Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Igaz, hogy ha minél kisebb a...

Igaz, hogy ha minél kisebb a korkülönbség a két tesó között, úgy második szülés sokkal könnyebb?

Figyelt kérdés
2014. márc. 26. 16:47
 1/10 anonim ***** válasza:
na,ezt még sosem hallottam... Ha júniusig nem kapsz infót, majd beszámolok. 13 év lesz a gyerekek között. :-D
2014. márc. 26. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Előző vagyok, bocs, ezt benéztem... azt olvastam, h minél nagyobb-annál könnyebb.


Szóval a fiam születése előtt volt egy koraszülésem. 2 év telt el a szülések között. Az első fiú nem élt már, vele 3 napig vajúdtam, lehet, h ezért is volt hosszú, a 2. 2 óra alatt meglett.

2014. márc. 26. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
15 hónap van a kislányom és a kisfiam között. A második szülés nekem nehezebb volt, bár a vajúdás rövidebb
2014. márc. 26. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Egyszer azt olvastam, 5 évig emlékszik a test, utána olyan, mintha először szülne az ember. Nekem 9 év volt a kettő között. Szülés kb. hasonlóan zajlott, szoptatást megszívtam mind a kettővel. Újra meg kellett tanulnom. Vagy csak béna voltam? Lehet.:)
2014. márc. 26. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
ha harom even belul szulsz a mehnyak egyszerre rovidul es tagul, ezert altalaban gyorsabban megy, de allitolag fajdalmasabb. Bar lehet csak az ido megszepitette az elso szulest, akik igy velekednek.
2014. márc. 26. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Az 1. és 2. gyerekem között 16 év a korkülönbség.Az első 4 óra alatt lett meg(vajúdással),a 2. 3 óra alatt(szintén vajúdással).Az 1.-nél 20 éves voltam.A 3. babám másfél éve született,4 év 3 hónap van a 2. és 3. között.A pici 2 óra leforgása alatt megvolt(vajúdással).Gátmetszésem,repedésem egyiknél se volt.Az utolsó fájt a legjobban.
2014. márc. 26. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Gyermekeim között 4,5 év van. Az első szülésem 19 óráig tartott vajúdással, a másik kevesebb mint 4 óra volt.
2014. márc. 27. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

27hó van a két fiam között.

Az első szülésemet sem lehet a nagyon nehéz szülések közé sorolni, de a második az szinte villámszülés volt. Csak gyanus derékfájásom volt, kórházba mentünk, ott még bíbelődtek a ctg-vel elment kb 2óra,(mivel azt hitték nincs fájásom, mindig a sürgősebbeket vették előre) addig 3erős derékba irányuló fájásom volt. Szóval utána doki megvizsgált, és mondta, hogy azonnal szülőszoba, mert bő 3ujjnyi a méhszájam. Megrepesztette a burkot és 45perc mulva már babáztam. Nekem sokkal kevésbé fájt! Maga a fájdalom is más volt- a vajúdás szinte kimaradt, vagy mondhatni a burokrepesztés után volt 2erősebb fájásom. A kitolás is rövid volt, így mivel az egész nagyon gyors volt- ezért is volt alig fájdalmas. :)

Viszont ez a hirtelen szülés totál sokkolta a szervezetemet. Kb 2nap után tudtam lábra állni utána- ugy legyengültem. ??? Ki érti ezt? Kicsit röhejes is volt- vagy nem tudom- nem akarták elhinni hogy egy ilyen nagyon hiperkönnyű szülés után hogyhogy nincs bennem semmi erő lábra állni?? De én is alig akartam elhinni. Erőlködtem is a felállással, majdnem el is ájultam többször (még szülés után 12órával is)- ugyhogy akkor inkább kipihentem magam. :)

2014. márc. 27. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

igen, mert ugye szüléskor a szövetek, a hüvely kitágul és idő kell hozzá, hogy a szülés előtti állapotot újra megközelítse. ez egyénfüggő, több-kevesebb idő.

de ha hamar érkezik a kistesó, akkor még nem lesz a kötőszövet olyan mértékben kötött mint azelőtt, tehát lehet hogy a kitolási szakasz gyorsabb lesz.

Viszont császáros szülés után jobb legalább 2 és fél, 3 évet várni, mert az jobban megviseli a szervezetet. én ismerek olyan anyukát, akinek 1. gyereke császárral született, utána 6 év múlva a második pedig természetesen és nagyon gyorsan. Meg olyat is ismerek, akinek 2 év volt a babák között (mindkettő császár) és utána sérve lett.

Szóval természetes szülésnél jó ha másfél -2 év van a gyerekek között, császárnál már nem biztos.

2014. márc. 27. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Utolsónak:a 6. vagyok.Azt gondolom én rácáfoltam az általad írt tézisre.....
2014. márc. 27. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!