Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Magzatvíz elfolyása után van...

Magzatvíz elfolyása után van valami maximum idő ami alatt ki kell szedni a babát ha nem jön magától?

Figyelt kérdés
2014. aug. 29. 12:47
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
17%
Ne várj otthon,ne húzd a időt, hanem igyekezz összepakolni, tusolni, szólj az uradnak és indulás a kórházba, ha görcsök is vannak. Mondjuk ha pont főzől, akkor azt még befejezheted:D
2014. aug. 29. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
:) Bocsi nem volt egyértelmű a kérdés mert nem kommenteltem alá. A legjobb barátom párja éppen szül és már éjjel elment a magzatvize de még mindig nincs meg a pici. Aggódunk és ezért kérdeztem.
2014. aug. 29. 12:54
 3/19 anonim ***** válasza:
Nekem 8 órát mondtak, februárban szültem, a SOTE I. Női klinikán. Éjfél körül indult a magzatvíz. fél3-kor 3 ujjnyi volt a méhszáj, fél6 körül indultak a tolófájások, de nem jött a gyekrőc, így 7 körül kerültem műtőbe.
2014. aug. 29. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%
Itthon 12 órán túl nem szívesen hagyjuk bent, max. 18 óra, egy kedves barátnőmet Svédországban fel sem vették az osztályra, míg fájásai nem lettek (élet-halál között volt az addigra - 2 nappal később - szeptikus baba). Szóval maximum 18 óra után -nálunk- császároznak.
2014. aug. 29. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
72%

Magyatvíz elfolyása után 2 órán belül be kell érni a szülészetre (nekem kevés folyt el, nem siettem, 3 óra után értem oda, kicsit csóválták a fejüket).

Majd szülés előtt/közben/után kap 1 antibiotikumos szurit. Egyébként hagyják nyugodtan vajúdni.

2014. aug. 29. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:

Nekem éjjel 3-kor folyt el a magzatvíz és 14 óra múlva lett meg a baba.

Nyomták belém az oxit, meg kaptam antibiotikumot is.

2014. aug. 29. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:

10-kor folyt el a magzatvíz, kb 7 órával később született meg. Utólag, a zárójelentésemen láttam, hogy oxitocint is kaptam. Mondjuk a kitolással gondok voltak, elakadt a szülőcsatornában, de mire erre rájöttek, már bekötötték (akkor nem is figyeltem rá, illetve azt hittem, hogy fiziológiás sóoldat vagy ilyesmi).


Nálam annyiból volt macerás a helyzet, hogy már beékelődött a szülőcsatornába, tehát császárt nem lehetett már. Viszont a csontos részben elakadt a feje. A dokim, aki általában úgy szokott kinézni, mint aki Xanaxot reggelizik, nyilvánvalóan ideges volt, káromkodott, kapkodott. Itt jöttem rá, hogy komoly gond lehet. Végül egy komplett csapat jött be, fentről tolták, lentről húzták (vákuummal), de szerencsére gond nélkül kiszedték.

2014. aug. 29. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Szegényke már 14 órája vajúdik és már nagyon izgulunk és féltjük a babát is. Tudjuk, hogy bízni kell az orvosokban de ez most egy örökkévalóságnak tűnik a párjának főleg. Zöld kezek mentek.
2014. aug. 29. 13:19
 9/19 anonim ***** válasza:
Melyik korhaz?
2014. aug. 29. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
Nekem hajnal fél 1kor folyt el,irány a kórház,és du. fél3ra lett meg a fiam,igaz császár lett a vége.
2014. aug. 29. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!