttam s hallottam hogy jó az a Horváth Boldizsár, a Kismarossy és a Nedeczky! Biztos nagyjából te is "ismered" őket.

A csecsemőosztályon viszont nagyon nem szerettem lenni. Az ápolónők többsége tetszett, főleg egy rövid világos hajú, kb.45-50 körüli nő. Ő nagyon szimpi volt. A csecsemősök viszont hát nem az elhivatottságukról híresek. Elhiszem hogy idegesítő egy állandóan aggódalmaskodó kismama dehát tudhatnák hogy ez teljesen normális dolog.

Szóval minden apró cseprő ügy miatt a nyakukra kell járni mert maguktól semmit nem segítenek. És némelyik kimondottan bunkó stílusú. De köztük is van aranyos segitőkészek. Ki kell tapasztalni és menni utánuk hogy segítsenek. :)

Fú, most hirtelen ennyi jutott eszembe. De nyugodtan kérdezz még szívesen válaszolok bármiben. :)

2014. máj. 5. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszodat! :)
2014. máj. 6. 20:00
 5/12 Vilcsianyuja ***** válasza:

http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__szules..


A linkelt kérdésben nagyjából leírtam a tapasztalataimat.

2014. máj. 26. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó válaszoló!lehetne pár kérdésem a császárral kapcsolatban?Hogy történik,mi a menete stb??Nekem is az volt az első de az már 3éve volt.azóta biztos változtak a dolgok
2014. jún. 13. 13:35
 7/12 Vilcsianyuja ***** válasza:

Programozott császárom volt, csak reggel kellett bemennem. Lent a terhesambulancián felvettek, aztán vittek is egyből a szülőszobákra. Ott egyik kezelőben előkészítettek, felvettek néhány adatot, felrakták a katétert, bekötötték a branült. Férjem a "műveletek" idejére kiment, egyébként velem volt. Aztán átvittek a műtőbe, az altatóorvos beadta a spinált, utána elkezdték fertőtleníteni a bőrömet, 10 perc leteltével pedig már vágtak is. A férjem bent lehetett mellettem, amíg ki nem vették a babákat, aztán ő velük ment a csecsemős szobába, amíg engem összeraktak.

Mielőtt levittek az osztályra, még mellém rakták a piciket ott a folyosón. Aztán mentem a császáros megőrzőbe, kaptam az oxitocint és a sima sóoldatot, végül hajnalban tudott értem jönni az ügyeletes szülésznő, elkísért lezuhanyozni, és elhelyeztek a kórteremben. A babáim már ott voltak. Továbbra is szabály, hogy a császárosoknak minél hamarabb székletet kell produkálni, császár utáni második nap kaptam is ricinust. Oxitocin injekciókat is kaptam még, a méhem nehezen húzódott össze a dupla méretből. Igaz, hogy elvileg 5 napig kell bent lenni, de engem már 4 nap után hazaengedtek. A látogatási szabályok továbbra is szigorúak, már az első szülésednél is ez a rendszer lehetett, azt hiszem, hogy hétköznap 5-7 közt, csak a folyosón vagy a terhespatológia társalgójában lehet látogatót fogadni, babát csak az osztály üvegajtaján keresztül lehet mutatni, oda egy kiskocsiban kell kitolni.

Ha további kérdésed van, nyugodtan tedd fel, igyekszem válaszolni!

2014. jún. 13. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ!!Még egy kérdés:a férjed bemehetett a műtőbe vagy kint várakozott??
2014. jún. 16. 18:07
 9/12 Vilcsianyuja ***** válasza:

Ezt már meg is válaszoltam, sőt, a belinkelt válaszban is megírtam, de akkor még egyszer, összefoglalva.

Spinális érzéstelenítésben végzett császárnál apuka bent lehet a műtőben, a műtét megkezdésétől (tehát amíg beadják a spinált, addig nem, csak mikor elkezdik a műtétet) addig, amíg ki nem veszik a babát a pocakból és el nem viszik egy másik helyiségbe, ahol ellátják. Oda apuka elkísérheti a babát. Anyukával bent semmiképp se maradhat a varrás idejére.

Altatásban végzett császárnál nem mehet be a kísérő, a folyosón kell megvárnia, míg kihozzák a babát és viszik ellátni, ott már csatlakozhat a babához.

Remélem, világos.

2014. jún. 17. 01:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Oké,köszönöm a választ!!
2014. jún. 17. 10:07
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!