Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » MIért marad meg egyes anyukákn...

MIért marad meg egyes anyukáknak a terhes pocakra jellemző hasforma szülés után is?

Figyelt kérdés

A kórházban láttam pár anyukát akiknek még 2-3 nappal a szülés után is kerek,nagy pocakja volt.

MIntha a 30. hétben járnának

Nekem viszont már 1 órával később nemvolt semmi hasam,csak a megnyúlt bőr !!

Szerintetek ??


2014. febr. 20. 18:43
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
én úgy tudom az a normális hogy még jó pár napig olyan hogy nem húzódik vissza, a szalagok nem annyira ruganyosak, de szerencsés vagy ha neked igen. Én már vettem egy leszorítót amit majd felveszek ha megvan a papa (és ha nem kellemetlen érzés) attól állítólag hamarabb visszaugrik.
2014. febr. 20. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Az én barátnőmnek már kb. 6 hónapos volt a babája, de még mindig olyan volt a hasa, mintha 5 hónapos terhes lenne.

Pedig amúgy nem volt dagi, a többi része vékony volt, de ha hasa alja még mindig kerekedett, mint egy kismamának.

Annak is idő kell amíg visszaáll. Nekem is aránylag hamar visszament, de gondolom ez alkat kérdése (meg szerencséé).

2014. febr. 20. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
4 hónapja szültem, még nem ment vissza, kerek maradt. A hasszorítót kérdeztem a nőgyógyászomtól, azt mondta, olyan, mint a stria ellenes krémek. Az egész a genetikán múlik, de ha valakit megnyugtat, használja. Érdemben nem segít. Hosszú távon viszont okozhat problémákat, főleg, ha egész nap hordja valaki, pl. passzázs gondokat, vérellátási problémákat és a hasizom is gyengül, mert nincs tartásra kényszerítve. SZóval szerinte ez nem megoldás.
2014. febr. 20. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Te egy mázlista vagy. Nekem 4 hónapos volt a pici, amikor rákérdeztek, hogy "máris jön a következő?".
2014. febr. 20. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Az elsonel nekem sem maradt semmi hasam, mar a korhazban sem. A masodikkal a korhazban azert rendesen latszodott, 1 het volt mire visszament kb 90%-san, de ugy is maradt meg puha resz, teljesen nem tudom mikorra fog visszaallni.
2014. febr. 20. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 lcs ***** válasza:
kétszer szültem, nekem egyiknél sem maradt abszolút hasam, pedig nem vagyok modell alkat. ez is biztos valami alkati, vagy genetikai, vagy nem tudom mitől függ :) de én is használtam két hétig hasszorítót.
2014. febr. 20. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Akkor ezek szerint genetikai kérdés lehet

Én nem használtam has-szorítót..

Nem tudom az mennyit számít,hogy az anyuka a terhesség előtt sportolt e vagy sem...

az is bele számíthat szerintetek ??

2014. febr. 21. 11:35
 8/9 zabmester ***** válasza:
Érdekes ez a hasszorító, mert nekem a védőnő "szólt rám", amikor hazajöttünk a kórházból, hogy nagy a hasam, hordjak ilyet, mert különben így marad. Hát nem tudom, amúgy is úgy maradt... :/ Pedig már több, mint hat éve szültem. Oké, nem gömbölyű, de a kinyúlt bőr még mindig ott van. És hiába a csodabugyi, a nagy hasam csak jópár hónap után ment vissza, pedig én jó gyerek voltam és szót fogadtam.
2014. febr. 21. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Nekem se ment vissza teljesen:(Még másfél év múltán is úgy néztem ki,mint egy 4hónapos kismama.Pedig az a 45kg-omhoz elég csúnyán néz ki:(Nem vagyok sem cicababa,sem divatmániás,de szeretnék én is csinos lenni.Mondjuk nekem szerintem a megnyúlt bőr lóg,pedig nem is repedt szét a hasamon a bőr.Most a második babámat várom,de már előre félek a hasamtól.Nagy dilemmában vagyok,hogy használjak-e hasszorítót majd,vagy sem.Az előző szülésem után néha-néha fölvettem egy alakformáló derékszorítót (nem kimondottan szülés utáni fajtát),és lehet,hogy azért maradt meg,mert nem helyesen viseltem.De mindenhol azt olvasom,hogy nem szabad használni,mert ellustítja a hasizmokat.Az én gondolkodásmenetem szerintem ez lesz a begyűjtött információk alapján: TÉPŐZÁRAS HASSZORÍTÓT 2 hétig hordani,napi kb 8-10órára.Majd utánna a 6.-8.hétig egyre kevesebb időre felvenni.Utánna ellenőrizni hogy szétváltak-e az egyenes hasizmok (nekem azok is szétváltak),ha igen "helyrerakni",és utánna torna.Hát remélem be fog válni:)
2014. máj. 17. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!