Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Gatizomtorna szules utan 1...

Gatizomtorna szules utan 1 oraval, ez komoly?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Egyszer olvastam hogy ha azt szeretnenk hogy hamar regeneralodjon a gat akkor mar a szules utan egy oraval meg kell kezdeni a tornat. Az nincs leirva hogy milyen gyakorlatokkal! Szerintetek??

Van olyan aki orul annak hogy x ora vajudas es kinlodas utan vegre a kezeben tarthatja a babajat nemhogy meg elkezdjen gatat erositeni, plane ha szakadt es vagtak!! Ti mit gondoltok errol??


2014. ápr. 26. 08:14
 1/4 anonim ***** válasza:
Fiam hajnal 1-kor született, másnap délelőtt már izomtornáztam gyógytornászi segítséggel. Már a terhesség előtt és alatt is jártam gyógytornászhoz (sztk alapon), mert egy gyerekkori sérülés miatti problémákat orvosoltunk. Nekem egyáltalán nem fájt a gátmetszés helye, az ebédet már az ágyon ülve ettem, míg mások szenvedtek vele. Szerintem sokat segített a torna ebben. A szexxel sem volt utána gond, bár a gyermekágy alatt minden nap kb. fél órát tornáztam. A gyógytornász azt mondta, hogy a szülés után egy 5-6 órát várni kell a gyakorlatokkal, de többet nem kell várni, minél előbb neki áll az ember, annál könnyebben regenerálódik a szövet. Egyébként én a szülőágyon is neki tudtam volna állni, olyan jó kedvem volt, fáradt sem voltam, a gátvarrást is végig viccelődtük a dokival és a férjemmel, pedig én nagyon féltem a szüléstől, és főleg a varrástól a gyerekkori sérülés miatt. Nekem a gyógytornász határozta meg a feladatokat, az erősségüket és az ismétlés számot a korábbi sérülést figyelembe véve, és a gát állapotát, tehát nem csak úgy bele a nagy világba neki álltam.
2014. ápr. 26. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

mindössze két öltésem volt gátseben, 11-kor szültem, kettőkor kint ültem és vártam a látogatókat, még aznap elkezdtem a otrnát. Aztán hazamentem 5 öltéssel, mert varratszedés után szétnyílt a sebem, másnap hegkimetszés, resutura. Élmény volt, azóta onnan hiányzik az a 6-8 mm... :(

Feltehetősen a korai ücsörgés és a torna is szerepet játszott a lassú gyógyulásban a szakember szt.

Szóval érdemes kicsit várni, én már biztos azt tenném.

2014. ápr. 26. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

1-es vagyok.

2-es! Megkérdezhetem, hogy a gyakorlatokat, amiket végzett, honnan tanulta? Könyvből, tanfolyamon vagy gyógytornásztól? És kimondottan szülés utáni gyakorlatok voltak, vagy sima intimtorna? Gyógytornász felügyelte a gyakorlatok elvégzését?

2014. ápr. 26. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Én tudatlan vagyok ezen a téren, nekem senki sem említette a gátizom tornát. Mindkét szülésemkor volt gátmetszés, nem is kicsi, első szüléskor az első metszést még kétszer bővítették, mert olyan feszes voltam. A másodiknál gátvédelmet ígért az orvos is, szülésznő is, de menet közben azt mondták, kizárt, hogy repedés nélkül megússzam, muszáj volt vágni. Maga a varrás fájt ugyan, de utána csak kellemetlen volt a varrat és nem fájdalmas. Ülni simán tudtam, egyből szülés után, sőt már a körházban is törökülésben szoptattam.

Úgy gondolom/érzem/férjem érzi, hogy bent is minden a régi.

2014. ápr. 26. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!