Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Kinek milyen élmény volt az...

Kinek milyen élmény volt az első szülése?

Figyelt kérdés

2014. jún. 13. 19:09
1 2 3 4 5
 1/44 anonim ***** válasza:
70%
Lassan háromnegyed éve próbálom feldolgozni, hogy merjek még egyet vállalni. Már kezdek jobban lenni, de halálközelli élmény volt.
2014. jún. 13. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/44 A kérdező kommentje:
Köszönöm az őszinte választ, de ennél kicsit részletesebben is érdekelne, ha nem nagy trauma írnod róla! Köszönöm! :)
2014. jún. 13. 19:30
 3/44 anonim ***** válasza:
80%
Nagyon fájdalmas és nagyon gyros első babához képest, akkor pár napig azt mondtam nem szülök még egyszer, kb. 1 hét után meg azt hogy kell nagyon is még egy :) kórházba érkezéstől 4 óra alatt meg lett, beértünk a kórházba akkor elkezdtem vérezni mint aki menstruál, azért mert gyorsan tágultam, de mocskosul fájt, apás szülés volt, amit mindenkinek javaslok :) Most 2 éves a lányom és 36 hetes vagyok a kis öcsivel :)
2014. jún. 13. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/44 anonim ***** válasza:
80%
Nekem 7 hete volt. Mondhatom, hogy rettenetes volt. Ennek ellenére feldolgoztam és vágyom rá, hogy még egyszer átélhessem (mondjuk nem pont ugyanígy, de magát a terhességet és a szülést). Nekem nem indult be a szülés, ezért a 41. hét végén indítottak. Burkot repesztettek, majd bekötötték az oxitocint. 7 órát vajúdtam, folyamatos, egybefüggő, nagyon erős fájásokkal. Érzéstelenítést nem kaptam. Az ágy vasát szorongattam és a lepedő csücskét rágtam, annyira fájt. Mikor már jöttek a tolófájások, kiderült, hogy a baba nem jól illeszkedett be és nem tudom kinyomni. Azonnal császár lett belőle. Így "belekóstolhattam" a szülés mindkét verziójába. Lelkileg nagyon nehéz volt utána hetekig, mert kudarcként éltem meg a császárt. Mindentől függetlenül már jó szívvel gondolok rá vissza.
2014. jún. 13. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/44 anonim ***** válasza:
92%

nekem is 7 hete volt. 18 ora vajudás, ebböl kb. 12 ora 2 percesekkel...nem tágultam, nem kaptam semmi fájdalomcsillapitot, se infuziot, se semmit. szülés elött 2 orával könyörögtem az epidurálért. utána már könnyü volt,2 szer felsikitottam, 3 tolással kint volt a -kis- 4 kg-osom.

egyébként a vajudás borzalmas volt..a magzatviz folyt, közben hasmenésem volt (utolag tudtam meg, hogy ez teljesen normális), a fájdalomtol hánytam..én is azt mondtam, hogy soha többet nem szülök..azért mostmár másképp gondolom :)

2014. jún. 13. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/44 anonim ***** válasza:
73%

3 honapja volt programcsaszarom, remèlem nem baj hogy arrol irok!

tudtam hogy màsnap szûlök, nem aludtam... reggel 7kor elvittek előkésziteni, ugy féltem mintha akasztani vittek volna! jött a dokim mondta h fél9kor csináljuk. azt gondoltam ott hogy engem ne vágjanak én megszülöm, de az lehetetlen lett volna... aztán vittek a műtőbe félelemtől reszkettem mi t a nyárfalevél. aztán gerincbe érzéstelenités, vártuk higy basson. mikor én mondtam hogy még érzem ha megcsípnek nem történt semmi, aztàn èreztem hogy megint. csipkodnak , mondtam h már nem fáj, erre közölte az altató orvos hogy már felvágták a hasam mindjárt kint a baba! kiemelték a drágámat és a hasamra tették a kis meleg testét!! fantasztikus volt nem gondoltam hogy csaszár is lehet ilyen élmény.

akkor azt mondtam hogy ezt a félelmet soha többé, de azota változott, de persze most is félnék a műtèttől. de megéri!!

2014. jún. 13. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/44 anonim ***** válasza:
6os vagyok. mâr 3 éve tudtam hogy bem szülhetek rendesen, ezért volt ilyen az esetem
2014. jún. 13. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/44 A kérdező kommentje:
Annyira nem baj, hogy leírtad, hogy külön köszönöm! (Persze a többieknek is!) A császártól pont ugyanannyira vagyok betojva - ha nem jobban - mint a normál szüléstől, úgyhogy tökéletesen értem a rettegésed. De amit írtál, az megnyugtatóan hatott rám. Köszönöm!
2014. jún. 13. 20:06
 9/44 anonim ***** válasza:
45%

örülök hogy nyugtatólag hatottam rád! szivesen beszélek ròla mert hatalmas élmény volt :)

az érzéstelenitésről annyit tudni kell hogy érzed hogy matatnak rajtad csak nem tudsz mozogni és fájdalmat nem érzel, azt is éreztem mikor kiemelték (egész pontosan kirántották) a babát

én azt éltem volna meg rosszul ha nem tudnék szoptatni, nem azt hogy nem tudtam megszülni


boldog babavárást és szép gyors szülést komplikáció nélkül!

2014. jún. 13. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/44 anonim ***** válasza:
80%
4-es vagyok, akinek sürgősségi császárja lett. Ne félj tőle, ha úgy alakulna! Nekem nem fájt a gerincérzéstelenítés, igazából olyan, mint egy sima szuri, csak ezt gerincbe adják. De simán kibírható. Utána már nem érzel semmit, csak néha azt, hogy mozgatják a testedet. Látni nem látsz semmit, mert egy leplet húznak az arcod elé. Maga a műtét nagyon gyors, talán negyed óra.. Nekem a felépülés is könnyen ment. Az igaz, hogy 6 órán keresztül utána nem szabad mozgatni a fejed és az is igaz, hogy az első felkelés nem egyszerű, de ha úgy nézem, sokkal jobban fájt a vajúdás, mint a hasi sebem. Az első felkelés után pedig minden felkelés egyre könnyebb lesz! Én attól féltem, hogy majd a szoptatás rovására megy a császár, mert a csapból is az folyik, hogy már a szülőszobán szoptatni kell, különben jajj, mi lesz, hát elmondom neked, hogy délután császároztak és csak másnap délelőtt találkozhattam a babámmal. Ennek ellenére semmi problémám a szoptatással, a lényeg, hogy az első napokban annyiszor szoptass, amennyiszer csak bírsz. Hétfőn volt a műtétem, péntek reggel már varratot szedett a dokim. Az sem fájt és tényleg olyan klasszul csinálják már, hogy ha fehérneműben vagy, nem is látszik a vágás helye.
2014. jún. 13. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!