Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Ti ezt hogy értelmezitek?...

Ti ezt hogy értelmezitek? "Természetes szülést követően a baba a szülőszobán végig a mama mellett lehet, majd stabil, jó állapot esetén, rövid osztályos ellátás után (fél-egy óra) kikerülhet a mama mellé a gyermekágyas kórterembe. "

Figyelt kérdés
Ez most azt jelenti, h pl 15 óra a szülés, mindenkit rendbe tesznek, aztán anyukát és a babát is viszik a szobába? Én szülés után 2 órát voltam a babával a szülőszobán, aztán bevittek a kórterembe. De utána kb 5 órával is úgy vánszorogtam ki pisilni. Nem tudtam vna mit kezdeni egy babával olyan állapotban. :/
2014. aug. 20. 23:28
 1/9 anonim ***** válasza:

Megszültem, elrendeztek engem és a babát is, majd ott a szülőszobán együtt lehettünk 2 órán keresztül. Ha ez letelt, engem és a babát is levitték a gyermekágyas részlegre.


A fenti szöveget is így értelmezem :)

2014. aug. 20. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Baba-mama barát kórház - azt jelenti !

igen veled lesz a gyerkőc, amint lementek a kórterembe és elhelyezkedsz, mehetsz érte és elhozhatod a csecsemőrészlegről....amennyiben viszont nem vagy jól, nem kötelező ez a dolog!

2014. aug. 20. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

az én babámat meg csak szülés után tették mellkasomra fél percr, utána amíg varrtak, meg várták az első vizeletet, meg ez meg az, visszahozták egy szoptatásra és megint elvitték. nem is tudtam, hogy ott lehetne velem "végig"!!

utána igen, várt a kórteremben a gurulós kiságyában(nem tudom a pontos nevét)mivel simán átalszanak akár két napot is, nyugodtan lehet lábadozni, habár én mindig magam mellett tartottam az ágyban, úgy szólt rám a nővérke, hogy "Először a kötelesség, aztán gyönyörködünk benne!" tehát szoptatni, szoptatni

2014. aug. 20. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
54%
Ahogy megszültem rátettek a hasamra, majd ameddig vrrtak rendbetették es páromnàl volt. Aztán toló kocsi a kezembe adtak . Levittek a szobámba. Onnantól kezdve 2 napig folyamatosan velem volt! Pisilni vagy zuhizni akkor mentem mikor párom vagy anyósom bent volt. 1 percre sem vittek el tőlem . Sőt egy agyban aludtunk egész éjjel es egész nap szopizott . Ez a debreceni klinikán volt. De kenezybe máshogy van ott viszik 2-3 óránként szopizni es a csecsemő osztályon van. Nem tudtam magam kipihenni ameddig a korhàzba voltam. De nem sierdekelt csak az hogy ott van velem :)
2014. aug. 21. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Reggel 6-ra mentem a férjemmel programozott császárra. Kivették a babát, a férjem ment vele míg merték, öltöztették...

Mire engem is az örzőbe toltak, ő már ott várt a babával. 5 órát voltun ott hármasban, amíg fel nem tudtam állni, lefürdeni. Akkor át toltak az osztályra, ott megkaptam a babát, s velem volt végig.

2014. aug. 21. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
HA nem bírod még magadat se ellátni akkor nem viszik ki hozzád a gyereket.
2014. aug. 21. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Igen, így van. A nagyobbik gyerekemet 2 óra szülőszobai megfigyelés után én toltam át a kórterembe. Végig velem volt utána. A kicsit kb 10 percre elvitték vizsgálatra a 2 óra letelte után, mert ő magzatvizet nyelt, így többször ránéztek. Utána rám voltak utalva. Nem bababarát cimkéjű kórházban.

Ha nagyon ramatyul vagy, biztosan nem hagyják ott. Vagy kérsz segítséget.

2014. aug. 21. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
én bababarátban szültem és elvitték első éjszakára a gyereket, olyan szarul voltam. Szóval azért erre tekintettel voltak :)
2014. aug. 21. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
ez azt jelenti, hogy mindig melletted lehet ha te szeretnéd 8kivéve amikor megvizsgálják, de ez reggelente fél óra szokott lenni). Viszont nem kötelező, bent lehet hagyni a csecsemős nővéreknél amíg az ember eszik, telefonál egyet, vagy lezuhanyzik... sőt ha gyenge és szeretne aludni, akkor vigyáznak rá.
2014. aug. 21. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!