Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Nem késő 35 vagy, annál...

Nem késő 35 vagy, annál idősebben első gyereket szülni?

Figyelt kérdés

2014. jan. 19. 18:21
 1/10 anonim ***** válasza:
35%
Embertől függ. Egészségügyileg még belefér. Szerintem akkor késő, ha több gyereket is akar. 40 évesen kevés embernek van türelme egy újszülötthöz.
2014. jan. 19. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem késő.
2014. jan. 19. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha gyors egymásutánban megszülöd őket, akkor még belefér 35 évesen elkezdeni.
2014. jan. 19. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
62%

40 évesen szültem az elsőt - sokkal türelmesebb vagyok, mint 20 vagy 30 évesen lettem volna. Amit el akartam érni szakmailag, azt már elértem, ahová el akartam utazni, ott már voltam, egzisztenciálisan megalapoztuk az életünket, nincs kölcsönünk stb. Amikor eldöntöttük, hogy gyereket akarunk 2 hónap alatt terhes lettem, problémamentes terhességem volt - ha egészséges vagy és rákészülsz, menni fog neked is.

Az elején a Down-kór parán kell átesni, ha budapesti vagy, akkor nagyon melegen ajánlom az Istenhegyin Hajdú Krisztinát. Ha ezen túl vagy, minden rendben lesz :)

2014. jan. 19. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Egyáltalán nem,38 évesen szültem a második gyerekemet,aki 1 hónapos,minden a legnagyobb rendben van.
2014. jan. 19. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Egyik ismerősöm 36 évesen szülte az elsőt. Problémamentes terhessége volt, és 4 óra alatt megszületett a babája. Mindketten egészségesek.
2014. jan. 20. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Szerintem, ha ekkor hozza úgy az élethelyzet, hogy valaki vállalni tudjon egy babát, akkor 40 év alatt még lehet, de sokkal jobb korábban. 35 év fölött nagyobb a kockázata, hogy a gyereknél valami egészségügyi probléma lesz. Ez nem csak a Down-kórra igaz.
2014. febr. 16. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
35 felett több kockázati tényező játszik a dologban. Az anyuka és az apuka már nem annyira fitt és energikus, mint korábban, így a gyermek melletti hatványozott teendő mennyiséget nehezebben bírni. Ha előtte már hosszú ideje együtt volt a pár, akkor még az is bejön a képbe, hogy egy évtized alatt összeszokott páros, akik egymás társaságában már abszolút minden tekintetben kényelmesen élnek, nehezebben tudnak alkalmazkodni az új jövevényhez. De ez egy általános dolog, ugyanis van, aki éppen ebben a korban van ereje teljében, és korábban egyébként sem lett volna még sem érzelmileg, sem értelmileg a gyermekre. Minden attól függ, hogy milyen ember az ember. Ha úgy érzed, hogy addig nem leszel elég érett rá, és akkor leszel erőd teljében, akkor vállald akkor, egyáltalán nem késői.
2014. febr. 16. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Volt már rá példa, és még lesz is, hogy ketyeg a biológiai óra.

Vannak sokan, akiknek évekig nem jött össze, vagy csak sokáig nem akartak még, vagy egyáltalán nem volt párja a nőnek, később talált rá az igazira, az ok mindegy, sohasem késő, de persze mindenkinek van egy határ.

Biológiailag megnő a kockázati tényező 35 év fölött a fejlődési rendellenességekre, de ezt szűrővizsgálatokkal ellenőrzik, és az esetek nagyrészében egészséges babák születnek. Az más kérdés, hogy ki milyen fitt állapotban van, ez megint egyénfüggő.

Írok egy konkrét példát.

Én 42 éves vagyok, van 3 szép nagy gyermekem, a 4. besikerült, bevállaltuk, a nyáron szültem. Minden rendben volt, jól bírtam a terhességet, mivel rendben van a vérnyomásom, cukrom, nem vagyok szívbeteg stb. ugyanolyan terhességet éltem át, mint a többivel fiatalabb koromban.

A kórházban volt egy szobatársam, aki 40 évesen szülte a másodikat. Császározták, mert magas volt a vérnyomása, nagy a súlya, vércukor is magas, a veséjével is baj volt.

A baba nagy súllyal született és hamar besárgult, az anyuka nem tudta szoptatni nem volt teje, szóval ott volt minden baj. Mivel ez az anyuka 40 évesen már nem volt igazán egészséges.

A másik mellettem szült nő szintén 40-es, első baba, de fitt, minden oké, gyors szülés, mindketten egészségesek, pedig mondták az orvosok, hogy 40 évesen először szülni veszélyes, lehet hogy császár lesz belőle, de nem így volt.

Szóval sokat számít a kismama fizikai állapota.

Amin nem lehet változtatni, az a Down kór kockázata, ami az életkor előrehaladtával nő.


Kedves kérdező, ha rólad van szó, ne befolyásoljanak a döntésedben a válaszok. Ha gyereket szeretnél, vállalj gyereket, akárhány éves vagy, csak légy tisztában a kockázati tényezőkkel, és tegyél meg mindent az egészséged érdekében szerintem.

Sok sikert hozzá!

2014. febr. 17. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Szerintem is függ attól, hogy milyen egészségi, fizikai állapotban van az anya és persze az apa is. Ha valaki nem találja meg 35 évnél előbb a párját, vagy nem jön össze, akkor nem késő. Már van egy kislányom, 29 évesen szültem. Most szeretnénk kistesót, 34 éves vagyok, de ha az idén nem jön össze, akkor én már 35 fölött nem szeretnék szülni. Lehet, hogy azt mondjátok hülyeség, de mi ezt eldöntöttük. Más lenne persze, ha még egy gyermekünk se lenne.
2014. febr. 17. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!