Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Ki mit tett amikor érezte,...

Ki mit tett amikor érezte, hogy itt az idő és beindult a szülés?

Figyelt kérdés

Most a 36. hétben járok és már nem sok van a nagy napig. Én eddig úgy terveztem meg fejben a dolgokat, hogy ha minden rendben fog történni, nem szeretnék azonnal berohanni a kórházba, hogy "uram isten szülni fogok"...

Ha már elkezdődnek a szülési fájásaim szeretnék még kicsit otthon maradni és várni, hogy sűrűbbek, rendszeresebbek legyenek és majd csak utáni elindulni. Persze tudom, hogy ez csak az én elképzelésem, sok minden közbejöhet.

Ki mit tett, hogyan élte ezt meg?



2014. jan. 16. 11:21
 1/7 anonim ***** válasza:
Nekem sajnos magzatvíz elfolyással kezdődött a szülés, és azt mondták, hogy ez esetben még kb. egy órát maradhatok itthon, utána mindenképp induljunk be. Ha fájásokkal kezdődött volna, akkor biztos, hogy itthon maradtam volna, és a zuhany alatt álltam volna, amíg nem kellett volna indulni. A kórházban is ezt tettem, amíg vajúdtam szinte végig a zuhany alatt álltam.
2014. jan. 16. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nekem is magzatvizelfolyással indult,éjjel,ébresztettem férjemet,öltöztünk,és irány a kórház.Menet közben hivtam az orvosomat (megbeszéltük,ha csak fájások vannak,akkor 10 percesnél megyek be,és majd szólnak neki ha idő van,ha folyik a magzatvizem,akkor egyből őt hivom).5 óra múlva már kezemben volt a fiunk.
2014. jan. 16. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Én fél 2-kor fájásokra ébredtem,de még nem voltam benne biztos,csak 3 körül vált gyanússá,hogy nem tudok aludni,mert rendszeresek,5-ig figyeltem az órát,közben elment a nyákdugó is,zuhanyoztam,borotválkoztam és 6-kor szóltam a férjemnek meg a szülésznőnek.A szülésznő javaslatára még otthon vártam meg,hogy még hosszabb legyen 1-1 fájás és 7-kor indultunk el otthonról.Nem pánikoltam otthon,bár kicsit izgultam,de ez idő alatt végiggondoltam fejben,hogy minden iratom nálam van-e,átnéztem gyorsan a csomagomat és reggelizni próbáltam.
2014. jan. 16. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
első babámnál fél négykor ébredtem hogy fájásaim vannak.kb egy óráig néztem az órán hogy hány percenként jelentkeznek a fájások.5 után szóltam a férjemnek ,elmentem tusolni fogtuk a motyónkat és mentünk a kórházba.5 perces fájásokkal.miután felvettek az osztályra papírok stb .6kor burokrepesztés 6:25 megvolt a kislányom.A másodiknál índított szülés volt így végig a kórház folyosólyát jártam reggel 9 től majdnem 15 -ig akkor lett meg a baba.a harmadiknál délben már éreztem nagyon enyhe mensi szerű görcsöket estig éreztem de nem volt rendszeres-Szépen el is aludtam.éjfél előtt arra ébredtem hogy egy nagy rugás,pukkanás magzatvíz elkezdett folyni ezután jó erős fájások kezdődtek téptünk a kórházba 02:50 lett meg a bébi.Igazad van hogy otthon szeretnél maradni amíg lehet.Én nagyon elfáradtam a kórházban amikor a második babámat szültem .Csak járkáltam,tusoltam állandóan gépre kötöttek.Otthon azért más tusolni,ledőlni stb
2014. jan. 16. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
A naggyal indították, így tudtam, hogy mikorra kell bemennem a kórházba. Aludtam amennyit tudtam. A kicsivel épp gondolkozni kezdtem egy délelőtt, hogy ezek tényleg fájások lehetnek -e, mert rendszeresek, amikor hívott az orvosom, hogy mi van. Elmondtam, szólt, hogy ugorjak be, megnéz. Nst, vizsgálat, stb, mondta hogy menjek haza nyugodtan a cuccomért, de utána kórház. Dél körül vizsgált meg, 4 előtt értem a kórházba, 7 előtt megvolt a kislányunk.
2014. jan. 16. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Elsőnél hajnalban arra ébredtem, hogy fáj a derekam, aztán 5 perces gyenge fájásaim voltak rendszeresen, amik zuhanyzásra sem múltak. Ekkor elővettem a szüléssel foglalkozó kónyveimet, hogy mit írnak (persze semmi újat nem olvastam, csak nem akartam elhinni, hogy szülni fogok) aztán felhívtam a szülésznőmet, aki mondta hogyha maradnak a rendszeres fájások, akkor menjük be a kórházba, így felkeltettem a férjemet, és mikor már erósebbek voltak a fájások, akkor bementünk.

A második szintén hajnalban kezdődött, szintén 5 perces fájásokkal. Lezuhanyoztam, néztem még a TV-t, mert gondoltam, hogy hova rohanjak. Aztán mikor erősebbek lettek a fájások, akkor hívtam a szülésznőt, keltettem a férjemet, hívtuk az anyóst, és mentnk a kórházba. Persze lehetett volna annyi eszem, hogy a második szülés biztos gyorsabb lesz, és elindulhattunk volna előbb is, mert mire beértünk, már alig bírtam menni.

Dehát mivel 5 perces fájásaim voltak az elejétől, ezért nehéz volt kisakkozni azt, hogy mikor érdemes indulni. Szerencsére a kórházba érkezés után hamar megszülettek a gyerekek. Semmi gyógyszer, szépen spontán ment minden.

Az biztos, hogy nagyon jó, hogy volt szülésznőm, mert telefonon szépen levezényelte a dolgokat, és a kórházban meg már várt minket.

2014. jan. 16. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Hajnali 4-kor fura barna szivàrgàsra èbredtem, nem tudom meddig lefagyva ültem mert minde opciòt àtrâgtam kivève a barna szivàrgàst..


kiiràs utàn egy nappal voltunk...

6 körül felhivtam a korhazat, bementünk ott a nèni azt mondta csinàlnak egy ctg-t de ez nem magzatviz tuti, csak biztos az 1 hetes vizsgàlat miatt van...9-kor elküldtem a fèrjem dolgozni mert majd haza trolizok :-)

10-kor kaptam egy dokit, felàlltam a padròl, spontàn burokrepedès 10-kor visszahivtam a fèrjem. vàrakozâs mert semmi nem törtènt se fàjàs se semmi, majd csàszàr, 15:17 felsìrt Nòra, apukâja karjàba tettèk egyből. a legcsodàlatosabb nap/perc volt az èletünkbe, annak ellenère hogy semmi nem tankönyvi eset volt... :-)

2014. jan. 16. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!