Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Ki szült már Spanyolországban?...

Orhidea1 kérdése:

Ki szült már Spanyolországban? Egy kis beszámolót szeretnék tőllettek a harmadik trimeszterben való vizsgálatokról és a szülésről.

Figyelt kérdés
Mi spanyolország déli részén élünk és állami kórházban fogok szülni.Még két hónapom van hátra. A nyelvet minimálisan beszélem ezért is nagyon izgulok de ott lesz a férjem,ő beszéli jól.

2014. máj. 21. 17:19
 1/9 anonim ***** válasza:

A kisfiam lassan 5 éves és a kistesójaval vasárnapra vagyok kiirva.

Az utolsó trimeszterben 1 ultrahangot csinálnak, ami egyben van a kenetvétellel is. A 32-36. hét között megcsinálják az utolsó vérvételt, aminek az eredményét vinni kell a kórházba. A védönöhöz havonta kell járni. Az elsö NST a 41.héten van ...

Most is állami kórházban fogok szülni. Itt szülésznö van veled. Ha orvost látsz, az sok jót nem jelent. A szülés után 2órát vagy a szülöszobán édes hármasban, aztán átvisznek a szobába. Ahol én voltam, ott 1ágyas szobák vannak és Apa végig ott volt velünk 3napig. A babát csak fürdetni vitték el naponta, azt kivéve végig velünk volt.

Még valami? :-)

2014. máj. 21. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Koszi szepen a beszamolot.Spanyolorszag melyik reszen laktok?Arra lennek meg kivancsi hogy miket kell bevinni a korhazba magamnak es a gyereknek?Augusztus 1-re vagyok kiirva de remelem julius vegen mar tulleszunk rajta.Kislanyunk lesz.Neked konnyu szulest kivanok es jo lenne ha majd szules utan tudnal kicsit meselni a szulesedrol.Nekunk elso gyerek lesz igy semmi tapasztalatom,azt sem tudom hogy mikor kell indulni a korhazba ,mirol ismerem fel hogy kezdodik a szules.Na de hiszem hogy minden rendben lesz es konnyen megszulok.
2014. máj. 22. 18:28
 3/9 anonim ***** válasza:

Szia! a kistesó még várat magára, igy azt tudom mondani, mi vna összekészitve, amit viszünk magunkkal a kórházba:

Babának: viszek törlökendöt (az 5év tapasztalata, hogy sokmindenre jó :-D) és cumit. Bár erröl megoszlanak a vélemények, nekem a fiamnál nagy segitség volt. Aztán mielött jövünk haza, Apa hazajön a hordozóért és a ruháért, amiben hazavisszük majd.

Ha augusztusban szülsz, ne aggódt túl a hazavivös ruhát. A kisfiamat egy szál body-ban hoztuk haza olyan meleg volt :-D

Magamnak: tisztálkodási szerek, papucs és aminek szintén nagy hasznát vettem: eldobható bugyi. Nem drága és nem kell aggódnod, ha véres lesz. valamint most viszek melltartó betétet! a kisfiamnál hazaérkezésünk után lett tejem, viszont utána rengeteg, igy ha most hamarabb lenne ...

ja, és Spanyolországban van olyan kórház, ahol szülés után beteszik a kislányok füllbevalóját, ha akarjátok! :-)


és hogy mikor induljatok? A fiamnál elment a magzatvíz, egyértelmü volt. Ne aggódj, tuti nem téveszted össze semmivel, mert megállás nélkül folyik/csepeg és rengeteg :-)

Most: én is szeretném tudni, mikor és hogy indul MÁR el! De ha 1órán keresztül jönnek az 5perces fájások, akkor itt az idö.

Sok szerencsét és ha még van kérdésed irj :-D

2014. máj. 28. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Ja, a szülésznök nagyon rendesek, viszont állami szinten a természetes szülés hivei :-)

A növérek teszik a dolgukat, de nem túl beszédesek. Ha kérdezel, akkor azonban segítenek.

