Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Szült valaki mostanában a...

Niki1987 kérdése:

Szült valaki mostanában a Szent Istvánban? Én július 18-ra vagyok kiírva és pakolgatom össze a csomagot amit majd viszünk magunkkal ha itt az idő. Miket érdemes bevinnem a picinek? Ha kell pelus, ruha stb akkor kb. darabszámot is írjatok, légyszi.

Figyelt kérdés

2014. jún. 23. 15:18
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Személyes cuccok magadnak, 10-15 db pelenka.

Ruhát ráér az apa bevinni, mielőtt hazaviszitek.

2014. jún. 23. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Papucs,3-4db szoptatós hálóing,2csomag szülés utáni betét(nekem 2cs. kellett), melltartóbetét,egy csomag libero újszülött pelenkát hozott a párom hogy ne legyen az hogy kevés x darab, bugyit vagy eldobható háló bugyi,3db törölköző(fürdés után amikor törölköztem volt hogy véres lett) köntös,fogkefe,fogkrém,hajgumi....cumi a picinek ha szeretnéd,popsitörlő,popsikrém,hírtelen ennyi jutott eszembe!! :) picinek ráér az apa bevinni ruhát ha megszületett ,én éjjel szültem és aznap 13óra körül hozta be a párom,de adtak rá kórházit.4napig tartottak bent minden anyukát szóval max ennyi nappal számolj :) 9,5hónapos fiú anyukája
2014. jún. 23. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Ti az Istvánban szültetek??? Én 2x szültem ott, utoljára 1 éve, de SEMMIT nem adtak. Második nap kaptunk popsikenőcsöt meg alkoholt a köldökcsonkra, de semmi mást. Szóval szerintem kelleni fog napi 5 pelenka, popsitörlő, napi 1-2 body, talán rugdalózó bár nem tudom milyen meleg vagy hideg lesz. Vékony sapka, takaró, kiszokni (ha van babakesztyű, hogy ne kaparja a kis arcát, de ha nincs a zoknit is ráhúzhatod a kezére). 5 textilpelenka, törölköző (kifogó). Ha jól emlékszem, kb ennyi kellett a babának. Neked étkészlet, pohár, WC papír, papucs, hálóing (legalább 2-3 ha összevéreznéd), eldobható bugyi, inkontinenciabetét, sampon, tusfürdő, törölköző (abból is legalább 2 a vérzés miatt. Pakolj 2 táskába, 1 kisebb a szülőszobára - papucs, hálóing, bugyi, betét, babának 1 pelenka, 1 body, 1 rugdalózó (ha nagyon meleg van akkor csak zokni), sapka, kis takaró, textilpelenka. A többi mehet a nagy táskába, amit majd az osztályon használsz. Könnyű szülést neked!
2014. jún. 23. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Novemberben szültem, de nekünk vinni kellet a babának a ruhákat, kifogót sapit mindent. Pelus, popsikrém, alkohol volt ott, de ezen kívül semmi. Minden napra kell egy váltás ruha, plusz 1 ha balesett lenne. A ruha alatt rugdalózot értek.
2014. jún. 23. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors válaszokat, aranyosak vagytok :-D
2014. jún. 23. 18:11
 6/11 anonim ***** válasza:
Nekem 5 héttel korábban jött a babám, nem volt nálam semmi, és mindent kaptam, aki a babámnak kellett (pelus, ruha.. stb) Férjem hazaszalajsztottak az én csomagomert (hálóing, tisztasági csomag) Ja, arra vigyázz hogy olyan hálóinged legyen, amiben könnyen szoptatsz legyen nyílás a mellkasodnal
2014. jún. 24. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Sikerült ma megszereznem a kórházas listát.

Igaz személyesen kaptam csak meg a választ néhány ide-oda küldözgetés után és szerintem az e-mailre nem kapok már választ.

Ebben a listában benne van a mama és a baba szükséges dolgai is.

Ide leírom, hátha másnak is segítségére lesz.

-Okmányok: Kiskönyv, összes vizsgálati lelet, személyi, TAJ, lakcím kártya, házassági anyakönyvi kivonat (eredeti teljesen jó, és nem kell a 300 napnál nem régebbi frissített házassági anyakönyvi kivonat)vagy apasági nyilatkozat. Ha elvált az anya a jogerős ítélet, illetve ha az anya özvegy akkor az apa halotti anyakönyvi kivonata.

-Tisztálkodási szerek: fogkefe, fogkrém, pohár, szappan, tusfürdő, fésű, sampon, hajszárító, testápoló, törölköző, zsepi, papírtörlő, Wc papír, papír Wc ülőke Itt annyit azért megjegyeznék, hogy ha megoldható akkor amiből lehet a kisebb kiszerelést vigyétek (tusfürdő, sampon stb..), mert akkor az rengeteg helyet felszabadít :-D

-Étkezéshez: evőeszköz, szalvéta, pohár

-Ruhanemű: elől gombos hálóing, köntös, 2 db papucs (zuhanyzáshoz is) fehérneműk, "szoptatós" melltartók

-Egyéb: melltartó betét, eü betét (nagy nedvszívó képességű, kifejezetten szülés utánra, több csomag)

-Babónak: textil pelus (2-3- db, büfiztetéshez, egyéb), popsi törlőkendő, kis csomag nadrágpelenka, pléd, kis takaró, kis sapka, törölköző, min. 3 váltás ruha (időjárástól és évszaktól függően, egyszerű body és rugdalózó, láb között patentosat célszerű vinni, mert könnyebb lehet a pelusozás)

A kórház biztosítja a köldökellátáshoz alkoholt, gézlapot, továbbá a babaápoláshoz a popsi krémet.

Továbbá cumit (játszó és cumisüveg) lehetőség szerint ne hozzanak az újszülöttnek.

Ezen kívül mindenki vigyen még amit ő elengedhetetlennek gondol a kórházi tartózkodása alatt :-D

Ha valami lemarad, akkor telefon és újdonsült apa hozza :-D

Én már összepakoltam és már vissza számolok!!!!

2014. júl. 3. 18:36
 8/11 anonim válasza:

Kedves Kérdező!

Először is gratulálok a babádhoz.Kisfiú vagy kislány? Ha van időd leírnád milyen volt a Szent Istvánban szülni? Én szeptember 30-ra vagyok kiírva és van fogadott orvosom, de szülésznőt nem fogadtunk. Mire volt szükséged neked és a babádnak a kórházban? Az iratok fénymásolatát elfogadják? Előre is köszönöm, ha szakítasz rám időt. További jó babázást és nyugodt éjszakákat.

2014. aug. 21. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Amikor én szültem örültek a fénymásolatoknak, legalább nem kellett bajlódniuk, hogy visszahozzák az eredeti iratokat.
2014. aug. 21. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:

Kedves Utolsó!

Mikor szültél? Tudnál esetleg a többiben is segíteni? Köszi.

2014. aug. 21. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!