Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Szülés után széklettartási...

Szülés után széklettartási probléma volt valakinek? Elmúlt? Hova érdemes fordulni vele? Nagyon nagyon híg, vízszerű székletről van szó.

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Szerintem a szülés komplikációjaként alakulhatott ki. Semmi problémám nem volt a szeleket tudom tartani és nem volt gond a kaki visszatartásával sem, amíg normál állagú. Viszont a vízszerű, erős hasmenéses széklet kifogott rajtam..... Sajnos volt, hogy nem értem ki időben a wc-re.

Valakinek volt ilyen? Ez elmúlik idővel, vagy már kezelésre szorul? Mi használt? HOva érdemes fordulni vele?


2014. jún. 5. 20:32
 1/7 A kérdező kommentje:
ezt a vízszerűt tényleg úgy kell érteni, hogy pont mint a víz
2014. jún. 5. 20:43
 2/7 anonim ***** válasza:
Én csak pár hét múlva szülök, de ez már velem is előfordult. Szerintem a vízszerű hasmenést nem lehet visszatartani, legalábbis nekem már volt kétszer ilyenfajta balesetem, holott semmilyen problémám nem volt eddig vele, nem is szültem még. Kíváncsi vagyok majd a többi válaszra is.
2014. jún. 5. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Intimtorna segithet. Nalunk sztkban is lehet ilyen egyeni tornara jarni, nodoki adhat ra beutalot, mindenkepp beszelj orvossal.
2014. jún. 5. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

természetesen elmegyek dokihoz. nem hagyom annyiban.

ez tényleg csak a víz széklet volt. De nagyon zavar.

Nem emlékszem ha volt ilyenem, akkor mi volt már.

De nagyon ritkán volt ilyen hasmenésem, talán gyerekként, de akkor valami hányós fosos vírus lehetett.

2014. jún. 5. 21:19
 5/7 anonim ***** válasza:
Nálam is volt, kellett pár hét, míg helyreállt. Tovább tartott a pisigond, rendszeresen becsorgott. Újra edzeni kezdtem, azóta nincs semmi ilyen gondom.
2014. jún. 5. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

A pisiléssel szerencsére nincs gond, akármennyire nagyon nagyon kell menni, akkor is bírom. Remélem így is marad.

De ha a székletem megváltozik, akkor úgy látom gondot okoz. Mondjuk szerencsére nem az ilyen széklet a normális és ilyen vízes hasmenés ritkán van, de akkor is....

2014. jún. 6. 07:55
 7/7 anonim ***** válasza:

én szülés nélkül sem tudom visszatartani a vízszerű kakit sőt, van amikor normál állagúnál is annyira kell, hogy rohanok a wc-re és épp hogy csak beérek.

Szülés után normális, kell bizonyos idő, hogy helyreálljon minden. A megnövekedett méh lényegében a beleket tolja arrébb, hogy a gyereknek legyen helye.

Ezért mikor visszaállnak az eredeti helyükre, akkor a bélmozgás is sokkal gyorsabb lehet, így a széklet is hígabb lesz de ez majd elmúlik. Meg kell próbálni székletfogó ételeket enni, kiegészíteni az étkezést pl. híg székletet okozó ételek, mint cseresznye mellé banánt is enni stb. ha nem javul, háziorvost megkérdezni. :)

2014. jún. 6. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!