Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Sürgősségi császár után aki...

Sürgősségi császár után aki újból szült, császár lett ismét? Szóba sem jöhetett a hüvelyi szülés? Terhesség vége fele, fájt, feszített a hegetek?

Figyelt kérdés
2014. júl. 6. 18:22
 1/4 anonim ***** válasza:
Most még csak készülök a következőre, de mindenhol azt kapom, hogy attól függ, miért lett gond az elsőnél. Javaslom, hogy olvasgass és tájékozódj, de első kézből: A facebook-on van egy VBAC támogató csoport, ott minden kérdésed felteheted. Olyan nők csoportja, akik szültek, vagy szülni akarnak hüvelyi úton császármetszés után. (VBAC = vaginal birth after cesarean)
2014. júl. 6. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Szóba jött a hüvelyi szülés, én nem erőltettem, a doki sem. Azt mondta, hogy majd menet közben kiderül, lehet-e.

A második babával is vajúdtam kb. három órát, de mire beért a doki és vizsgált, a baba még nem illeszkedett be, vizsgálat közben szúró fájdalmat éreztem a hegnél, a burok is épp volt. Félő volt, hogy ha burkot repeszt, kisodródik a zsinór. Így nálam a második is császár lett.

De van ismerősöm, aki túlhordta a másodikat, indították, sikerült neki kb. 3 óra alatt közel 4 kg-os babát szülnie hüvelyi úton.

Ennél a kérdésnél is azt szoktam mondani, csak úgy, mint az első szülésnél, nem szabad mereven egyikhez sem ragaszkodni. Az orvosoddal konzultálj, lehet-e, javasolja-e, mi volt az előző császár oka...Meg lehet próbálni és ha nem megy a hüvelyi szülés, akkor jöhet a császár.

2014. júl. 6. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
közel három ev volt a ket szülés között,és sikerült természetes módon másodszor.Én előre mondtam a dokinak,h így szeretném,azt mondta,h amíg minden rendben nem látja akadályát. Nekem nem feszített a hegnel,talán 1-2szer erezten,de szerintem azt is csak egy-egy joliranyzott rugas miatt.
2014. júl. 6. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nekem a második is császár volt, programozottan. Szóba sem jött a hüvelyi szülés, mivel faros volt a lányom.
2014. júl. 6. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!