Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Szülés utáni 6 hetes kontroll...

Szülés utáni 6 hetes kontroll vizsgálaton pontosan mi történik?

Figyelt kérdés
Ez nem egyszerű félelem amit érzek ezzel kapcsolatban, már rém álmaim is vannak. Tudom hogy talán gyerekesnek tűnik ezt olvasni, de röviden elmondom miért ekkora a félelem bennem. Szülés után a doktor "méhüri betapintást" végzett, amit tisztán érzetem. Erre azért volt szükség meg az első babámat császárral szültem és hogy nem történt e semmi seb szétválás vagy bármi szakadás odabenn, ezért a kezével felnyúlt teljes a méhembe. A szülésem nem fáj úgy mint ez a dolog. :/ A szexre sem tudok úgy gondolni mint azelőtt, és igazából nem is szeretnék még, nem hogy 6 hétig, vagy 6 hónapig sem. Már azon gondolkodom hogy mi lenne ha nem mennék el erre a vizsgálatra? Történhet valami bajom? Vagy később elmenni. Komolyan a sírás kerülget hogy ha bele gondolok hogy hagynom kell hogy bárki oda nyúljon. :(
2014. márc. 8. 21:56
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Ugyanaz, mint egy rákszűrésen. Én magándokinál voltam, uh-gal is megnézett.
2014. márc. 8. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Sima vizsgálat volt, semmi extra, és a dokim nagyon óvatosan csinálta. Mondta, hogy tudja, hogy ilyenkor sok nő fél, így még inkább vigyáz. Én mondtam neki, hogy rettegek a vizsgálattól és attól, hogy oda most vagy a következő hónapokban bármi bemenjen. De egyáltalán nem fájt, pedig a gátsebem miatt nagyon féltem, hogy milyen lesz.
2014. márc. 8. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
83%

Uhh szegény...

Nem tudom elhinni hogy erre tényleg szükség van, és hogy így...Ezt legalább fájdalomcsillapítás mellett de inkább altatásban kellene csinálni és csak akkor ha tényleg kell. Ráadásul ha nem is volt sürgősen szükség rá akkor nem értem hogy minek kellett ezt így.


Rutin vizsgálat amúgy a 6 hetes. Méhszájat néztek és volt hüvelyi Uh.

2014. márc. 8. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

sajnálom,ami veled történt,én a helyedben nem mennék ehhez a dokihoz még egyszer.Nálam is szükség volt betapintásra,de én kb. semmit nem éreztem belőle..meg is lepődtem,mikor mondta,h végzett,mivel altatásra készültem lélekben(előtte ezt beszéltük meg,hogy ilyenkor általában így végzik,mivel én az altatás/érzéstelenítéstől féltem nagyon)

Azt,h mi történik elmondták már,én a helyedben nem hagynám ki a vizsgálatot,jó,hogyha szakértő lát,h valóban minden rendben van-e..

2014. márc. 8. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Szia, megertem, hohy felsz. De semmi kulonos nem fog tortonni, ez mar rutinvizsgalatszeru. Megkerdezi, hogy vagy es megnezi a mehedet (marmint nem nyul bele, hanem ujjal, manualis vizsgalatot vegez, csak az egyik kezevel kivulrol tapogat, masikkal az ujja (ketto) bent van.). A mehszajadat kell ellenoriznie (zarodott-e rendesen, nincs-e seb), es a gatsebedet.

A szules utani "benyulas" (mehuri betapintas) sajnos tankonyvileg is igy van. Elvileg ilyenkor pont az a lenyege, hogy meg mindenfele beavatkozas nelkul be tud nyulni es korbetapogatni. Nagyon fontos volt, mert ha a regi metszes szetnyilt volna, akkor meghalsz (elverzel gyorsan es hatasosan :-(), a szetnyilt heget csak igy lehet "megnezni" hiszen kivulrol megnezni egyet jelentett volna azzal, hogy ujbol hasfalat vagnak :-(...szexelni meg 6 hetig abszolut nem is lenne szabad, utana meg akkor ha mar lelkileg rendbejossz (sima szules utan is sokan nehezen allnak vissza...:-().

