Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Hogy fordulhat elő, hogy...

Hogy fordulhat elő, hogy valakinek elcserélik a babáját szülés után? Nagy az esély rá?

Figyelt kérdés
2014. júl. 12. 14:12
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
68%

Nem tudom, hogy fordulhat elő, de én azt nem értem, hogy egy anya hogy törődhet bele.

Ha nekem másnap másik babát adtak volna, akkor addig hisztizek, amíg elő nem kerítik a fiam.

2014. júl. 12. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
84%

Szerintem max olyan helyen fordulhat elő, ahol nincsenek külön szülőszobák, hanem egyszerre többen is szülnek ugyanabban a teremben, az újszülötteket meg máshol látják el. Ott esetleg el tudom képzelni.


De szerintem a legtöbb kórházban saját szobában szülnek a nők, a gyereket meg ott helyben látják el, teszik rá a karszalagot, ami leesni se tud, csak ollóval lehet leszedni, szóval lehetetlen elcserélni a gyerekeket.

2014. júl. 12. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
81%
Kapkodásban meg zűrzavarban, amikor sokfelé kell egyszerre figyelni, előfordulhat. Igen csekély egyébként az esély. De éppúgy megvan, mint az, hogy bennfelejtenek valami t beteg hasában operáció végén. Pedig előírás, hogy minden eszközt és törlőruhát le kell számolni és egyeztetni műtét előtt és után. Aztán mégis előfordul.
2014. júl. 12. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
81%
Én úgy gondoltam, hogy a mai világban ilyen már nincs, aztán neten olvastam, hogy nem is olyan ritka. Híradóban is nem rég volt ilyen hír. Azt viszont én sem értem, hogy hogy törődhet ebbe bele a szülő. Páromnak mondom is, hogy a gyerekről le ne vegye a szemét, amíg nem rakják rá a karszalagot.
2014. júl. 12. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
47%
Ne idegesítsetek szülés előtt pár nappal-héttel!!!!
2014. júl. 12. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
81%
Néhány hete szültem a Szent Imrében. Amint kint volt a gyerek, elvitték (szobán belülre), ott megvizsgálták, megtörölték, lemérték és már közben kérdezték a nevét és írták is rá a karszalagra. A méhlepény még meg se született, már rajta volt a karszalag, a szobából ez idő alatt nem vitték ki, hanem a gyerekorvos/nővérek jöttek be.
2014. júl. 12. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
az en lanyomrol pl. leesett a szoban a karszallag, pedig nem volt kicsi. En visszatettem, es velem volt vegig, de el tudom kepzelni, hogy valahogy megis megesik. Ami mondjuk szomoru eset, mert a novernek ha ilyen lenne, jelentenie kellene, hogy ha nem tudjak biztosra kie meg idoben deruljon ki, ne evek mulva.
2014. júl. 12. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Nem tudom, de én is gondolkoztam ilyesmiken,mert nekem szülés után rögtön kivitték a babámat, nem is láttam,csak felöltöztetve hozták vissza fél óra múlva miután engem összevarrtak.És ez tavalyelőtt volt,nem 20 éve.. Elvben simán odahozhatták volna a másik szobában szülő nő gyerekét nekem,nem tűnt volna fel mivel akkor láttam először.

Viszont nem is tudom elképzelni mit élhet át az a család ahol ilyesmi történik..

2014. júl. 12. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

nagyon ritka ma már, mert igyekeznek rögtön rátenni a jól olvasható karszalagot a babára.

de huszonX éve még gyakoribb volt. engem is elcseréltek.

valami ócska anyag gézre rávarrta(!) a nővér olvashatatlan krix-krax-al a monogrammomat, mint ahogy a többi babának is.

szerencsére még ott a kórházban kiderült a csere, de hát na...

azóta is megvan az a karszalag, hát nem csodálom, hogy elcseréltek, semmit nem lehet elolvasni, ami rajta van és elvileg a nevem.

meg régen úgy tették a babákat, hogy egymás mellett az aznap születettek, így még könnyebb volt elcseréni. nem tudom, ma is játszik-e ez a szokás, de én nagyon rossznak tartom.

2014. júl. 15. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
45%

Szerintem nagyon kicsi az eselye hogy elcsrelik kb annyi mint hogy valaki meghal mandula mutetben. Szoval gyakorlatilag nem fordul elo.


Azonban ha biztos akarsz lenni a dolgodban barmikor csinaltathatsz genetikai vizsgalatot.

2014. júl. 16. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!