Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Tényleg előfordul olyan, h...

Tényleg előfordul olyan, h császárkor nem jól adják be az érzéstelenítőt, nem hat semmit és az anyuka mindent érez? Nem szokás ezt ellenőrizni? Ismerősömnél ellenőrizték h megfelelően van-e érzéstelenítve.

Figyelt kérdés
2014. aug. 29. 13:34
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%

Nem, nem fordul elő ilyen, nem fordulhat elő ilyen, garantáltan városi legenda minden ilyen történet. Orvos vagyok, számtalanszor láttam már császármetszés alatt sikítozó nőt, aki üvöltötte, hogy mindent érez, onnantól, hogy megkezdték a gyermek kiemelését. Természetesen náluk is ellenőrizték, hogy megfelelő-e az érzéstelenítés, és mindaddig, míg nem estek pánikba, nem is éreztek semmit - onnantól azonban azt a jellegű nyomásérzést, amely ilyenkor is megmarad fájdalomként élték meg.


Garantáltan nem lehet belőle érezni semmit (nekem amúgy nem sikerült a kanülálás, éreztem a tesztelésnél, és elaltattak).

2014. aug. 29. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
Én ismerek olyat, akinek nem volt már idő, hogy megvárják, hogy hasson, és az eggyik oldalt érezte a vágást. Sűrgősségi császár volt, pár éve.
2014. aug. 29. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is sürgősségi császár volt, és éppen azért altattak, mert nem hatott mindkét oldalon. Tekintve, hogy ilyenkor mozogni is tud, a műtét kivitelezhetetlenné válik, mert reflexes mozgások, defense marad a hasfalon, tehát NEM LEHET operálni nem megfelelően érzéstelenített beteget. Aki ilyet állít, hazudik.
2014. aug. 29. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
Nekem az ismerősöm úgy járt,hogy beadták, de az orvos késett, mire elkezdte addigra kiment az érzéstelenítő hatása, mivel gyorsan ki kellett emelni a babákat, elaltatták az anyukát!
2014. aug. 29. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
Pár perc után hat, mire lemosnak és előkészítenek, már semmit sem érzel. És kb. ötször ellenőrzik, hogy mit érzel, mielőtt elkezdik.
2014. aug. 29. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:

Pl ennél a 17-es válasz:

http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__szules..

Ez meg egy másik fórumon volt:

" Valahogy nem hatott az érzéstelenítő,és olyan volt mintha élve boncolnának."

Itt volt kb 2 hete egy kérdés és ahhoz ketten is írtak, h mindent éreztek, de hiába keresem nem találom. :S

2014. aug. 29. 13:57
 7/19 anonim ***** válasza:
100%
Nem, ez a percepció erősödése a pániktól, semmi egyéb. Ha effektíve, definitíve nem hat az érzéstelenítés, akkor az operáció lényegében technikailag sem elvégezhető, az akadály tehát nem pusztán etikai. Mondom - sokak kiborulnak a műtét alatt, mert a rángatást, a "bennem turkálást" valóban lehet érezni, nyomást és feszítést is, de fájdalmat nem.
2014. aug. 29. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
Barátnőm is azt állította,hogy nagyon rossz volt neki,azt mondta,hogy maga a vágás nem fájt de onnantól minden,ahogy rángatták a hasát, azt mondta,hogy érezte ahogy a babát szedik ki. Nekem első szülésnél megcsipkedték egy eszközzel a hasam, hogy érzem-e fura volt mert láttam,de nem éreztem semmit, másodiknál nem kérdezték,csak nekiálltak,de ott sem éreztem semmit.
2014. aug. 29. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
13%
Aki azt írja, hogy ilyen nem fordulhat elő, az téved. Saját császáromat tudom felhozni példának. EDA-ban történt és az egyik oldalon éreztem. Sürgősségi császár volt, szóltam előre, hogy a csipkedést is érzem és a lemosásnál a hideg dörzsölést is érzem. Azt mondták, jó lesz az. A vágást nem éreztem (az előző császárom hege felett kb 4-5 cm-re kezdtem érezni), így meg is nyugodtam, hogy tényleg jó lesz. Hanem utána nagyon fájt minden, ami történt. Amikor szóltam, akkor azt mondta az altatóorvos, hogyha tényleg fájna, akkor az látszana a műszereken, csak pánikolok. Fél perc elteltével 160-nal ment a szívem (a szülésznő elmondásából tudom) és a vérnyomásom sem volt rendben, így rögtön kaptam egy kis bódítást, de a baba kiemelését meg kellett várni. A baba kiemelése után bealtattak és onnantól semmi sem fájt. De előtte nagyon, ez megtörtént. Utóbb a szülésznőm elmondta, hogy sürgősségi császárnál ilyen előfordul, és ez a gyakorlat: a baba kiemelése után bódítás következik.
2014. aug. 29. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%
Engem folyamatosan csipkedett az altatóorvos, hogy mit érzek. Előre mondták, hogy azt viszont érezni fogom, hogy matatnak, ráncigálnak, ami viszont nem fáj. Szerintem sokan erre értik, hogy "olyan volt, mintha élve boncolnának".
2014. aug. 29. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!