Normális esetben 2éjszakát kell bent tölteni. Hazamenetel elött nekem szóltak, hogy megnéz egy doki ... hát szó szerint megnézett. AZ AJTÓBÓL :-)

2014. máj. 28. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszi szépen a választ, sokat segitettel.Én azt hittem hogy a babának is kell vigyek mindent, pelus,furdeto,meg minden ami kell majd itthon,na de jó hogy van végre valaki aki felvilagosit.Te honnan tudtad hogy miket kell vigyél?Magamnak nem kell vigyek haloinget vagy azt adnak ott? Nektek most mi lesz kislány vagy kisfiú? Szóval még jól érzi magát ott bent.Hát kívánom hogy minél hamarabb és minél könnyebben túl legyél rajta.Aztán majd remélem tudsz írni egy kis beszámolót a szulesrol.Ti hol laktok?Mi Carbonerason,Almeriatol kb 60 km.
2014. máj. 29. 23:58
 6/9 anonim ***** válasza:

Annak idején megkérdeztem a védönöt és szétnéztem a neten, hogy mit kell vinnem :-)

Neked adnak mindent és a babának is amíg bennt vagytok a kórházban.

Azt jó, ha tudod, hogy az összes állami kórházban "közös megegyezés" alapján a természetes szülés hivei ...ezt ne úgy értsd, hogy pl nem adnak epidurált, hanem hogy várnak a 42.hétig mielött inditják a szülést!

Holnap kell mennem NSTre, mert még mindig egyben vagyok, majd kiderül, mit mondanak!


ja, még valami: 5éve megkérdeztem, hogy esetleg a szülésznönek vagy a növéreknek adjunk-e valamit (pl.csokoládét...) erre a válasz az volt, hogy megörültem-e, ez a munkájuk ... no comment!


Kitartás a végéhez!

Mi egyébként Mallorcán élünk :-)

2014. jún. 1. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Szia! Június 2an végre megszületett a kislànyunk :-D

megint elfolyt a magzatviz (miután reggel 3cm-rel még hazaküldtek). Ez volt délután 3kor és 19.15kor már 4 fős család voltnk :-)

Bármi kérdésed van, irj nyugodtan :-)

2014. jún. 17. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Szia. Gratulálok a kislanyotokhoz. Én már nagyon izgulok pedig meg van 6 hetem a kiírt időpontig. Múlt héten voltam ekografon és még nem volt lefordulva,emiatt is aggódom, de remélem lefordul a szulesig mert nagyon nem szeretnék császárt. Neked mikor fordult le? Nekem meg nem csináltak egy huvelyi vizsgálatot se és csak a 39. héten kell újra menjek vizsgálatra. Kicsit fura mert nallunk otthon már az első trimeszterben is vizsgálnak.Nem hiányzik amúgy csak így a vége felé olvastam hogy van akinek már nyílik a mehszaj és ha nem nézik meg nincs honnan tudják. Na de itt úgy látszik ilyen a szokás. Szóval 3 cm-nél még hazakuldenek? Hát nem is tudom majd mikor induljak kórházba mert mi 60 km lakunk a kórháztól és hát nem szívesen jarnek annyit.Hu hát sokminden miatt izgulok meg félek így az első szulesnel de remélem minden rendben lesz. A gatmetszestol is nagyon félek de reménykedek hogy nem lesz rá szükség.Nallad ez hogy volt? Kívánok kellemes babazgatast és sok erőt.
2014. jún. 18. 20:25
 9/9 anonim ***** válasza:

Köszönjük szépen! :-D

Nekem azt hiszem, hogy a 36.heten fordult be, szóval még bőven van ideje ;-)

az utolsó ultrahang előtt vesznek kenetet, nézik a streptockco baktériumot, de ott lent csak akkor vizsgálnak meg, ha pl fàjàsokkal mész be ... egyébként nem matatnak!

itt nincs hetente nst, se nem nézik, hogy nyilsz vagy nem ... ez más, mint otthon


és hogy félsz ... hát tudod, nem tudom, melyik a rosszabb: mikor még nemtudod, mi vàr rád vagy amikor már tudod ... mindenesetre egyenlőre több gyerekünk nem lesz :-D


kitartás ;-)

2014. jún. 19. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!