Gondolj arra milyen ugyes vagy, hogy csaszar utan sikerult huvelyi uton szulnod!!! Az orvosod rendes es szakmailag a modern szemleletet kepviseli, ha engedte (sokaknak az rovosa nem vallalja be ha elotte csaszar volt:-(). Igy ne felj, ez a kontroll mar gyerekjatek lesz, de szukseg van ra. Legyel rajta hamarabb tul. Mondd meg neki elotte, hogy lelkileg megviselt a betapintas es most felsz...biztos megnyugtat vagy valami dilis humort elereszt. (nekem 6 hetes kontrollnal derult ki, hogy huvelygulladasom lett, adtak ra kremet, ha nem megyek ki tudja mi lett volna belole..)

2014. márc. 8. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
5-os voltam: es ilyenkor nem erzestelenitenek (pluszban biztos nem, mert nincs ra ido, hiszen a meh a szules utan gyorsan regeneralodni kezd, masreszt ha szetnyilt az egykori heg a mehen, akkor meg hijetetlen gyorsan verezhet el az ember es nincs ido ott altatgatni/erzesteleniteni...fajni persze van akinek faj van akinek nem. Masok vagyunk masmilyen a testunk is, nekem pl. kozvetlen szules utan a gatseb varrasa sokkal fajdalmasabb elmeny volt mint a szules osszessege, holott szuleshez nem kaptam erzestelenitest (nem is kertem edat meg hasonlokat) a gattajekra meg fujtak erzestelenitot...a doki szerintem ertett ahhoz, amit csinalt, csak a kerdezo pechjere neki is hamar elmult a szuleskori euforikus hangulat es hormonok hatasa igy fajdalmasnak erezte :-(.
2014. márc. 8. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Én ismerek olyat aki nem ment el a 6 hetesre, szintén rossz élmény miatt. Semmi baja nincs és nem volt tőle, azóta azért volt már dokinál rákszűrésen is. DE ne ez legyen a mérvadó!!!!! Csak azért írtam le, hogy lásd más is félt, végül nem ment el, nemcsak te gondolod így, a rossz élmény miatt.

Én elmentem, őszintén mondom nem is igazán emlékszem már mi volt, szóval nem volt fájdalmas. Inkább rákszűrés jellegű volt. Nem nyúlt a méhembe vagy ilyesmi, biztos benyúlt a hüvelyembe, de tényleg nem nagyon emlékszem már, pedig nem olyan rég szültem. Mondjuk sok mindent kérdeztem így el is tereltem a figyelem.Nálad lehet hogy másabb lesz a vizsgálat, de ha egyszer megnézte, és nem volt gond, akkor nem hiszem hogy mégegyszer betapintana a méhedbe. Amúgy nem is értem miért így csinálta. Úgy utálom az ilyet mikor egy nőt egy darab árunak nézik..... nem tudom a doki mit szólt volna ha csak úgy felnyúlnak neki a belekig.....

Menj másik dokihoz! Nem mennék vissza ezek után. És nyugodtan mond annak a dokinak, hogy rossz tapasztalat miatt nem ahoz mentél vissza akinél szültél.

2014. márc. 9. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Hármas vagyok. Közben utána néztem és protokoll a császár utáni huvelyi szülésnél a betapintas. Ha nem is altattak legalább Eda-t adhattak volna a szüléshez, főleg hogy már az elején lehetett tudni hogy kell majd ez a vizsgálat.
2014. márc. 9. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:

Kedves Kérdező!

ELmentél végül? Hogy tudtad rávenni magad?

Sajnos most én is így vagyok. Első baba, full szakadás. Már szülés előtt kézzel tágított a doki, ill nekem a burokrepesztés is fájt. Végig éreztem ahogy varr (1óra).

Sajnos nekem már hiába mondják, hogy nem fog fájni (az előzőeknek sem kellett volna)..

Igazából tudom én hogy menni kell, de nem tudom rávenni magam. Egyszer már el is indultam, de hazajöttem.

(Ilyen sokkhatásban, légyszi csak segítő kommenteket! Köszi)

2019. máj. 13. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
Kedves utolsò, èn is pont ìgy jàrtam ahogy te, elindultam de az ajtònàl vissza fordultam és hazajöttem... Nem szeretnèm h ott nyulkàljanak. És biztos h nem megyek vissza, pedig nekem P4-es volt a citològiàm..... 😢
2019. jún. 5. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!