Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Kedves kismamák, anyukák!...

Kedves kismamák, anyukák! Pontosan 1 hét múlva van a szülés időpontja! Bevallom, kicsit félek! Mesélnétek nekem a szülésetekről vagy hogy élitek at az utolsó hetet?

Figyelt kérdés

2014. máj. 28. 22:22
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
Én kényszerpihenőre voltam már fogva. Nagyon aktív voltam, és be volt tojva a család, hogy míg jövök-megyek, valahol beindul a szülés... Szóval az utolsó két hétben inkább a könyveket (és sok őszibarackot) faltam. Nagyon jól éreztem magam, a kislányunk aktív volt, de hagyott pihenni. Izgatott voltam, biztos te is az vagy, de nincs okod félni. A szülés abban az adott pillanatban nem annyira "hű, de jó érzés". Én nagyon erős menstruációs görcsökhöz hasonlítanám a saját fájásaimat. EDA-val szültem, amit csak ajánlani tudok, mivel a kitolás előtt egy bő félórát még aludtam is. (Egyébként ha így tervezel szülni, azért tudd, akkor kell szólni, hogy epidurált kérsz, mikor tudod, hogy a fájások erősödésével már egy óra múlva nem bírod. Mivel kb. egy óra míg megkapod, mert előtte speciális infúziót kell kapnod. Tehát ne akkor szólj, mikor már "nem bírod", mert utána még egy óra van hátra!) Egyébként gyors, nyugis szülésem volt, szép élmény volt. Nem mondom, hogy nem fájt, de abban biztos vagyok, hogy simán kibírható EDA nélkül is akár. (Én ha tudtam volna, hogy csak 1,5 óra és kinn a baba, nem kérek.) Nincs okod aggódni, biztos minden rendben lesz. Pihenj, lazíts, és számold vissza a napokat! ;)
2014. máj. 28. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm hogy írtál! A fájdalomtól nem félek, mert attol nagyobb fajdalom nem lehet, mint amikor azt mondtak nekem hogy soha nem eshetek teherbe, erre itt vagyok 9 honapos terhesen!

En oszinten a beöntéstől félek es a varrástól! Semmi mástól! Ma egy oranként fájásom volt, lezuhanyoztam es elmúlt, csak a derekam faj meg mindig! Nagyon várom hogy a karomban tartsam az en kisbabámat!

2014. máj. 28. 22:41
 3/18 A kérdező kommentje:
Jaj espersze a gátmetszés, azt nem szeretném, nagyon félek ilyenektől
2014. máj. 28. 22:42
 4/18 anonim ***** válasza:
45%
ha nem tanuló az orvos, nem kell félni a gátmetszéstől és varrástól, de ha igen, vagy kontár, isten kegyelmezzen
2014. máj. 28. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
Nem, itt nincs kezdő orvos! Fiatalok de az osszes dokit ismerem, sot az egyik a nőgyógyászom, a masik pedig a hugomnsegitette vilagra! Anyukam maximalisan meg van elegedve vele! A doktornonel pedig a baratnom szult es csak pozitivat mondott rola! Csak a nővérek bunkok
2014. máj. 28. 23:48
 6/18 anonim ***** válasza:
A beöntéstől sem kell félni, nem fáj.
2014. máj. 28. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
Gondolom nem is kellemes
2014. máj. 29. 00:34
 8/18 anonim ***** válasza:

Szia! Én is bármikor szülhetek már (vasárnapra vagyok kiirva)

Melyik kórházban szülsz majd? Sok helyen nincs már beöntés csak tabletta :)

Sok sikert neked és gyors, könnyű szülést!

2014. máj. 29. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
Kedves Kérdező nagyon irigyellek olyan jó dolog amikor azt várjuk, hogy megszülessen és a karunkba tarthassuk a Kicsikénket! :) Boldog babázást kívánok, a szüléstől pedig ne tarts, nekem a nőgyógyász azt mondta hogy ők azért vannak ott h. segítsenek, a beöntés nem fáj csak kellemetlen, a gátmetszést pedig elérzéstelenítik, a varrást is, nekem az egész szülésből az utlsó 10-15 perc volt a legnehezebb, a többi simán kibírható, az utolsó héten én sokat aludtam, a nagy pocakomtól már alig bírtam mozogni, izgultam nagyon :)
2014. máj. 29. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

:) 3 hóapos a babám,de ha tehetném,újra átélném a szülést!

Utolsó héten én már a kórházban feküdtem,szóval sok mindent nem csináltam sétáláson,tv nézésen és a szobatársammal való beszélgetésen kívül. Én csak bódító injekciót kaptam szülés közben,tehát minden fájdalom érezhető volt,sőt kaptam oxitocint,az elég rossz fájásokat csinál,de ott az a kb 8 óra 1 órának tűnt,olyan gyorsan elment. Én kaptam egy érzéstelenítőt gátmetszés előtt,így nem éreztem az égvilágon semmit.Varrásnál ugyan így.Nekem mondták,hogy fájásnál terpesszek be nagyon,hogy jobban táguljak,nyomni meg úgy nyomtam mint az őrültek,tiszta véraláfutás lett az arcom,mellkasom vállaim is,csak a baba jöjjön ki minél gyorsabban és ne szenvedje meg.Ne félj,pár nap a szülés után és már újra végig tudnád csinálni,hidd el :)

2014. máj. 29. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!