Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Ha beindul a szules es elobb...

Ha beindul a szules es elobb elkezdek nyomni, akkor konnyeben megszuletik a baba?

Figyelt kérdés
Ugy ertem hogy elobb megszuletik-e? Mert altalaban csak akkor mondjak hogy nyomjon amikor mar szinte ott van a feje. Ezzel nem lehetne segiteni ot a gyorsabb kijutasban?
2014. máj. 27. 09:12
 1/10 anonim ***** válasza:
94%

Ha előbb nyomsz, akkor azzal lehet rosszat teszel. Nem véletlen mondják, hogy csak akkor nyomj, amikor kell.


Most bocs, de ha pl. nagy WC-zned kell, akkor már előtte órákkal nyomsz, hogy időben kibújjon? Max. az aranyered ér akkor előbb célba.

:)

2014. máj. 27. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem ártana kicsit tájékozódni, hogyan zajlik egy szülés. Persze, ha te egy iskolás lány vagy, akkor ez a kérdés teljesen természetes és helyénvaló.
2014. máj. 27. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Szia. Nem szabad hamarabb nyomni, mert szétszakad a méhed, a méhszáj, a gáttájék. Szóval csak bajt csinálnál vele.
2014. máj. 27. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Hidd el, amíg nincs ott az ideje, nem fogsz nyomni, levegőt venni is teljesítmény a kitolás előtti utolsó fájásoknál, nem hogy nyomni... :) sőt, sokszor amikor már nyomnál is azt mondják még ne, mert nem jó, ha túl gyoran-erőltetetten születik a baba meg van mindennek a maga ideje!
2014. máj. 27. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Így még a baba nyaka is kitörhet. Szóval ülj a seggeden és várd meg a tolófájásokat.
2014. máj. 27. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Nem szabad előbb nyomni. Meg kell várni, amíg eltűnik a méhszáj. Ha előbb kezdesz nyomni, csak feleslegesen kifárasztod magad és kárt okozhatsz magadban és a babában is.
2014. máj. 27. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Az ertelmes valaszokat koszonom szepen!!
2014. máj. 27. 09:49
 8/10 anonim ***** válasza:
Nálunk lett egy pici probléma ebből. Még nem tűnt el a méhszáj, de jöttek a tolófájások ( oxitocin váltotta ki) és 16 óra vajjúdás után nem bírtam visszatartani. Nyomni kezdtem. Minden fájás alatt a szülésznők kézzel feszítették szét a méhszájat, hogy kiférjen a baba. Szegènykém fején oldalt így is lett egy nagy ödéma, de felszívódott 1-2 héten belül.
2014. máj. 27. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
ha akkor nyomsz amikor meg nem vagy kitagulva, akkor egy kis lyukon probalsz kinyomni egy nagyobb dolgot: ket dolog lehet, vagy te repedsz szet, tobb a varras, amit nem erzestelenitenek, tobb a verveszteseg. Vagy a baba feje reagal ra es egy vagy akar tobb nagy dudor is kialakulhat rajta, ami faj a babanak, nem tud azon a felén fekudni es konnyebben is besargul. Bar ez elmulik, de lesz ezen kivul is eppen eleg bajotok felesleges meg direkt szerezni is hozza. Inkabb probalj megtanulni helyesen lelegezni, ami segit, hogy ne nyomj feleslegesen
2014. máj. 27. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Hát ez nem így működik. Csak teljesen eltűnt méhszájnál lehet nyomni. Nekem is még az első tolófájásnál várni kellett, csak a következőnél nyomhattam. Árthatsz vele a babának és magadnak. Megvan a szülésnek a maga menete, feleslegesen nem szabad siettetni semmit.
2014. máj. 29. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!