Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Baba túlhordása esetén gyakori...

Baba túlhordása esetén gyakoribb lesz a császármetszés? Vélemények? Tapasztalatok? Tegnap voltam kiírva szülésre és csak jóslófájásaim voltak. Így csináltak egy NST-t, ami rendben volt. Utána méhszájvizsgálatot, de nem tágulok, zárt a méhszájam.

Figyelt kérdés
Azt mondták hogy 2 naponta kell mennem CTG-re és adnak 1 hét türelmi időt.Ha addig nem történik semmi,akkor augusztus 28-án befektetnek a kórházba és beindítják a szülést.Gondolom burkot repesztenek stb.Szeretnék természetes úton szülni,de anyukám azt sulykolja belém hogy "ó úgyis császározni fognak".Nem tudom miért jó ezt hangoztatni.Lehet hogy végül így lesz, de nem szeretem ha valaki előre jóslatokba bocsájtkozik.Anyukámnak nagyon súlyos gerincferdülése van és a szemei is rosszak,tehát őt császározták,programozott császárja volt, foglama sincs mi az a vajúdás,mit jelent a fájás,már 2 héttel a szülés előtt befektették,majd szülés után is 10 napig bent volt a kórházban megfigyelésen.Ő ebből indul ki.Nekem nincs gerincferdülésem,a szemeim nekem is rosszak,de nem annyira mint az övé, 2010-ben volt lézeres szemműtétem és múlt hónapban voltam szemészeten és ott azt mondták hogy szülhetek természetes úton,nincs akadálya a szemészeti szempontból.Mit gondoltok?Túlreagálom?Tényleg úgy tűnik, hogy anyukám "kárörvendően" drukkol hogy császározzanak.Már nem is "vitatkozom vele",mindig azt mondom hogy lesz ami lesz,a helyzet hozza.Nem akarom semmiről sem meggyőzni stb.Nektek is volt ilyen jóslásokba bocsátkozó jóakaróitok a szülés előtt?Leginkább olyanok véleményére vagyok kíváncsi,akik túlhordták a bébit.Köszönöm előre is a válaszokat!

#szülés #terhesség #kórház #császármetszés #NST #CTG #jósló fájás #burokrepesztés #természetes úton való szülés #baba túlhordása
2014. aug. 22. 12:17
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:

Kiírt időpont után két nappal mentem NST-re, majd onnan át a dokihoz. NST-n semmi, doki megvizsgált (én kértem, hoyg ha lehet, akkor machináljon valamit már ott lent) és mondta, hogy bocs, tök zárt vagyok, nem tud belenyúlni, így hazamentem.

Ez volt kb délben. Este tízkor hívtam, hogy elfolyt a magzatvíz, mi elindultunk, induljon ő is. Reggelre kint volt a gyerek.

2014. aug. 22. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
igen,bármelyik pillanatban történhet bármi.Szerintem nem jelent semmit az hogy zárt a méhszájam,attól még lehetnek fájásaim,nyílhatok is és a magzatvizem is elfolyhat bármikor.Köszi,hogy leírtad a történetedet.
2014. aug. 22. 12:31
 3/19 anonim ***** válasza:
100%
Nekem 1 : 1. Az első babát túlhordtam, volt fogadott orvosom, NST eltéréssel már többször is befektettek - kiengedtek, azt mondták, hogy III. fokban érett a méhlepényem, nincs jól a baba, pár nappal a kiírt időpont után oxitocin terheléses vizsgálat, aztán burokrepesztés, 4 óra vajúdás után magzati szívhangesés,zöld magzatvíz, császár (oxigénhiányos gyerek, részemről lassú gyógyulás.) 2. baba: (21 hónappal az előző szülés után): túlhordás, NST - k rendben, méhlepény rendben, terminus napján befektetés. 1 hetet "engedélyeztek", mivel minden leletünk tökéletes volt. Azt mondták, terminus + 8 nap = programcsászár. 40 + 7 naposan hajnalban szerencsére elindult a baba, és este háromnegyed hétre meg is született. (A második előtt belém is sokat próbálták sulykolni, hogy "úgyis császár lesz ez is", de én nem hittem el, nem akartam!) Egészséges gyerek, szülőágyról saját magam szálltam le, már aznap este remekül voltam.
2014. aug. 22. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
igen,lehet császár a vége, de olyan sz@rul esett amikor anyukám azt mondta hogy "túlhordás esetén szinte 100% hogy császároznak,biztosan bezöldül a magzatvizem stb."szöveg.Amikor kiderült a várandósságom, akkor a nagyokos reflexológus "főnökasszonyom"-vagyis akitől üzletrészt béreltem is azt mondta tuti hogy lányom lesz,mert hányós vagyok.Aztán kisfiam lesz amit már 16,6 hetesen egyértelműen megállapítottak.Nem tudom ti hogy vagytok vele,de én nem szeretem amikor valaki össze-vissza okoskodik,hantázik,előre jósolgat ezt,azt.Én soha nem mondtam senkire hogy biztos lánya v.fia születik,biztos császározzák,biztos ez v.az lesz.Biztos a halál,a többi önkéntes,nemde?
2014. aug. 22. 12:38
 5/19 anonim ***** válasza:
Nekem a szulesznom azt mondta ,h sajnos az inditott szülések nagy része csaszarral vegzodik . En 5nappal tulhordtam a picit . Masnap fekudtem volna be a szuloszobara ballonos tagitasra , de előtte ejjel elfolyt a zold magzatvizem . 0 tagulas , ritka fajasok , oxi utan sem tagultam . Vegig ágyban, ctgre kotve vajudtam . Kadas , setalos , labdas vajudast terveztem . Vegul csaszar lett. De így kellett lennie . Túl nagy volt a baba ,ha tudjak programozott csaszar lett volna .
2014. aug. 22. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:
nekem kb. 3,5 kg a babám aki keveset mozog és elég lusta :( kijöhetne már.Tegnap a szülésznő azt mondta hogy az a gyermek úgyis akkor jön amikor jönni akar.Utolsó,neked fájt a szeméremcsontod?Nekem fáj és jósló fájásaim is vannak már több mint 3 hete.A terhesség közepén azt mondta mindenki, hogy 2 héttel előbbre járok a terhességben,aztán utána rá 2 hónapra azt hogy 1 héttel és nagy baba lesz,sok a vizem.Az utolsó UH-on meg azt hogy normál a baba fejlődése és a magzatvíz mennyisége, de v.színű hogy előbb meglesz a kiírásnál.Erre bumm,túlhordom amire nem is számítottam.
2014. aug. 22. 12:51
 7/19 anonim ***** válasza:
100%
Én is túlhordtam egy héttel. 41. héten megindították, kaptam valamit, amit felhelyeznek, hogy hátha beindítja a fájásokat. Ezt 6 óránként adhatnak és maximum 3-szor. Nekem az első beindította, aztán oxitocint kaptam. Délután 3-kor tették fel amit említettem, és este fél 10-kor folyt el a magzatvíz. De a baba nem illeszkedett be a szülőcsatornába, így éjjel 2-kor megcsászároztak. Nekem nem volt jóslófájás, és az utolsó két hétben minden nap mentem NST-re. Attól függetlenül, nekem nagyon szép emlék maradt. A császár is pozitív élmény maradt. Sokkal rosszabbra számítottam. De kívánom neked, hogy úgy szülj, ahogy szeretnél.
2014. aug. 22. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:
utolsó:ez úgyis elválik hogy végül hogy szülök.Mindenképpen megírom majd hogy mi lett a vége.Ez napokon belül kiderül.Végülis az a legfontosabb hogy egészséges baba legyen.
2014. aug. 22. 13:14
 9/19 anonim ***** válasza:

