Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » A szülési fájdalmat/vajúdást...

A szülési fájdalmat/vajúdást lehet valamivel enyhíteni, hogy ne legyen olyan rossz? Minnél több választ szeretnék! Kérlek írjátok le nektek milyen volt!

Figyelt kérdés
Nagyon félek a szüléstől és ez minden nap eszembe jut. És még csak nem is tudom magam meggyőzni róla, hogy nem olyan szörnyű a fájdalom, mert tudom, hogy az.:S
2009. dec. 19. 15:14
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
66%

Dehogy szörnyű! Aki azt mondja, hogy kibírhatatlan, az hogy is mondjam, csak saját magát akarja "dicsőíteni". A szülés egyáltalán nem olyan tragikus, mint ahogy sokan beállítják.

Én két gyereket szültem mindenféle érzéstelenítés nélkül, és a rémmesék alapján nagyon meglepődtem, hogy milyen könnyű volt, pedig az elsőt fenékkel előre szültem meg, de még az is a kibírható kategóriában volt. Jó, volt 1-2 perc, amikor nagyon fájt, de az ember agya természetes módon védekezik, ne aggódjál.

2009. dec. 19. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
88%

Én úgy mentem be, hogy magamat felkészítettem ez lesz életem legfájdalmasabb élménye, de ha már meglesz a baba, úgyis elmúlik. Mindenki azt mondta, hogy amint megszületik a baba, mintha kettévágták volna a fájdalmat. Szerintem nem volt olyan vészes, szerencsére 4 órát vajúdtam, a fájdalmas része kb. 2 óra volt és csak gázt szippantottam. Teljesen szétszakadtam, mivel a gyerkőcöm szalutálva jött a világra, de én nem is nagyon kiabáltam, inkább arra koncentráltam, hogy mindjárt meglesz a babám, már nem sok híja van. Tényleg csak addig tartott a fájdalom, amíg a babát a mellemre nem tették! De utána... a varrás borzalom volt, az éjszakáról nem is beszélve, bár ez csak azért mert kis komplikáció volt és reggel még műteni kellett. Szülés után 1 órával is már azt mondtam, hogy kell még egy baba!


A gáztól ugyan fájtak a fájások, viszont ahogy elmúlt a fájás, már ásítoztam is, szerintem néhány perceket el is aludtam. Fura érzés volt, mintha hullámvasúton ültem volna! :)


Hidd el, ha már ott leszel, nem lesz olyan vészes!


Könnyű és gyors szülést kívánok!

2009. dec. 19. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
100%

Tudod, ha a szülés tényleg olyan szörnyű lenne, akkor tuti kihalt volna az emberiség. Nekem meggyőződésem, hogy a dolgok fejben dőlnek el, ezt támasztják alá a hipnózisban végzett fájdalomkísérletek is. Mikor a megfelelő szuggesztiót kapták, nem éreztek fájdalmat. Tehát, ha tudod, hogy a fájdalom szörnyű, akkor ezt is fogod megtapasztalni, erre programozod az agyad. De gondolj bele, hányan szültek az évmilliók során, akár egyedül is, micsoda ősi erő rejlik bennünk nőkben. A fájdalom elviselésében a gyógyszereken (epidurál - ha ez foglalkoztat javaslom megtekintésre a Jávorszarvas és az epidurál című nagyon informatív kis filmecskét) kívül léteznek természetes fájdalomcsillapító technikák. A legfontosabb talán a testhelyzet, ég és föld a különbség, ha megtalálod azt a pozíciót, amiben jól érzed magad. Ezen kívül ott van még a meleg víz (zuhany v. kád formájában), ami ellazít, borogatások, masszázs, akár a megfelelő akupunktúrás pontok nyomása, dörzsölése. Ha több infót szeretnél erről, akkor keress meg egy szülésznőt, vagy dúlát, pl. itt kérdezhetsz: [link]

A lényeg szerintem, hogy ne küzdj, tudd, hogy nem kell legyőznöd a fájdalmat, hanem működj vele együtt, ne arra koncentrálj, hogy fáj, hanem, a célra, hogy nemsokára karodban tarthatod méhed gyümölcsét. :)

