Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Milyen a vajudás és a fájás?...

Milyen a vajudás és a fájás? Olyan mint a menstruációs gorcs, csak sokkal erősebb?

Figyelt kérdés

Milyen fájdalmat érez akkor a kismama? Mije fáj? Kérlek, próbáljátok megfogalmazni, mitek fájt. Egyszerre nagyon fáj, vagy csak hullámokban jon, előbb lassan, aztán egyszer csak lesz egy csúcspontja, majd megint elmúlik?

Első babás, 32 hetes kíváncsi kismama


2009. dec. 3. 13:47
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
4%
Annyi ilyen kérdés volt már!!!! Olvasd el öket!!!!
2009. dec. 3. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
84%

De bunko vagy bazz...Ha segítnei nem tudsz fogd be.Amugy nyilván beirta a gyakorikerdesek keresojébe.

Sajna én nem tudok neked még válaszolni.:(


27 hetes km

2009. dec. 3. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
Olyan, mintha mennél fel egy képzeletbeli hegyre: felfelé erősödnek a fájások, a tetején van egy tetőpont, amikor a legjobban és legerősebben fáj, majd elindulsz lefelé, és csökken a fájdalom is addig, amíg el nem múlik. Minden fájás egy ilyen hegy. De szerintem csak köszönő viszonyban van a menstruációs fájdalommal, ez azért annál sokkal erősebb, és közben azt érzed, hogy ennél már nem fájhat jobban, ezt már nem bírod ki, de a természet képes önmagát is überelni. Egyébként amint kibújik a babád, egyből elfelejted, milyen volt. Kellemes babavárást és csodás szülést kívánok neked!
2009. dec. 3. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
Igen valami olyasmi, csak nekem sokkal erősebb- olyan, mikor annyira belédhasít hogy összegörnyedsz a fájdalomtól. Tudod azért nem annyira rossz, mint ahogy hangzik- sokan többször is vállalják. Hullámokban, rendszeres időközönként jön. Nagyon gyorsan múlik ott az idő...
2009. dec. 3. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
Valami olyasmi, igen. Nálam úgy alakult, hogy az első fájások 15 percesek voltak, azok csak olyan menstruációs görcs szerűek, kb. annyira fájdalmasak. Ez így volt egészen az 5 perces fájásokig, egyre erősebbek voltak, de egyáltalán nem volt kibírhatatlan. Az 5 perces fájásaim kisugároztak a combomba. Ezek már elég rosszak voltak, egyre erősödtek, majd gyengültek, végül elmúltak. Ez így ment egészen az EDÁ-ig, azután már nem éreztem szerencsére és kitartott a kitolási szakaszban is. 20 óra vajúdás után lett meg a babám.
2009. dec. 3. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
Semmihez nem hasonlítható, nekem olyan volt mintha belülről szét akartak volna szakítani. Hátul a medencerésztől sugárzott a hasamba és a combjaimba a fájdalom. Hullámokban jön, ahogy már előttem is írták, mintha hegyet kéne megmászni. Érzed, hogy jön a fájás, ami egyszercsak nagyon erős lesz, majd lecsillapodik.
2009. dec. 3. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%

A lányok nagyon jól megfogalmazták. Nekem mindig az a legrosszabb, amikor jön a kitolási szak, de még várni kell, hogy teljesen eltűnjön a méhnyak széle. Akkor már nem hullámokban jön, hanem egybefüggő a csúcspont és végtelen hosszúnak tűnik.

Azt én nem írom, hogy ha megszületik elvágták volna a fájdalmat, mert ez nálam egyáltalán nem volt így. Boldog az ember, hogyne, de még ott a fél órás varrás, majd az első nagy WC-zés és a két hét szenvedés, hogy sírás nélkül fel tudjak kelni az ágyból. De akárhogy is, mégiscsak most várjuk a férjemmel a harmadik kisbabánkat és úgy várom már most a megszületését, mintha az maga lenne a mennyország! :)

39 h

2009. dec. 3. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
17%

2. válaszoló!

Nagyon primitiv vagy! Nekem irod,hogy nem tudok hozzászólni?! Jobb ha tudod,hogy 5 hónapja szültem és már rengetegszer leirtam,hogy milyen a vajúdás,mert ÉN TUDOM! Te nem tudod,úgyhogy ide ne irkálj!

1. voltam.

2009. dec. 3. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:

Koszi szépen.

Az elsőnek csak annyit, hogy elolvastam az eddig talált kérdéseket, de egyik sem elégítette ki a kíváncsiságomat. Azért kérdeztem, mert nem benyomásokra vagyok kíváncsi, hanem arra, hogy - ahogy a kérdésben is kiírtam - milyen a fizikai fájdalom, olyan válaszokat pedig nem találtam. Bocs, valszeg a te válaszodat nem olvastam ezek kozott, gondolom, más kérdéseknél, ahol leírtad, épp ezt írtad le, és nem azt, hogy „nagyon fáj, de elmúlik és csodálatos lesz, mikor kezedben tartod majd a babádat”. Nem ez érdekel. Hanem az, hogy fizikailag hol, hogyan érzed és milyen fájdalmat.


Kedves első, ha már annyiszor leírtad, és leszólod a másikat, amiért az még nem élte át, megkoszonném, ha nekem is újra leírnád, hogy pontosan mit is éreztél.


De koszi, a tobbiek érthetően megfogalmazták, mire is kell majd felkészüljek

2009. dec. 3. 15:47
 10/18 anonim ***** válasza:
nekem olyan volt mint a vesegörcs, kombinálva egy alkoholmérgezés utáni állapottal, hányás nélül (gondolok itt egy nagy berugás utáni másnaposságra, amikor a vizet is kihányja az ember annyira rosszul van és közben folyton leizzad)
2009. dec. 3. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!