Nekem ugyanígy fájt a szeméremcsontom (a porc kilazul a hormonok hatására), jóslófájásaim voltak, de már kb a 35 héttől. A gyereket is nagyobbnak tippelték.


Egyébként utólag nálam a császár jobb lett volna a sok komplikáció miatt, de nem volt egyik sem összefüggésben a túlhordással.

2014. aug. 22. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim válasza:
100%

Szerintem inkább félt az ismeretlentől. Ő a császáros utat járta be, azt ismeri, de most téged el kéne engednie egy másik útra, ami számára teljesen ismeretlen. Ezt nehéz lehet szülőként átélni.

Viszont ezek a napok most rólad és a babádról szólnak. Találsz itt a neten sok-sok szülésindító praktikát, talán még konzultálni is tudsz a témában járatos emberekkel (dúlák, bábák).

Ezenkívül még nem késő magadban feltenni a kérdéseket, hogy rád hogyan hat, hogy te magad császárral születtél, van-e valami kimondatlan félelmed a szüléssel kapcsolatban? Az elme hihetetlen dolgokra képes és nagyon nehéz megtalálni az elrejtett félelmeket.

Talán tanulságos: nekem sok-sok órás helybenjárást okozott szülés közben egy mondat, amit egy orvostól kaptam és nem is oldódott fel teljesen a szülés alatt, de abba a helyzetbe hozott, mikor már olyan fáradt voltam, hogy végül elengedtem a dolgokat és 1 órán belül meg is született a lányom. (3 hónap múlva tettem teljesen helyre a dolgokat magamban.)

Az elengedéshez való viszonyunk pl. meghatározó lehet a szülés beindulásával és a szülés befejezésével kapcsolatban is. De ez csak egy ötlet, amit érdemes végiggondolni, lehet, hogy a babád még várni szeretne egy kicsit.

Ha már végképp csinálni kell valamit, mert nem kaptok több időt, akkor:

- bábatea (nem koktél!)

- házasélet

- kiadós séta, gyaloglás, lépcsőzés

- a fahéjat, gyömbért, szegfűszeget szokták ajánlani fűszerként, illóolajként

- a mellbimbó ingerlése oxitocin termelését segítheti elő

- ha van valakinél úgynevezett UT olaj, hasznos lehet

- és ha addig van lehetőséged, relaxálj, kádban, ágyban, a nyugalom sokat tud segíteni a beindulásban

- a babák hihetetlen módon hallgatnak az anyukájukra, sose hittem, míg nem tapasztaltam, vele is érdemes beszélgetned (csak ne kérdezd meg, hogy ez mitől működik, fogalmam sincs, csak tapasztaltam)


Nekem nem a túlhordás miatt voltak "jóakaróim", hanem a császár utáni hüvelyi szülés miatt. Őket egyszerűen megpróbáltam valahogy legalább tudatilag kizárni. Fejben sokszor-sokszor megcáfoltam az elhangzottakat.


Akár kis mantrákat is gyárthatsz magadnak.

"Természetes úton fogok szülni, mert képes vagyok rá."

"Megszületik a babám, mert mindketten ezt szeretnénk."


Sok szülésfelkészítőn ajánlják, hogy vizualizálj nyíló virágot, képzeld el, hogy megnyílsz, éld meg, hogy elengeded.


Az utolsó napokban a "nem"-ekkel már nem érdemes törődni. Azt már ne mondogasd, hogy mit nem akarsz, csak azt, hogy mit akarsz.


A legjobbakat kívánom, hogy úgy legyen, ahogy szeretnéd!

2014. aug. 22. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!