Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ

Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Gyerekvállalás, nevelés » Szülés

A kérdés

Szülés után volt valakinek süllyedése, sérve? Hogyan kezelték? Vállaltak még utána babát?

Méhsüllyedésre, illetve hólyag és végbélsérvre olvastam, hogy van szilikon kocka pesszárium pl.

Ez hol kapható? Használ, vagy csak a műtét segíthet?

Ha nem műtik meg, attól még lehet vállalni kistestvért?

Keress kérdéseket hasonló témákban: végbélsérv, süllyedés, szülés utáni szövődmény

2014. aug. 20. 15:44  Privát üzenet  

A válaszok
Nekem hólyagsérvem lett és enyhe méhsüllyedésem. Intimtornával szépen elmúlt a hólyagsérv, és a méhsüllyedés sem rosszabbodott. A következő szülésemnél nem is jött elő.

A válaszíró 83%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/5Időpont 2014. aug. 20. 16:04 Privát üzenet
Bocsi a kérdésért. Ezeknek mi a tünetei ? Màrmint a méh süllyedés , es sérveknek?

A válaszíró 68%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/5Időpont 2014. aug. 20. 16:08 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

A méhsüllyedésnél lent marad a méh, kinyúlnak és nem mennek vissza teljesen a tartóizmok, a méhszáj nagyon lentre kerül.

A hólyagsérvet nem tudom, de a végbélsérv gyakorlatilag annyi, hogy a hüvelybe boltozódik be, mert szülésnél kinyúlik a hüvely fala és szintén nem megy vissza teljesen, "bedudorodik" a hólyag illetve a végbél egy része.

Intimtornát lehet otthon is végezni, vagy el kell járni rá? Fogalmam sincs ezekről, a nőgyógyászom pedig legyintett az egészre, hogy kezelést nem igényel, nem lát gondot. Én viszont érzem, hogy ez nincs egészen rendben és szeretnénk még 1-2 babát a jövőben és addig meg a műtétet nem javasolják. Félek, hogy ez romlani fog a következő szülés után, ha nem teszek ellene.

# 3/5Időpont 2014. aug. 20. 16:49 Privát üzenet

Méhsüllyedésem és hólyagsérvem is lett, pedig nem volt nagy a baba, inkább alkati adottság, lazák a szövetek, könnyen is tágultam.

Kriston intim tornát végeztem, a szülés előtt is már, de a szülés után is. 13 hónapos volt a fiam, amikor vállaltuk a testvért, a terhesség alatt intimtornáztam végig.

A szülés nagyon gyors volt, 2 óra mindennel, természetes úton, épp csak beértünk a kórházba.

Nem lett rosszabb a helyzet semmivel, mint volt.

Utána is tornáztam még egy darabig, egy ideje nem, és érzem, hogy kellene.

Könyvet bárhol tudsz venni :)

A válaszíró 84%-ban hasznos válaszokat ad.
# 4/5Időpont 2014. szept. 15. 06:32 Privát üzenet
1-es vagyok. Bocsi, csak most olvastam a kérdésed. Igen, ahogy az előttem válaszoló is írta, könyvet is, DVD-t is lehet kapni könyvesboltban. Én könyvből tanultam meg az intim tornát, és teljesen jól működött. Egyébként léteznek tanfolyamok is, az - azt mondják - jobban testreszabott, az egyéni problémára jobban nyújt megoldást.

A válaszíró 83%-ban hasznos válaszokat ad.
# 5/5Időpont 2014. szept. 15. 11:30 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Történt valakivel olyan, hogy szülés után kifordult a méhe? Hogyan éltétek meg, minden rendben volt utána, nem volt szövődmény? Szültetek azóta?
Bajcsyban miután megszületett a baba rögtön odaadják az anyukának egy kicsit, vagy először elviszik fürdetni, méricskélni és csak utána?
Van olyan akinek a szülés előtt pár nappal kijött az aranyere? Nem vont gond a beöntésnél? Attól még tudtak adni? És mennyivel lett rosszabb az aranyér utána szüléstől? 39+2 hkm
Amikor elvágják a köldökzsinórt utána mi történik pontosan?
Aki császárral szült nektek is fájt utána lévő hetekben "belül" a heg?
Akinek az első baba császáros volt és utána a következő is, annak milyen volt a második császár után?

Kérdések a Gyerekvállalás, nevelés rovatbólKérdések a Szülés rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!