Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Szülés után ha rendben találna...

Szülés után ha rendben találnak mindent hazamehetek saját felelősségre?

Figyelt kérdés
Engedélyezik Magyarországon az un. "ambuláns szülést"?

2014. ápr. 10. 12:47
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
25%
Ha ott akarod hagyni a babádat a kórházban akkor oda mész ahová akarsz, saját felelősségre de a picit nem fogják kiadni csak 3 nap után ha minden rendben.
2014. ápr. 10. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
73%
Saját felelősségre a gyereket is viheted, ha nála is minden rendben. Más kérdés hogy érdemes-e kockáztatni.
2014. ápr. 10. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
2014. ápr. 10. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
88%
Hazamehetsz. A babat akkor engedik veled, ha a gyermekorvosotok ir egy igazolast elore, hogy ellatja a gyereket a korhazbol valo hazaerkezes utan.
2014. ápr. 10. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 A kérdező kommentje:
köszönöm mindenkinek aki válaszolt, tudom mit csinálok, igazából van itthon egy picikém és nagyon anyás, nem szeretném h lelkileg rossz legyen neki, ezért gondoltam erre a megoldásra. aki anya az tudja mire gondolok.
2014. ápr. 10. 12:56
 6/33 anonim ***** válasza:
43%

"A babat akkor engedik veled, ha a gyermekorvosotok ir egy igazolast elore, hogy ellatja a gyereket a korhazbol valo hazaerkezes utan."


Ez tévedés, SAJÁT felelöségre bármikor hazaviheted a gyereket is, viszont ha bármi baja lesz, akkor téged vonnak felelöségre, ami azt jelenti, hogy adott esetben lecsukhatnak.

2014. ápr. 10. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
58%
Olyan picike nem lehet, minimum 1 év van köztük... és a most születő picikédnek szüksége van a kórházi felügyeletre, de te tudod.
2014. ápr. 10. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
61%
Nekem ezt a korhazban mondtak. Azt mondtak, enelkul nem engedhetik el a gyereket. A szulo tavozhat sajat felelossegre, de a gyerek nem. Pont olyan ez, mintha meg akarnad tagadni az eletmento csaszarmetszest: a kutyat nem erdekli, hogy te mit akarsz, a gyerek a lenyeg.
2014. ápr. 10. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:
80%
Én anya vagyok, és értem mire gondolsz, de most lesz még egy picikéd, akinek alapvető érdeke, hogy ő is megfelelően el legyen látva. Egy újszülöttnél nem derül ki minden azonnal. Meg kell kapnia az oltásokat, a harmadik napon még vért vesznek a PKU szűréshez, lehet hogy besárgul, és neked fel sem tűnik rögtön. Nézik hogy nincs e szívzöreje, és egyebek. A gyerekorvos nem neonatologus. Nincs tapasztalata újszülött ellátásban. Ha pedig Isten ne adja gond van, akkor már az újszülött osztályra nem vesznek vissza, és a gyermekágyra sem, hanem mehettek a sima gyerekosztályra ahol előfordulhat hogy bent sem lehetsz vele. Azt kellene felfogni hogy most már két gyereked lesz. Nem helyezheted a nagyot a kicsi elé. Semmi baja nem lesz attól hogy te három napig kórházban vagy a testvérével.
2014. ápr. 10. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
76%
Én is nemsokára szülök, a nagyobb gyerkőcöm most múlt két éves, ő is nagyon ragaszkodik hozzám, de eszem ágában sem lenne ezért a kisebb egészségét kockáztatni. Nem lesz könnyű, hogy három napig nem lehetek vele, de bízok benne, hogy a többiek (apuka, nagyszülők) addig megbirkóznak a helyzettel. A kórházban sok vizsgálatot elvégeznek a piciken, biztos, hogy ezeket nem hagynám ki.
2014. ápr. 10. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!