2009. dec. 19. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
60%
szia.Ezt beszéld meg az orvosoddal,hogy ott ahol szülsz ott milyen a fájdalomcsillapítási szokás.Ha akarsz kérni és ő is jónak látja tedd.nem kell szenvedni azért mert sok mazohista nő imád szenvedni.Nem olyan vészes...de igenis fáj,és igenis nagyon.2 gyereket szültem egy hang nélkül tehát nem vagyok egy hisztis p..,mégis azt mondom a 3 babámat csakis érzéstelenítővel szeretném megszülni.Szeretném érezni milyen az amikor úgy is lehet világra hozni egy életet ha nem szakad ketté közben az ember,és nem arra figyel,hogy a 3 fájások 2 percig tartanak és és ez megy már órák óta.lehet ezt máshogy is.és nem ettől leszel jó vagy rossz anya.nem ez hozza a jó kapcsolatot gyerek és anya közt.Félned felesleges mert nem tudod mitől kell félned.persze ki lehet bírni,de ha mód van rá,hogy enyhítsd a fájdalmat és támogatnak a dokik is tedd meg ha így akarod.
2009. dec. 19. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
66%
Hát azért én nem értek teljesen egyet az utolsó hozzászólóval. Azért ne nevezzük már mazochistának azokat, akik természetesen akarnak szülni! És nem véletlenül fáj, mert ez igenis kihatással van az anya-gyermek kapcsolatra. Nem kellene minden téren kijátszani a természetet. Jó hogy nem már egy béranyát fogadsz fel, mert ott tényleg egy karosszékből végignézve születne a gyermeked.
2009. dec. 19. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
69%
ne ért velem egyet és szenvedj.Vannak olyan nők akik ezt még élvezik is.Minden érzéstelenítő nélkül szültem mindkét gyerekem,ugy hogy tudom miről beszélek.nem kell el bagatellizálni a szülési fájdalmat.hogy áá az semmiség,meg áá azt ki lehet bírni,,ááá az nem is fáj annyira.meg elfelejted.semmivel se rosszabb anya az aki fájdalomcsillapítót kér.ha megteheti és akarja,tegye.aki meg hőst akar játszani az tegye azt.
2009. dec. 19. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
70%

Honnan tudod, ha még nem szültél?

Én abzsolut úgy készültem neki, hogy fáj és ez van. Ehhez képest, nem fájt. Fura volt, feszített, de nem a fájdalom szót használnám rá. Babám kibújt és mindjárt azt mondtam hogy ha ennyi egy szülés, akár minden nap szülök...

Amúgy nagyban te befolyásolod. Ha félelemmel indulsz neki, ne számíts jóra...

Állíts át az agyad arra, hogy megszülöd a babád, akit szeretsz, akit vártál, akit akarsz, és már millióan túlélték előtted, te is túl fogod, és élmény lesz, mert az lesz. Én alig várom 10 hét mulva a következő szülésemet...

2009. dec. 19. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
86%
17:37-es: Aki meg mártírt, mint te is, az meg adja elő, hogy milyen rohadtul fájt. Ijesztgesd nyugodtan a szülni készülő kismamákat, hogy milyen elviselhetetlen és szörnyű kín, amikor tényleg nem az. Különben a babának is sokkal jobb, ha nincs fájdalomcsillapítás (elég ha utánanézel a kutatási eredményeknek), dehát egyeseknek csak saját maguk számít.
2009. dec. 19. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
100%

Én meg nem készültem semmire, mert nem tudtam mire is kéne, így nem stresszeltem magam ilyen dolgokon...

Csak arra gondoltam az uolsó 1 hónapban, hogy ezen túl kell lenni és kész. végig reménykedtem abban, hogy hamar túl leszek rajta.

Szerencsére így is volt (1óra volt mindössze), ahol én voltam fájdalomcsillapítót csak a császárosok kapnak, ha van fogadott dokid akkor is. De túléltem, mikor már úgy érzi az ember hogy nem bírja, addigra már meg is születik a baba.

Egyébként rosszabbra számítottam így utólag visszagondolva.


11hetes baba anyukája

2009. dec. 19. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
58%
Nekem nagyon rossz élmény volt. Iszatos fájdalom, ami nem hasonlítható semmihez. Reggel 8-tól vajudtam du. 2-ig. Ebből az utolsó 4 óra volt maga a pokol. Nem tágultam 2 újnyinál tovább. Így megcsászároztak. Ami iszonyatos fájdalommal járt utánna 5 napig. Azt hittem összeszarom magam. Segíthet a párod ha bent van, vagy kérj EDÁT! Én ha még szülök is csak edával fogok az hót tuti. Nem kell szenvedni...
2009. dec. 19. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!